BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 11 травня 2000 року |

Клуб комісара Бонця

Комісар поліції Йосип Бонцьо був легендою передвоєнного Львова. Він вивів на чисту воду чимало “молодиків з-під темної зірки”, як
називали у Львові кримінальників. Симпатики “Клубу комісара Бонця” мають унікальну змогу долучитися до розслідувань “львівського
Пінкертона”. У вас ні за гріш пропадає невизнаний геній дедукції?
Щочетверга шукайте в “Поступі” карколомні кримінальні загадки,
в основі яких реальні події.

Бонцьо у злодійському кублі

Що би ви вчинили на місці злодія, котрий щойно вчинив вдале пограбування і прагне уникнути пильної уваги поліції? Правильно, ви негайно перекинули би награбоване “паскареві” (перекупнику) і залягли би до кращих часів на його підпільній “хавірі”. “Паскар”, звісно, злупить з вас левову частку здобичі, зате забезпечить швидку та дискретну реалізацію і подбає про вашу безпеку. Те, що не є секретом для вас, аж ніяк не було секретом для доблесних поліціянтів із Бальонової.
Пограбування спіритусової фабрики Шпрехера за Городоцькою рогаткою не входило до реєстру ординарних справ. Такого у Львові не чули від часів знаменитої “Людини-мухи”: спритний злодій дістався до фабричного бюро через дах, видряпавшись по цілком гладкій стіні. І хоча злодій-акробат не залишив жодних слідів, його ім’я було швидко встановлене. У Львові ніхто би не зважився на такий вибрик, окрім колишнього циркового атлета Мацька Борзобагатого. Втекти з міста Мацько не міг, бо поліцаї пантрували всі львівські вокзали та рогатки. Залишалося потрусити як слід місцевих паскарів. Досвідчений Піскозуб запропонував розпочати пошуки з “хавіри” при Джерельній, 7, де вже від кільканадцяти років провадив свої темні гешефти “король паскарів” Пупець.
– Давненько я не пуцував Пупцевої голомозої пики на глянц! – тішився старий інспектор. – Навіть якщо Мацька в тім гадючнику і нема, ми ніц не прогадаємо. Прихопимо там або шулєрку, або гроно вуличних дівок за роботою. Тільки вдало би ся щільно оточити кубельце – входів і виходів там, як курвів на Городоцькій.
– Я багато чув про того Пупця, – озвався Бонцьо, – та чув також, що він давно відійшов од справ.
– Та де, - відмахнувся Піскозуб, – такий зав’яже хіба на іншім світі.
Пупець розпочав кримінальну кар’єру як дрібний шахрай, але через вельми прикметну зовнішність мусив згодом перекваліфікуватися. Горбкувата, гладка, як Великоднє яйко, голова без жодних ознак рослинності впадала в око навіть найлегковажнішому з обивателів і легко спливала в пам’яті при складанні поліційного протоколу. Та Пупець не розпачав і успішно перейшов на сутенерство, торгівлю краденим і переховування всіляких темних осібників.
– Йой, не маю спокою перед смертю, – заканючив старий кримінальник, виявивши у себе на ганку юрму дужих поліціянтів, – встидали би ся турбувати старого. І так ледве дибаю, то ви мені ще гармидер поробите. А хто буде прибирав? Ну, що ви заміряєте у мене шукати? Якогось бандиту? Та де би я мав здоровля ховати бандиту?
Вже в сінях поліціянти пересвідчилися, що Пупець цілком даремно переймається загрозою гармидеру – більшого гармидеру, ніж панував у хавірі, годі було уявити. До того ж, помешкання вражало жахливою бідністю.
– Гм, – буркнув Піскозуб, обдивляючись, – а наш старий знав і ліпші часи. На захаращеній кухні був лише стіл, заляпаний різними недоїдками, та кульгавий табурет. В облупленому креденсі не було жодних скарбів, окрім брудної тарілки, погнутої ложки та єдиного потрісканого горнятка. І жодних слідів гостя.
Пупець, тримаючись за поперек і я-яйкаючи, тупцяв за поліціянтами:
– Пане Бонцьо, всі мають вас за добру людину. Ліпше би допомогли мені виробити бльочки на таню кухню і хоч яку допомогу для емеритів.
– Я ті зараз дам допомогу, – цитьнув на старого Піскозуб, – ану не стій на дорозі!
Поліцаї перебралися до спальні, пропахлої ліками та цвіллю – запахом злиднів і самотньої старості. І тут –нікого. Постіль на єдиному ліжку мала такий вигляд, ніби нею роками чистили мешти в негоду. Благенький коц зрадив матрац у якихось підозрілих патьоках.
Звідтам поліцаї рушили до лазнички, де довго і несамовито терли руки, намагаючись уже нічого не торкатися. Бонцьо таки не забув усе уважно оглянути. На потрісканому умивальнику валялись облізла зубна щітка, щербатий гребінь із пасмами сивого волосся та шматок дешевого мила. Було тут і кілька пляшок із залишками якихось плинів. Бонцьо взяв одну з них, відкрутив корка і понюхав:
– О, мрія фризієра – фіксатуар краківської фірми Лєнца. І не з дешевих, – Бонцьо повернув пляшку на місце. – Тепер я вірю, що старий знав і ліпші часи. Що ж, нам лишилось обдивитися пивницю та горище.
– Та, мабуть, цього разу я схибив, пане комісаре, – прикро пробуркотів Піскозуб, – теж, мабуть, старію. Той Пупець геть немічний і вбогий як миша. Де би то такий розкішний злодій, як Мацько, ховався в тотій гноївці? Ходімо звідси!
– Та ні, пане Казю, ваша чуйка вас не здурила! – підбадьорив Бонцьо інспектора. – Я певен, що Борзобагатий ховається десь поблизу. І навіть як ми його не візьмемо, то слід залишити на цій “хавірі” засідку. То з чого почнемо, з горища чи з пивниці?
Чому Бонцьо переконаний, що Мацька слід шукати саме у Пупця?
Відповіді – наступного четверга.
Відповідь на кримінальну загадку “Справа шлюбного афериста”, вміщену в “Поступі” від 28 квітня
Знимка, з допомогою якої Палинський намагається довести своє алібі, аж ніяк не може походити з попереднього дня. Адже описані події відбуваються весною, а навесні троянди не квітнуть, принаймні в наших широтах.
Л. А.

POSTUP - ПОСТУП
№ 82 (526), четвер
11 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Ющенко повернувся з Америки оптимістом

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Львів буде темним
·Ветеранів 9 травня не били
·Школа - за цвинтар
·Християнство - духовний феномен Європи
·Працівники прокуратури вимагали гроші

НАША СТОЛИЦЯ
·Українським дітям - українську музику
·Перші переможці "Загадок міста Лева"
·На Личакові - без компромісів
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Уряд піде у відставку влітку
·У вбивстві курсантів підозрюють молдаван
·Кузьмук не хоче в НАТО
·Гендиректора АЕС звинувачують у криміналі
·Дорога шлюбна ніч тигра

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Конкурентоздатність у світі
·Тотальне відключення
·Goldman Sachs звинуватили у некомпетентності
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Переможний день розподілу
·Прихильників санкцій щораз менше
·Виганяти врешті Росію чи ні?
·Британія прийшла на допомогу
·Маккейн знявся

REVJU
·Рев'ю

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Клуб комісара Бонця

АРТ-ПОСТУП
·Франц Кафка: літературний портрет
·Новини з Музею Гуггенгайма
·Площа імені Кафки
·Християнство в живописі та історії

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Найперші цукерні

НОСТАЛЬГІЯ
·МУЛ, незламний ЯК МОНУМЕНТ...
·Він хотів,щоб його поважали

СПОРТ-ПОСТУП
·Україна залишається серед найсильніших
·Аутсайдери продовжують збирати очки у Львові
·Така закручена фінішна пряма
·Травневі битви гігантів у Львові
·Анелька дарує Піренеям іспанський фінал

POST-SCRIPTUM
·Календар
·Що я зрозумів про життя, бавлячись у квести
·Гороскоп