BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
ADVERTISEMENT
LvivArt.com
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 16 травня 2000 року |

Кардинал Пупар про Католицький Університет

ПЛАНИ

Любко ПЕТРЕНКО

Львівська Богословська Академія (ЛБА), враховуючи динаміку її розвитку, вже не може більше залишатися в існуючому освітньому статусі. На часі її перетворення в Український Католицький Університет. Ці плани, хоч досить амбітні, проте цілком реальні, що підтвердили вікендові відвідини Академії президентом Папської ради з питань культури Кардиналом Полем Пупаром (див. “Поступ” №83 за 12 травня ц.р.).

У свій час Поль Пупар понад 10 років працював ректором престижного Католицького університету в Парижі (l’Institut Catholique), тому міг дати достатньо порад для організації роботи такого закладу у Львові. “Народжений із серця Церкви, Католицький Університет бере свій початок від часу його створення як освітнього закладу, – зазначив Пупар, виступаючи перед викладачами та студентами ЛБА. – Католицький Унівеситет не може бути менше університетом лише тому, що він Католицький, і мати в собі менше католицького лише тому, що він Університет”.

Кардинал Пупар розповів про значення і роль Католицького Університету, про його основні риси. У доповіді також піднімалося питання про участь Університету у пастирській діяльності Церкви у галузі культури, про те, як стати посередником у діалозі між вірою та культурою, про цілісне формування особистості, про участь у житті суспільства і Церкви. “Рух є єдиним постійним елементом Університету, рівно ж як і Церкви, складовою частиною якої він є, – сказав на завершення його еміненція Кардинал Пупар, – він має ще багато проблем попереду”.
Але коли і в який спосіб зреалізується цей амбітний план – створення у Львові Католицького Університету, який би дорівнявся до подібних закладів у Любліні, Лювені чи Парижі? Як повідомили кореспондента “Поступу” в ЛБА, орієнтовною датою є 2005 рік. Фактично відбудеться перенесення до Львова зі значним розширенням Католицького Університету Св. Климентія Папи. Зараз він знаходиться в Римі, але після перебазування там залишиться лише його філія.
Здійснення цього проекту розвивається у двох напрямках. Президент Української Католицької Освітньої Фундації Джефрі Вілз окреслив їх так: “З одного боку, йде активна робота над комплектуванням нових гуманітарних факультетів, зокрема історичного, опрацювання програм вищих наукових ступенів – ліценціату та докторату, а з іншого – робляться старання, щоб забезпечити розвиток цих проектів відповідними матеріальними ресурсами. Зростання бібліотеки, відкриття нових факультетів спричиняться до того, що вже найближчих три-п’ять років бракуватиме приміщень у теперішньому будинку Академії”. Для вирішення цих проблем ЛБА вже придбала недокінчений будинок на вулиці Стрийській, який свого часу планувалося віддати театру ПрикВО.

Звичайно, до відкриття Католицького Університету зробити ще доведеться багато, але, як запевнив Єпископ Помічник Глави Української Греко-католицької Церкви Владика Любомир Гузар: “Стоїмо сьогодні на шляху до реального втілення проекту, омріяного нашими предками, – Українського Католицького Університету. Маємо щиру надію, що буде він здійснений уже невдовзі”.

POSTUP - ПОСТУП
№ 85 (529), вівторок
16 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·В Україні горіло, але не на ЧАЕС
·Іномарки подорожчають
·В Ізраїлі знову урядова криза
·Парламентсько-президентська битва
·Третя таємниця Фатіми

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Менше бюджету - більше пенсій
·Вбито начальника вокзалу
·До понеділка визначиться доля міста
·Львівяни обирають лобіста, який знає місто

НАША СТОЛИЦЯ
·Здоровя села - здоровя держави
·Чотири дні молоді з Кракова
·На круги своя...
·Кардинал Пупар про Католицький Університет
·У трагедії Краківського ринку винна гроза
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Парламентсько-президентська битва
·В Україні горіло, але не на ЧАЕС
·У Криму воюють влади
·Міністр хоче бути депутатом
·З радами несподіванок не буде
·АН-124 завойовує Англію

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Іномарки подорожчають
·Deutsche Telecom - невидимий монополіст
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Прокляття Хіросіми і Нагасакі
·Вуличні бої та урядова криза
·Вибори у Північній столиці
·Президентські вибори за новими правилами
·Третя таємниця Фатіми
·Чергове вбивство VIPa

ПІДСУМКИ В ПОСТУПІ
·Найсправедливіший чемпіонат у світі?
·Крокодилячі сльози радості "Олімпіка"
·Четвертий зайвий - "Ліверпуль"

СПОРТ-ПОСТУП
·Чехи знову на вершині
·В обох турнірах - двовладдя
·"Карпати": перша виїзна перемога у другому колі
·СПОРТ-БЛІЦ

ОГЛЯД У ПОСТУПІ
·Події тижня: факти, характеристики, тенденції

АРТ-ПОСТУП
·Шанси нашої гути
·Дух давнини
·Виставка "Історія - образ" у Будайському замку
·Вітражні імпровізації у "Дзизі"

МЕМУАРИ В ПОСТУПІ
·Неакадемічні розмови на Академічній

ХТО Є WHO ПОСТУПУ
·Львівське обласне керівництво

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Вічний сучасник

ДИСКУС ПОСТУПУ
·Постколоніальні алюзії

СТАРІ ШПАРГАЛИ
·Долі окупованого Львова у приватних оголошеннях

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Щаслива нещасна зірка
·ГОРОСКОП