BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13-14 травня 2000 року |

Депутати б'ються над референдумами

ПЕРЕТЯГУВАННЯ

Юрій ВОВКІВ

Верховна Рада все ще не може дати собі спокій з тими референдумами. Парламентарі обговорюють нові законопроекти про референдуми та з’ясовують подробиці втручання у Конституцію за результатами референдуму 16 квітня. Президент бачить для цього надто відмінні шляхи, тож назріває чергова конфронтація глави держави з парламентом.

Згідно із законопроектом нардепів Лавриновича, Безсмертного та Задорожного, “спонсором” всенародного опитування будуть або держскарбниця, або Нацбанк (як кредитор ЦВК). Від іншого законопроекту, внесеного великим другом ПАРЄ Сергієм Головатим, його відрізнятимуь визначення підвидів референдумів (у них – 3, у Головатого – 4) та обмеженість спонсорства (виключно держбюджет). Головною спільною точкою є лише одне питання, з приводу якого висловлюються громадяни. Головатий також запропонував 3-річне “табу” на два референдуми поспіль з одного і того ж питання. Альтернативний законопроект пропонує це зробити лише при Верховній Раді наступного скликання. І справді – нема чого регулярно викидати гроші на одні й ті ж дурниці.

Окрім незначної різниці у втіленні результатів референдумів, проект Головатого також передбачає вказання членів ініціативних груп на підписних листах та право альтернативної перевірки підписів політичними партіями (у випадку референдуму за народною ініціативою). З обидвох законопроектів голосуватимуть традиційно, у найближчий четвер.

Тим часом тривають баталії довкола імплементації (внесення змін до Конституції) за результатами останнього референдуму. Парламент позавчора ухвалив направити до Конституційного Суду і депутатський, і президентський законопроекти з цього приводу. Виникли, щоправда, проблеми з якимись двома десятками депутатських автографів та відкликанням окремими парламентарями своїх підписів. Депутати побачили в цьому хід спікера, котрий спробував віддати усі законодавчі карти в руки Президента. Анатолій Матвієнко повідомив, що на деяких “підписантів” навіть “чинять тиск з боку Президента і його адміністрації”. Натомість Іван Плющ врешті погодився з обома варіантами законопроектів: “Я виконаю волю парламенту”, – майже приречено сказав він.

Усі ці президентсько-парламентські непорозуміння виникли через суттєву різницю між запропонованими варіантами втілення у життя результатів референдуму 16 квітня. За словами Головатого, президентський законопроект “веде до встановлення авторитарного режиму, необмеженого президентського правління з практично зруйнованим парламентом”. Натомість нардепи також не дали собі наплювати в кашу. За деякими даними, їхній законопроект зводить функції Президента до суто представницьких – майже як англійської королеви. Та й самого Президента мали б обирати обидві палати майбутнього двопалатного парламенту. У виписаному порядку функціонування парламентської більшості також достатньо фантастичних новацій, що межують з депутатськими фантазіями. Тож обидвом заангажованим сторонам є за що боротись.

POSTUP - ПОСТУП
№ 84 (528), субота-неділя
13-14 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Американський Чорнобиль?
·подробиці кримської афери
·Вбили господаря "Карпат"

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·кілька слів
·Вбили господаря "Карпат"
·Паломництво військових
·УСЕ ПРО ДЕНЬ МАТЕРІ
·Нерви треба лікувати
·ДО УВАГИ ВОДІЇВ!
·Ще раз про вічне...

НАША СТОЛИЦЯ
·А вулиці все ремонтують...
·У червні голосуватимуть інакше
·Чи стане Львів висотним?
·архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Фіалковський контратакує
·Депутати б'ються над референдумами
·Деталі кримської афери
·Довибори будуть складними
·Суспільна мораль під крилом закону

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Гривня вгамувалася... надовго
·Німці закопають гроші
·Британське вторгнення у США
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Від журналістів-шпигунів немає порятунку
·Американський Чорнобиль?
·Справа сім'ї Мечіяра
·Хакер став національним героєм

ПОСТУП
·ВІЧНА РЕВОЛЮЦІОНЕРКА

АРТ-ПОСТУП
·Паралельний фотосвіт
·Художниця перед ідеальним портретом нації
·Пленерні гобелени

ПОСТУП В РЕЛІГІЮ
·РЕЛІГІЙНА СФЕРА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: СУЧАСНІ ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ
·РЕЛІГІЙНА СФЕРА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: СУЧАСНІ ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ

СПОРТ-ПОСТУП
·Львів - шахова столиця
·"Динамо" вже цієї неділі може стати восьмиразовим чемпіоном України
·ЧЕХО-СЛОВАКИ ЧЕМПІОНИ!
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Що би їЙ подарувати
·ГОРОСКОП