BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 16 травня 2000 року |

До понеділка визначиться доля міста

ДОВИБОРИ

Ксенія ЗАГОРОДНЮК

Доведений до стану кипіння довиборами у ВРУ по Галицькому округу політикум нашого міста, як ніколи досі, напружено чекає рішення найшансовішого здобувача статусу народного депутата, яким, за всіма оцінками є мер Львова Василь Куйбіда. Від того, з’явиться це прізвище у списках кандидатів чи ні, залежатиме надто багато: легко прогнозований у разі ствердної відповіді результат виборів стане не єдиним (і не найбільш суттєвим) наслідком реалізації евентуальних намірів нашого міського голови.

Очевидно, що побоювання тих, хто вже задекларував бажання бачити себе народним депутатом від Львова, не є безпідставними. Першим публічним проявом імовірності балотування Куйбіди стало ще місячної давності схвальне рішення фракції НРУ в міській раді. Нині ж, після відмови міського голови від партійного висування на користь Тараса Чорновола, маємо довжелезний список місцевих установ і підприємств (починаючи від дирекції шкільних їдалень Галицького району закінчуючи ТзОВ “І.М.М.” – усього більше 20), чиї трудові колективи хотіли б бачити міського голову народним депутатом. Місяць тому чільні рухівські функціонери просили Куйбіду рятувати партію і балотуватися в нардепи. Зі слів голови облдержадміністрації Степана Сенчука можна зрозуміти, що незле було б Василю Степановичу податися в депутати, а офіційне відмовчування Куйбіди з приводу пропозицій трудових колективів посилює інтригу.

З іншого боку, Куйбіді і львів’янам справді є над чим поміркувати. По-перше, він мусить якось виправдати в очах співмешканців своє бажання перебратися до Києва, а по-друге, діяти всупереч рішенням керівних органів НРУ (як Центральний, так і крайовий проводи Руху визначилися на користь Тараса Чорновола), а отже, піти “ва-банк”. Ну нехай Куйбіда-мер і справді зробив для Львова все, що міг, і тепер час Куйбіді-політику зосередитися на лобіюванні інтересів рідного міста в столиці – така офіційна версія найшвидше задовольнить більшу частину “галицького” електорату.

Підозрюємо, щоз партійним керівництвом буде дещо складніше. Очолювана Удовенком рухівська верхівка однозначно потрактує вчинок Куйбіди як виклик, як розгортання “бойових дій” за посаду голови партії. А оскільки всі ці люди довели свою нездатність здаватися, усе це може закінчитися, не дай Боже, звісно, черговим розколом НРУ і появою ще одного – НРУ(к), цього разу куйбідівського.

Що ж стосується схвальних відгуків про Василя Степановича від губернатора, то вони, в контексті звикло конфліктних стосунків між областю й містом, є більш ніж підозрілими. Скидається на те, що тотально аграрній владі області випав унікальний шанс завчасно позбутися затятого опонента (досить згадати обрізані міські бюджети протягом двох років, а цьогорічний – так і не затверджений (!) – взагалі вже “охрестили” “бюджетом животіння”). Здобувши депутатський мандат і керуючи апаратом міста на громадських засадах (саме такий варіант сумісництва, як і два роки тому, коли Куйбіда пройшов у ВРУ за партійним списком знову розглядається) суттєво полегшить області справу “порозуміння” із львів’янами. А тому обласна влада ладна всіляко підтримати, ба навіть підштовхнути Василя Куйбіду прийняти рішення кандидувати, аби, даруйте, лише виштовхати його з міста.

Взагалі ж, уподобання влади (особливо київської), до яких часто апелюють тепер експерти при оцінці шансів і перспективності кандидатів, то вони на сьогодні є достатньо розмитими. Відомо і про “симпатії” до міського голови (випадає так говорити про Зиновія Кулика), однак, як вдалося з’ясувати “Поступу”, нещодавно і суто львівський кандидат Михайло Хвойницький мав розмову з Адміністрацією Президента...

Але це лише прогнози та спостереження. Поза всім, у міського голови є ще біля тижня, щоб подати до окружної комісії заяву про бажання балотуватися в нардепи. І наступного понеділка сихівчани, в такому разі, почнуть думати не лише про “свого” обранця, але й приєднаються до думок всіх львів’ян про майбутнє свого міста. Львів понад усе?

POSTUP - ПОСТУП
№ 85 (529), вівторок
16 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·В Україні горіло, але не на ЧАЕС
·Іномарки подорожчають
·В Ізраїлі знову урядова криза
·Парламентсько-президентська битва
·Третя таємниця Фатіми

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Менше бюджету - більше пенсій
·Вбито начальника вокзалу
·До понеділка визначиться доля міста
·Львівяни обирають лобіста, який знає місто

НАША СТОЛИЦЯ
·Здоровя села - здоровя держави
·Чотири дні молоді з Кракова
·На круги своя...
·Кардинал Пупар про Католицький Університет
·У трагедії Краківського ринку винна гроза
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Парламентсько-президентська битва
·В Україні горіло, але не на ЧАЕС
·У Криму воюють влади
·Міністр хоче бути депутатом
·З радами несподіванок не буде
·АН-124 завойовує Англію

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Іномарки подорожчають
·Deutsche Telecom - невидимий монополіст
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Прокляття Хіросіми і Нагасакі
·Вуличні бої та урядова криза
·Вибори у Північній столиці
·Президентські вибори за новими правилами
·Третя таємниця Фатіми
·Чергове вбивство VIPa

ПІДСУМКИ В ПОСТУПІ
·Найсправедливіший чемпіонат у світі?
·Крокодилячі сльози радості "Олімпіка"
·Четвертий зайвий - "Ліверпуль"

СПОРТ-ПОСТУП
·Чехи знову на вершині
·В обох турнірах - двовладдя
·"Карпати": перша виїзна перемога у другому колі
·СПОРТ-БЛІЦ

ОГЛЯД У ПОСТУПІ
·Події тижня: факти, характеристики, тенденції

АРТ-ПОСТУП
·Шанси нашої гути
·Дух давнини
·Виставка "Історія - образ" у Будайському замку
·Вітражні імпровізації у "Дзизі"

МЕМУАРИ В ПОСТУПІ
·Неакадемічні розмови на Академічній

ХТО Є WHO ПОСТУПУ
·Львівське обласне керівництво

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Вічний сучасник

ДИСКУС ПОСТУПУ
·Постколоніальні алюзії

СТАРІ ШПАРГАЛИ
·Долі окупованого Львова у приватних оголошеннях

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Щаслива нещасна зірка
·ГОРОСКОП

 

Медстар ликосол купить Glavlinza.