BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13-14 травня 2000 року |

Пленерні гобелени

Після традиційних на великі релігійні свята виставок дитячої творчості доброчинна галерея “Яровіт” продовжує відкривати львів’янам нові імена молодих професійних художників. Цього тижня “Яровіт” репрезентує доробок Олександра Тимківа, який 1997 р. завершив навчання на відділі ткацтва Львівської академії мистецтв. А перед тим у його біографії були роки навчання у Кримському художньому училищі ім. М. Самокиша та художній школі рідного Болехова. Зрештою, це не перша виставка молодого текстильника, який брав участь у студентських вернісажах, а торік спорядив персональну виставку в м. Долині. Кожним своїм твором Олесь віддає данину захоплення тому краєві, природа якого найбільш сприяла становленню його мистецького бачення. Краса краєвидів Карпатських гір, традиції декоративізму в народних ремеслах надихають Тимківа на пошук форм, за якими відчитуються не тільки конкретика місцевості та її історичних пам’яток давньої архітектури (Скит Манявський, Крилос, Тустань, Скелі Довбуша, Гошівський монастир тощо), а й абстраговане метафоричне переосмислення натури, замкненої в контурах чистого кольору. Як зазначив у передмові до експозиції куратор виставки Ю. Станкевич, “для роботи художник обрав техніку сухої пастелі, вважаючи її найбільш зручною для пленерів. Пастель стала для Олеся своєрідним синтезом навиків між живописом і ткацтвом. Його гірські пейзажі розвиваються хвилястими горизонтальними декоративними плямами, нагадуючи композиції міні-гобеленів”.

Музика батьків і дітей

Концертом сучасної камерної музики відзвітували нещодавно в храмі св. Лазаря вихованці викладача Львівської ССМШ ім. С. Крушельницької Уляни Бачинської-Тимошук, яка на рівні з учнями виступила того вечора з виконанням твору Хачатуряна. Основну програму концерту становили твори Пуленка: скрипкова, кларнетова та флейтова (у виконанні Марічки Семотюк) сонати. Українську сучасну музику представляла “Соната” народного артиста України Мирослава Скорика у виконанні Соломії Сторожинської. А на завершення концерту – джазовий “Регтайм”, написаний колись львівським композитором Ростиславом Демчишиним спеціально з розрахунку на виконання його молодшим сином – кларнетистом Тарасом Демчишиним, що студіює у класі Карла Геннела. Цього разу “Регтайм” прозвучав у переробленій версії для скрипки, флейти, кларнета і контрабаса. Партію фортепіано виконав сам композитор. Концерт, що, з усього було видно, таки сподобався публіці, пройшов із великим успіхом, принісши задоволення як слухачам, так і юним виконавцям.

Безцінний Глущенко

Позавчора новий ректор ВДМІ ім. М.Лисенка Ігор Пилатюк виголосив звернення до колег на зборах трудового колективу, де було заслухано звіт про результати перевірки фінансово-господарської діяльності консерваторії за три роки, здійсненої органами КРУ. Перевірка з’ясувала конкретні факти порушення фінансової дисципліни та відсутність належного контролю за господарською діяльністю, що у підсумку вилилося в незаконне витрачання бюджетних коштів. Звісно, що ректор, який справується на цій посаді вже 5 місяців, вважає справою честі колективу вийти із цього скрутного становища шляхом налагодження чіткої роботи управлінського апарату і повернення перевиплат (мова йде про понад 55 тисяч грн.). І хоч ця інформація якось мало стосується мистецтва, а швидше, зовсім іншої царини, однак була цікава родзинка і з парафії арт-ринку. Серед зниклих безвісти матеріальних цінностей є й чотири картини, які мали прикрашати життя музикантів, а серед них числиться полотно Глущенка – експонат музейної вартості, який коштує аж... 19 грн.!

POSTUP - ПОСТУП
№ 84 (528), субота-неділя
13-14 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Американський Чорнобиль?
·подробиці кримської афери
·Вбили господаря "Карпат"

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·кілька слів
·Вбили господаря "Карпат"
·Паломництво військових
·УСЕ ПРО ДЕНЬ МАТЕРІ
·Нерви треба лікувати
·ДО УВАГИ ВОДІЇВ!
·Ще раз про вічне...

НАША СТОЛИЦЯ
·А вулиці все ремонтують...
·У червні голосуватимуть інакше
·Чи стане Львів висотним?
·архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Фіалковський контратакує
·Депутати б'ються над референдумами
·Деталі кримської афери
·Довибори будуть складними
·Суспільна мораль під крилом закону

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Гривня вгамувалася... надовго
·Німці закопають гроші
·Британське вторгнення у США
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Від журналістів-шпигунів немає порятунку
·Американський Чорнобиль?
·Справа сім'ї Мечіяра
·Хакер став національним героєм

ПОСТУП
·ВІЧНА РЕВОЛЮЦІОНЕРКА

АРТ-ПОСТУП
·Паралельний фотосвіт
·Художниця перед ідеальним портретом нації
·Пленерні гобелени

ПОСТУП В РЕЛІГІЮ
·РЕЛІГІЙНА СФЕРА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: СУЧАСНІ ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ
·РЕЛІГІЙНА СФЕРА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: СУЧАСНІ ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ

СПОРТ-ПОСТУП
·Львів - шахова столиця
·"Динамо" вже цієї неділі може стати восьмиразовим чемпіоном України
·ЧЕХО-СЛОВАКИ ЧЕМПІОНИ!
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Що би їЙ подарувати
·ГОРОСКОП