"Карпати": перша виїзна перемога у другому колі

“Зірка” (Кіровоград) – “Карпати” (Львів) – 0:2 (0:0).
Кіровоград. 5000 глядачів. Суддя: Сергій Дзюба (Київ).
“Карпати”: Стронцицький – Вільчинський, Павлюх, Закотюк – Лучкевич, Назаров, Толочко, Луцишин (Вовчук), Хома – Покладок (Даниловський), Маковей (Кабанов).
Голи: 0:1 Толочко, 50', 0:2 Маковей, 70'.

Львів’яни проводили другий матч поспіль на виїзді. Спершу, нагадаємо, “Карпати” зіграли внічию у Дніпропетровську проти тамтешнього “Дніпра” – 1:1, а вже потім команда вирушила до Кіровограда в гості до “Зірки”, яка “дуже хоче” потрапити у Книгу рекордів Гіннесса, не здобувши в національній першості жодної перемоги. Причому, схоже, підопічні Віктора Іщенка навіть не намагаються перемагати. Так принаймні було у звітному матчі. “Карпати” з перших хвилин зустрічі захопили ігрову і територіальну ініціативу, та при цьому створили не так багато небезпечних моментів. А “Зірка”, якій уже загалом нічого не потрібно і яку нічого не цікавить, лише інколи відповідала умовно небезпечними моментами. Проте перший тайм так і залишив на табло понурі нулі.

А от уже на 5-й хвилині другого Толочко відкриває рахунок. Після цього гра заспокоїлась. А за 20 хвилин до закінчення матчу Маковей подвоїв рахунок. Зрозуміло, що після другого пропущеного гола господарі вирішили хоч якось відзначитись і провели кілька атак. Але більшості з них бракувало логічного завершення. Отож, у підсумку 2:0 на користь команди Львова. До речі, це лише друга виїзна перемога підопічних Левка Броварського. Попередня була здобута ще в першому турі першого кола в Тернополі над “Нивою” – 2:1. А тим часом після цієї поразки “Зірки” наставник кіровоградців Олександр Іщенко подав у відставку.

“Динамо” (Київ) – “Шахтар” (Донецьк) – 2:1 (Хацкевич, 45', Белькевич, 77' – Воробей, 60'). 16000 глядачів. Попереджені: Каладзе – Ателькін, Тимощук, Воробей, Старостяк, Глевецкас. Як і очікувалося, київське “Динамо” здобуло чергову перемогу, завдяки чому вже майже остаточно оформило собі звання чемпіона України. Хоча треба кілька добрих слів сказати і про гостей. Адже вперше у другому колі кияни зустрілися з таким сильним опором з боку команди-суперниці. І якби ще трохи фортуни та кращого суддівства, то донеччани вивезли би з Києва очко. До речі, наставник донеччан Віктор Прокопенко не з’явився на післяматчеву прес-конференцію, протестуючи в такий спосіб проти упередженого, на його думку, суддівства Мельничука. Що більше, він пригрозив, що в разі якщо на прес-конференцію піде хтось із його заступників, то його буде відразу звільнено з роботи. Отож, поразка, яка віддалила “Шахтар” від Ліги чемпіоінв. Хоча не все ще втрачено. Найголовніший матч для гірників – із “Кривбасом” – попереду.

“Металург” (Запоріжжя) – “Прикарпаття” (Івано-Франківськ) – 2:2 (Полтавець, 48', з пенальті, Василевич, 68' – Співак, 60', Іричук, 65). 5000 глядачів. Попереджені: Василевич, Співак, Беньо, Полтавець – Грегуль, Іричук, Семчук. На 31-й хвилині за фол останньої надії вилучено Сосенка (“Прикарпаття”). Гості заслуговують добрих слів, оскільки більшу частину матчу провели в меншості.

“Ворскла” (Полтава) – “Металург” (Маріуполь) – 1:1 (Баланчук, 29' – Гайдаш, 79'). 6000 глядачів. Команда Полтави продовжує втрачати очки. Цього разу підопічні Конькова не змогли вдома здолати команду Павлова.

“Кривбас” (Кривий Ріг) – “Нива” (Тернопіль) – 5:1 (Гецко, 29', 39', 64', 79', з пенальті, Мізін, 86' – А.Капанадзе, 89'). 12000 глядачів. Попереджені: Єзерський – Бойцан). Іван Гецко вдруге в цьому чемпіонаті відзначився покером. Загалом, це був матч екс-гравців “Карпат”, котрі цього дня була найкращі на полі. А перемога дозволила “Кривбасу” впевнено посісти другу сходинку в таблиці першості.

ЦСКА – “Дніпро” (Дніпропетровськ) – 3:0 (Калитвинцев, 11', Закарлюка, 66', Монарьов, 90'). 2000 глядачів.

“Таврія” (Сімферополь) – “Металіст” (Харків) – 2:2 (Антюхін, 81', Маркін, 86' – Рудняк, 26', Іваненко, 86'). Попереджені: Шопін, Тофан, Горяїнов, Пец – усі “Металіст”.

“Металург” (Донецьк) – “Чорноморець” (Одеса) – 4:0 (Пилипчук, 6' 24', П’ятенко, 21', Шелаєв, 30'). 1500 глядачів.