BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13-14 травня 2000 року |

А вулиці все ремонтують...

Цими днями працівники ВДАІ ЛМУ УМВСУ у Львівській області провели обстеження вулично-шляхової мережі міста Львова. Проведена перевірка встановила, що відділи комунального господарства райдержадміністрацій провели певну роботу з покращанню умов руху транспорту та пішоходів. Однак без недоліків не обійшлося. Не знайшла свого продовження робота щодо маршрутного орієнтування учасників дорожнього руху, особливо приїжджих. На сьогодні досягнуто домовленості лише з відділами комунального господарства Галицького та Шевченківського районів щодо виготовлення та встановлення 20 знаків маршрутного орієнтування.

Особливе занепокоєння викликає той факт, що з боку комунальних органів взагалі не ведеться контроль за умовами та термінами виконання аварійних та відновлювальних робіт, які проводяться на проїжджій частині та тротуарах. Як правило, виконання таких робіт невиправдано затягується. Прикладом можуть служити розкопки проїжджої частини вулиць Кульпарківської, Мазепи, Зеленої, Тракту Глинянського, Чернігівської та цілого ряду інших, на яких замощення не проводилося місяцями.

Не в повному обсязі виконано план роботи з капітальному ремонту вуличної мережі за 1999 рік. Так, у Галицькому районі не завершено ремонт вулиць Зеленої, Навроцького, Донбасівської. У Франківському районі – вулиць Стрийської, Наукової. У Личаківському – Дороги Кривчицької, Тракту Глинянського, Пластової. У Шевченківському – Варшавської, Замарстинівської, Єрошенка. У Залізничному – Білогірської, ділянки від вулиці Суботівської.
Необхідно відзначити, що районні відділи комунального господарства не проводять робота щодо узгодження розмітки об’єктів торгівлі на вулично-шляховій мережі. Об’єкти торгівлі створюють значні перешкоди руху пішоходів, погіршують огляд на перехрестях та пішохідних переходах, значно звужують прохідну ширину тротуарів та пішохідних доріжок.

Адам Мачита, начальник відділення нагляду за перевезенням небезпечних та негабаритних вантажів та стану доріг Державтоінспекції ДАІ міста Львова.

Студенти легалізували евтаназію

Студенти двох львівських вищих закладів освіти: комерційної академії та медичного університету, дебатували стосовно такої морально-соціальної проблеми, як евтаназія. Спровокувала імпровізовану легалізацію львівська обласна організація “Євроклуб”, за сприяння ЛОО партії “Демократичний союз”, яка, мабуть, вирішила відірватися від насущних політичних потреб і запропонувала молодим ерудитам дискутувати на медичну тематику.

Команди були достойними суперниками: всього один голос став демаркаційною лінією між перемогою і поразкою. Причому експертами були відомі метри медицини – психотерапевт Олександр Фільц та завідувач кафедри соціальної медицини ЛМУ Василь Рудень. Аргументація команди від комерційної академії будувалася на головному праві демократії: вільного й свідомого вибору людини. Відповідно, лікар проявляє милосердя, виконавши прохання хворого й позбавивши його мук. Людина може погодитися на трансплантацію органів, чим рятує життя іншому. Були заторкнуті й суто економічні аспекти: зменшуються витрати лікарні на утримування невиліковно хворих. Для проведення легального акту евтаназії необхідно офіційно завірити прохання хворого позбавити його життя, подати цей документ до прокуратури, а також отримати рішення Колегії лікарів, що ескулапи справді не здатні допомогти.

Олександр Фільц вважає, що часто медики використовують пасивну евтаназію, – коли через брак грошей чи інші проблеми немає належного догляду за хворим. Хоч сам він є противником евтаназії (адже Сократ і Фройд, не померши передчасно за власним бажанням, могли б створити найгеніальніший твір), однак при оцінюванні майстерності команд звернувся до рівня їхньої підготовки. Другий експерт – Василь Рудень – розполовинив свій голос між учасниками.
Наступні дебати з медичного циклу, що стосуватимуться лікарської таємниці та платної медицини, відбуватимуться у Львівському медуніверситеті ім. Данила Галицького впродовж наступних двох тижнів.
Т. Б.

POSTUP - ПОСТУП
№ 84 (528), субота-неділя
13-14 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Американський Чорнобиль?
·подробиці кримської афери
·Вбили господаря "Карпат"

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·кілька слів
·Вбили господаря "Карпат"
·Паломництво військових
·УСЕ ПРО ДЕНЬ МАТЕРІ
·Нерви треба лікувати
·ДО УВАГИ ВОДІЇВ!
·Ще раз про вічне...

НАША СТОЛИЦЯ
·А вулиці все ремонтують...
·У червні голосуватимуть інакше
·Чи стане Львів висотним?
·архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Фіалковський контратакує
·Депутати б'ються над референдумами
·Деталі кримської афери
·Довибори будуть складними
·Суспільна мораль під крилом закону

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Гривня вгамувалася... надовго
·Німці закопають гроші
·Британське вторгнення у США
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Від журналістів-шпигунів немає порятунку
·Американський Чорнобиль?
·Справа сім'ї Мечіяра
·Хакер став національним героєм

ПОСТУП
·ВІЧНА РЕВОЛЮЦІОНЕРКА

АРТ-ПОСТУП
·Паралельний фотосвіт
·Художниця перед ідеальним портретом нації
·Пленерні гобелени

ПОСТУП В РЕЛІГІЮ
·РЕЛІГІЙНА СФЕРА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: СУЧАСНІ ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ
·РЕЛІГІЙНА СФЕРА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: СУЧАСНІ ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ

СПОРТ-ПОСТУП
·Львів - шахова столиця
·"Динамо" вже цієї неділі може стати восьмиразовим чемпіоном України
·ЧЕХО-СЛОВАКИ ЧЕМПІОНИ!
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Що би їЙ подарувати
·ГОРОСКОП