BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13-14 травня 2000 року |

Чи стане Львів висотним?

ЗЕМЛЕВПОРЯДКУВАННЯ

Ірина Бжезінська

Раніше житлове питання у Львові вирішували здебільшого за рахунок знесення одноповерхових будинків і спорудження на їхньому місці багатоповерхових будинків. Зараз з’явилася тенденція ущільнювати забудову, особливо у центральній частині міста. Переваги цього очевидні – наявність комунікацій, престижність району тощо. У середмісті ж Львова ще є вільні ділянки під забудову – у такий спосіб можна заповнити прогалини в плануванні вже існуючих кварталів, не завдаючи шкоди ані їх загальному вигляду, ані інтересам мешканців.

До таких ділянок можна зарахувати й ту, на якій уже споруджується новий будинок, – на перетині вулиць Київської, Японської та Академіка Єфремова. Багато суперечок точилося навколо спорудження прибудови до наріжного будинку по вулиці Бойчука – не так через саме будівництво, як через забруднення будівельниками навколишнього простору. За конкурсом була продана земельна ділянка, що знаходилася в межах паркової огорожі по вулиці Рудницького. Тут, на місці спортивного майданчика і зелених насаджень, уже споруджено будинок.
Аналогічна ситуація – з забудовою території Личаківського парку склалася на вулиці Цетнерівка. Частину парку за ухвалою Міської ради продали фірмі “Октан-Люкс”. Ця фірма стала власником одразу восьми ділянок у різних частинах Львова – наприклад, дитячого майданчика по вулиці Похилій та саду біля будинку по вулиці Карпинця, 7. Кошти, отримані від продажу, мали піти на допомогу українській громаді Санкт-Петербурга у справі побудови пам’ятника Т. Шевченкові. Саме заради цього “святого діла” будуть знищені кілька десятків дерев.

Як каже директор міського департаменту землевпорядкування та планування забудови міста Іван Левицький, нині на одного мешканця міста припадає в середньому 18 кв. м житлової площі, хоч за європейськими нормами має бути по 35 кв. м. Щоби досягти цих стандартів, треба вдвоє збільшити житловий фонд. У Львові 8% населення взагалі не має квартир. На черзі стоїть ще 21 тисяча осіб (близько 4%), крім того, є багато військових, не забезпечених житлом.

За словами начальника Львівського міського управління земельних ресурсів Ігоря Кузьмака, пропозицію щодо продажу тієї чи іншої ділянки подає головне управління архітектури і містобудування, управління земельних ресурсів або організації чи особи, зацікавлені в купівлі земельної ділянки. Пан Кузьмак запевняє, що розпорядником землі є не його управління, а міська рада. Його управління лише займається збором статистичних даних, вивчає подання та заяви. На його думку, нині місту вигідніше продати якусь ділянку землі, а за ці гроші завершити забудову міста. Замість садів, що пішли під забудову, можна посадити нові. У бюджеті потрібні гроші для пенсіонерів, безпритульних, сиріт, каже п. Кузьмак.

Але саме УЗР та ГУАМ є відповідальними за описану вище ситуацію, бо як фахівці готують питання, а потім тиснуть на депутатів, які мають затвердити надання земельних ділянок.

Директор міського департаменту землевпорядкування та планування забудови Іван Левицький запевняє, що при продажі обов’язково звертають увагу на офіційний статус земельної ділянки. Зокрема, дитячі майданчики на продаж не виставляються. Щоправда, якщо дитмайданчик не зареєстрований і на цій земельній ділянці нічого офіційно не числиться, то її можуть виділити на продаж.

Голова постійної комісії землекористування, будівництва і архітектури Львівської міськради Тетяна Крушельницька каже: “Найбільший спад житлового будівництва спостерігався у 1996-97 роках, а минулого року ми вийшли на показники 1994 року за рахунок будівництва багатоквартирних будинків та індивідуального будівництва. Усі відведення земельних ділянок повинні здійснюватися згідно з генеральним планом забудови міста, затвердженим у 1994 році... Генеральний план базувався ще на розробках 1980-1990 років, коли Львів уявлявся як розвинутий індустріальний центр. Відтоді багато змінилося, і сьогодні хотілося б бачити Львів фінансовим і туристичним центром, не повертаючись до часів індустріальних гігантів, які нині не витримують конкуренції. На мою думку, генеральний план забудови міста потрібно переглянути. Вважаю, що в окремих випадках будівництво на вільних ділянках у районах давньої забудови виправдане, часом навіть бажане. Кожен львів’янин може вказати місця, де пасувала б сучасна акуратна “вставка”. Але робити це треба з повагою до мешканців мікрорайону. Разючим прикладом того, як новий будинок “наступає на горло” довкіллю, є будівництво на вул. Карпатській. Не можу погодитися на забудову зелених зон – вулиці Цетнерівка, Карпинця, Рудницького. Необхідне планування нових районів індивідуальної забудови, а не послідовне “надгризання” парків. Але на відповідні проектні роботи хронічно не вистачає коштів. Складається враження, що ми живемо тільки поняттями “сьогодні”, “вже”, “зараз”, “дуже треба”... Але “завтра” все одно прийде, і ми не будемо до нього готові. Незважаючи на економічну кризу, місто живе і будується. В ідеалі пропозиції ділянок мали оприлюднюватися у пресі, і учасником міг би стати кожен бажаючий. У такій ситуації логічно враховувати права мешканців навколишніх будинків”.

“У статті 55 Конституції України чітко говориться, що кожному громадянину України гарантується судовий захист, – нагадує заступник прокурора міста Львова Любов Павляк. – Громадяни мають навчитися захищати свої інтереси через суд. За кордоном це загальноприйняте явище, а наші люди ідуть шляхом найменшого опору – пишуть у прокуратуру, міськраду, Адміністрацію Президента, хоча такі функції не належать до їхньої компетенції. У Законі “Про звернення громадян” зазначено, що треба звертатися в ті органи або до тих осіб, до компетенції яких це належить. Згідно з Земельним Кодексом (розділ 8, статті 103-113), усі земельні спори належать до компетенції місцевих рад, суду, арбітражного чи третейського. Тому в земельних спорах лише рішення суду є остаточне”. За словами п. Павляк, якщо звернення щодо земельних питань надходять до прокуратури (а таке часто трапляється), їх із відповідним роз’ясненням повертають авторам.

Що чекає Львів у наступному тисячолітті і яким ми його залишимо нащадкам, нам ще доведеться вирішувати. А от чи будемо ми жити в суцільній забудові, чи у гарному зеленому місті – вирішити треба вже зараз.

POSTUP - ПОСТУП
№ 84 (528), субота-неділя
13-14 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Американський Чорнобиль?
·подробиці кримської афери
·Вбили господаря "Карпат"

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·кілька слів
·Вбили господаря "Карпат"
·Паломництво військових
·УСЕ ПРО ДЕНЬ МАТЕРІ
·Нерви треба лікувати
·ДО УВАГИ ВОДІЇВ!
·Ще раз про вічне...

НАША СТОЛИЦЯ
·А вулиці все ремонтують...
·У червні голосуватимуть інакше
·Чи стане Львів висотним?
·архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Фіалковський контратакує
·Депутати б'ються над референдумами
·Деталі кримської афери
·Довибори будуть складними
·Суспільна мораль під крилом закону

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Гривня вгамувалася... надовго
·Німці закопають гроші
·Британське вторгнення у США
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Від журналістів-шпигунів немає порятунку
·Американський Чорнобиль?
·Справа сім'ї Мечіяра
·Хакер став національним героєм

ПОСТУП
·ВІЧНА РЕВОЛЮЦІОНЕРКА

АРТ-ПОСТУП
·Паралельний фотосвіт
·Художниця перед ідеальним портретом нації
·Пленерні гобелени

ПОСТУП В РЕЛІГІЮ
·РЕЛІГІЙНА СФЕРА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: СУЧАСНІ ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ
·РЕЛІГІЙНА СФЕРА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: СУЧАСНІ ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ

СПОРТ-ПОСТУП
·Львів - шахова столиця
·"Динамо" вже цієї неділі може стати восьмиразовим чемпіоном України
·ЧЕХО-СЛОВАКИ ЧЕМПІОНИ!
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Що би їЙ подарувати
·ГОРОСКОП