BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12 травня 2000 року |

Відлуння Українського дому

ПОСТКРИЗОВЕ

Олег КОНИК

Закінчення. Початок – стор. 1
Головна висунута у поданнях претензія – це те, що, згідно зі статтею 19 Конституції України, органи державної влади та їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень і методами, передбаченими Конституцією і законами України. У той же час наголошується, що в період парламентської кризи, коли більшість засідала в Українському домі, вимоги закону були “грубо, системно, комплексно порушені групою народних депутатів, яка свавільно, без необхідного оформлення відповідно до Регламенту, оголосила себе “більшістю” і замінила своїми зборами і своїми рішеннями в Українському домі діючий парламент”.

Та чи погодиться з цим більшість? У своєму листі обраний на тих засіданнях більшості спікер Іван Плющ заперечує вищеназвані звинувачення і стверджує, що Верховна Рада України, ухвалюючи постанови від 21 січня і 1 лютого 2000 року, діяла на підставі, в межах повноважень і методами, передбаченими Конституцією і законами України. Та як насправді оцінювати ситуацію, має вирішити Конституційний Суд, в якому беруть участь уповноважені від авторів двох подань депутати – Володимир Марченко, Василь Сіренко, Олексій Ющик. Верховну Раду в розгляді цієї справи представляють глава парламентського комітету з питань правової політики Олександр Задорожний, член парламентського комітету з питань будівництва, транспорту і зв’язку Олександр Лавринович, а крім того, до участі у розгляді справи запрошено представників Генеральної прокуратури і Міністерства юстиції. Останнє, до речі, визнало легітимним рішення більшості Верховної Ради, після чого ліві певний час не брали участі в роботі парламенту.

Конституційний Суд України “частково задовольнив” клопотання представників парламентської меншості про залучення деяких депутатів як свідків у справі про конституційність рішень, прийнятих депутатами в Українському домі. На першому засіданні голова КС Віктор Скомороха повідомив про рішення викликати як свідків колишнього спікера парламенту Олександра Ткаченка, його першого заступника Адама Мартинюка, координатора парламентської більшості Леоніда Кравчука і першого віце-спікера парламенту Віктора Медведчука. Водночас КС висловився за те, щоб відкласти вирішення питання про залучення як свідків депутатів Верховної Ради Сергія Головатого, Дмитра Чобота, Петра Симоненка, Наталії Вітренко, Сергія Довганя і Олександра Мороза до вивчення в ході судового засідання пояснення сторін і заслухання показів інших свідків.

Екс-спікер Олександр Ткаченко, коментуючи це рішення, зазначив, що запрошення його, а також інших депутатів як свідків “дасть можливість об’єктивно підійти до розгляду конституційного подання”. Та, схоже, сподіватися йому залишається тільки на об’єктивність, адже він не став прогнозувати, яке рішення прийме КС, висловивши надію на те, що воно буде таким, “як це записано в Конституції України і законодавстві”.

Олександр Ткаченко також прокоментував висловлення першого спікера парламенту Віктора Медведчука про те, що КС визнає конституційними рішення, прийняті в Українському домі: “Медведчук не має права робити такі заяви. Яке рішення прийме КС, я думаю, навіть не знає голова КС”. Екс-спікер підкреслив, що, на його думку, справа “складна і непроста”, а робити будь-які стверджувальні заяви, як у випадку з Медведчуком, означає “чинити тиск”. А тим часом перше засідання Конституційного суду з цієї справи завершилося оголошенням перерви.

POSTUP - ПОСТУП
№ 83 (527), п"ятниця
12 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Львівські вибори 2000
·Відлуння Українського дому
·Біля Шевченка знову житимуть журналісти

ПЕРША СТОРІНКАІ
·Директор "Топ-Сервісу" "замовив" вісьмох

ПЕРША СТОРІНКА
·Побили композитора і журналіста

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Офіційне безробіття
·Біля Шевченка знову житимуть журналісти
·Коли вивішувати прапори?
·Краса чорна як перлина
·У Львові буде ще один університет
·Срібна підкова залишається

НАША СТОЛИЦЯ
·Що чекає Америку?
·Львівські вибори 2000
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Відлуння Українського дому
·Директор "Топ-Сервісу" "замовив" вісьмох
·Затримано кримських міністрів
·Кучма, Ющенко і Медведчук - найвпливовіші

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Енергетичний скандал
·Глобальна провокація
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Варшава визначається з візами
·Росія знову уникнула санкцій
·Декрет Бенеша - на заваді абсолютній гармонії

ОСВІТНІЙ ПОСТУП
·Що буде з садочками, якщо "шестирічки" підуть до школи?
·Діти повинні ходити до школи
·Готуються до "перегонів"

АРТ-ПОСТУП
·Химерне літочислення "Віртуозів"
·"Де-терміно - антитеза" Василя Бажая

МАРГІНАЛИ В ПОСТУПІ
·Бомжівські вечори на хуторі
·Старий цвинтар

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Рух опору у львівському гетто і концтаборах

СПОРТ-ПОСТУП
·"Макларен" почав наздоганяти "Феррарі"
·Фінал Ліги чемпіонів без чемпіонів
·"Спартак" уже майже чемпіон

КРАЇНА РАД
·КАЛЕНДАР
·Час зупинитися, якщо
·ГОРОСКОП