BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13-14 травня 2000 року |

Гривня вгамувалася... надовго

ПРОГНОЗИ

Тарас СМАКУЛА

Більше місяця гривня стабільна. Навіть незважаючи на відмову МВФ надати кредит, імовірність відставки Ющенка, страйки шахтарів. При цьому подальшому зміцненню перешкоджає Нацбанк, який скуповує надлишок валюти.
Учора на міжбанківському валютному ринку українська національна валюта щодо долара знову дещо зросла і зупинилась на позначці 5,3940-5,3945 грн./USD. При цьому, за словами банкірів, кон’юнктура ринку нічим не відрізнялася від попередніх днів: пропозиція валюти стійко перевищувала попит, однак зміцнюватися гривні не давав Національний банк, який викуповував усі “зайві” долари. Банкіри не розглядають зафіксоване зміцнення гривні як завершення періоду поточної стабілізації і прогнозують подібне становище ще десь на місяць.

“Ситуація, яку ми зараз спостерігаємо, влаштовує абсолютно всіх. Думаю, до кінця тижня ніяких істотних змін на ринку не буде. Більш того, не виключаю, що аналогічна кон’юнктура ринку може тривати до кінця травня і навіть “захопити” червень”, – вважає валютний дилер банку “Металург” Олександр Логвиненко.

Водночас деякі банкіри стверджують, що валютний ринок України має прихований значний девальваційний потенціал, який може призвести до різкого зниження курсу гривні за наявності якихось, навіть незначних на перший погляд, передумов.

Варто зауважити, що подібні прогнози можна було прочитати ще місяць тому. Однак до цього часу Нацбанк ще жодного разу не помилився і не створив передумов для девальвації гривні.

Настільки добрий стан нацвалюти дозволив НБУ з початку року викупити на ринку близько 510 млн. доларів (ще раніше в НБУ заявляли, що для обслуговування зовнішнього боргу необхідно придбати протягом року на валютному ринку 500-700 млн. доларів). При цьому приблизно таку ж суму за цей же період було сплачено з резервів НБУ іноземним кредиторам. Валові валютні резерви Нацбанку складають 1,062 млрд. доларів. І їх, за словами Яременка, достатньо для обслуговування зовнішніх поточних платежів.

Причина цього феноменального явища, як каже директор департаменту валютного регулювання Нацбанку Сергій Яременко, полягає в погашенні заборгованості за енергоносії і покращанні функціонування механізму розрахунків за них. Окрім того, Нацбанку вдалось ізолювати питання платіжного балансу від питань торговельного балансу.

Прогнози Яременка на майбутнє доволі оптимістичні. За його слова, якщо чогось аврального не станеться, то гривня буде продовжувати свої стабілізаційні звершення. Це безпосередньо залежатиме від розвитку процесу приватизації і зв’язаного з нею збільшення обсягу іноземних інвестицій. Важливе значення матиме також витіснення ненадійних форм розрахунків в українській економіці.

POSTUP - ПОСТУП
№ 84 (528), субота-неділя
13-14 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Американський Чорнобиль?
·подробиці кримської афери
·Вбили господаря "Карпат"

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·кілька слів
·Вбили господаря "Карпат"
·Паломництво військових
·УСЕ ПРО ДЕНЬ МАТЕРІ
·Нерви треба лікувати
·ДО УВАГИ ВОДІЇВ!
·Ще раз про вічне...

НАША СТОЛИЦЯ
·А вулиці все ремонтують...
·У червні голосуватимуть інакше
·Чи стане Львів висотним?
·архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Фіалковський контратакує
·Депутати б'ються над референдумами
·Деталі кримської афери
·Довибори будуть складними
·Суспільна мораль під крилом закону

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Гривня вгамувалася... надовго
·Німці закопають гроші
·Британське вторгнення у США
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Від журналістів-шпигунів немає порятунку
·Американський Чорнобиль?
·Справа сім'ї Мечіяра
·Хакер став національним героєм

ПОСТУП
·ВІЧНА РЕВОЛЮЦІОНЕРКА

АРТ-ПОСТУП
·Паралельний фотосвіт
·Художниця перед ідеальним портретом нації
·Пленерні гобелени

ПОСТУП В РЕЛІГІЮ
·РЕЛІГІЙНА СФЕРА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: СУЧАСНІ ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ
·РЕЛІГІЙНА СФЕРА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: СУЧАСНІ ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ

СПОРТ-ПОСТУП
·Львів - шахова столиця
·"Динамо" вже цієї неділі може стати восьмиразовим чемпіоном України
·ЧЕХО-СЛОВАКИ ЧЕМПІОНИ!
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Що би їЙ подарувати
·ГОРОСКОП