BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12 травня 2000 року |

Що чекає Америку?

Найбільші інформаційні агентства повідомляли минулого року сенсаційну новину. До ряду громадських організацій та приватних осіб, які подали позов на американські тютюнові компанії, додався, вперше у світі, й уряд України. Тоді американську тютюнову індустрію було звинувачено в завданні шкоди громадянам України та введенні їх в оману з метою одержання високих прибутків.

Це лише один із багатьох прикладів глобального процесу – зменшення довіри до всього американського. Незважаючи на те, скільки разів в газетах повторюють, що США – це провідна країна світу, задамо собі просте питання – на яких машинах їздять наші бізнесмени? Правильно – Mercedes, BMW, а хто має менше ресурсів – Opel чи Volkswagen. А одяг якої фірми вдягають бізнесмени у всьому світі? Hugo Boss з Німеччини. І справа не лише в статусних речах – навіть американський кінематограф сильно занепав. 1999-й рік став роком відродження європейського кіно. Навіть сценарій знаменитої “Матриці” створено братами-поляками.

Європа давно позбулася надмірної любові до американського – починаючи від сигарет і закінчуючи кіно та автомобілями. Ковбойські сигарети були замінені німецькими сигаретами для босів, а позашляховики Mercedes G-Klasse та Land Rover витіснили з ринку американські джипи навіть у нас. Більшість всесвітньо відомих музикантів походять з Європи – Beatles, Стінг, Spice Girls та тисячі інших. Самі американські зірки намагаються жити поближче до справжньої цивілізації – ось нещодавно Мадонна купила розкішну квартиру в Лондоні.
Єдиний товар, з яким Америка могла почувати себе більш-менш спокійно, – це програмне забезпечення. Адже всім відомо, що Microsoft з оперативною системою Windows є майже повним монополістом на світовому ринку. Проте і тут Європа наступає – розроблена скандинавськими програмістами система Linux активно відвойовує ринок у Білла Гейтса. Крах американських легенд?

Але той же тютюн американцям все одно доведеться виробляти. Сигарети і далі палитимуть в Америці і, можливо, дехто палитиме за її межами. Судові позови та необхідність зменшити собівартість змушують виробників відомих американських марок переносити фабрики у країни “третього світу”. А тоді постане питання – якою буде якість такої продукції? Якого смаку буде тютюн відомої марки, вироблений у країнах з низькою технологічною культурою та недисциплінованим і малоосвіченим персоналом? Відповідь очевидна...

Зовсім інша справа з головним конкурентом американців – німецькими сигаретами Boss. Європа полюбляє палити і поки що не заборонила паління в кафе та на вулицях. Полюбляють своє, європейське виробництво – Німеччина, Словаччина, Україна (так-так – якість на рівні вимог Євросоюзу). Німці дуже ретельно обирають, хто виробляє Boss, – це сигарети для керівників компаній та корпорацій. А вони – найбільш вибагливі споживачі. Спокійні та виважені європейці тримаються добрих традицій, поліпшуючи їх суть і форму. Boss символізує найкращі якості тютюнів та сильний, по-справжньому сучасний образ свободи. Адже сучасна незалежна й успішна людина вже не скаче на конях преріями дикого Заходу. Для пересування вона користується автомобілями Mercedes чи BMW. Вона поєднала традиційні та новітні цінності життя. Тому європейська культура завжди буде попереду американської.
А. К.

POSTUP - ПОСТУП
№ 83 (527), п"ятниця
12 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Львівські вибори 2000
·Відлуння Українського дому
·Біля Шевченка знову житимуть журналісти

ПЕРША СТОРІНКАІ
·Директор "Топ-Сервісу" "замовив" вісьмох

ПЕРША СТОРІНКА
·Побили композитора і журналіста

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Офіційне безробіття
·Біля Шевченка знову житимуть журналісти
·Коли вивішувати прапори?
·Краса чорна як перлина
·У Львові буде ще один університет
·Срібна підкова залишається

НАША СТОЛИЦЯ
·Що чекає Америку?
·Львівські вибори 2000
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Відлуння Українського дому
·Директор "Топ-Сервісу" "замовив" вісьмох
·Затримано кримських міністрів
·Кучма, Ющенко і Медведчук - найвпливовіші

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Енергетичний скандал
·Глобальна провокація
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Варшава визначається з візами
·Росія знову уникнула санкцій
·Декрет Бенеша - на заваді абсолютній гармонії

ОСВІТНІЙ ПОСТУП
·Що буде з садочками, якщо "шестирічки" підуть до школи?
·Діти повинні ходити до школи
·Готуються до "перегонів"

АРТ-ПОСТУП
·Химерне літочислення "Віртуозів"
·"Де-терміно - антитеза" Василя Бажая

МАРГІНАЛИ В ПОСТУПІ
·Бомжівські вечори на хуторі
·Старий цвинтар

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Рух опору у львівському гетто і концтаборах

СПОРТ-ПОСТУП
·"Макларен" почав наздоганяти "Феррарі"
·Фінал Ліги чемпіонів без чемпіонів
·"Спартак" уже майже чемпіон

КРАЇНА РАД
·КАЛЕНДАР
·Час зупинитися, якщо
·ГОРОСКОП