BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 11 травня 2000 року |

Працівники прокуратури вимагали гроші

а отримали кілька років ув'язнення

ХАБАРНИЦТВО

Зоряна ІЛЕНКО

У Волинському обласному суді завершилося слухання кримінальної справи за обвинуваченням колишнього заступника прокурора Франківського району м. Львова 38-річного Василя Квака та колишнього старшого слідчого 35-річного Віталія Петлюка. Вони отримали, відповідно, шість та вісім років ув’язнення у ВТК посиленого режиму. В обох працівників конфісковане усе їм належне майно. Василь Квака та Віталій Петлюк позбавлені спеціальних звань працівників прокуратури, а після відсидки ще п’ять років вони не матимуть права обіймати в органах прокуратури атестовані посади.

Верховний Суд після касації зменшив термін до трьох з половиною років лише Квакові. І того вже відпустили на волю. Однак, згідно зі статтею 7-1 ККУ, він ще протягом трьох років перебуватиме на обліку в органах внутрішніх справ, як особа, яку засуджено за тяжкий злочин.

Разом із вище згаданими працівниками прокуратури на лаві підсудних повинен би бути ще й колишній слідчий П. Однак він і досі перебуває в розшуку. Як стало відомо з поінформованих джерел, втікач може переховуватися у США.
Чим же завинили працівники прокуратури, що їх було засуджено? Як показав судовий процес, у стінах Франківської районної прокуратури діяла чітко налагоджена система вимагання хабарів, приховування злочинів і, як наслідок, покривання зловмисників. Дивно, що деякі офіційні особи, в обов’язки яких входить контроль діяльності працівників райпрокуратур, чомусь не зауважували подібних діянь у Франківській прокуратурі. Лише втручання працівників УСБУ у Львівській області дозволило викрити цілий ланцюг подібних злочинів.
Так, скажімо, при розслідуванні Петлюком кримінальної справи за фактом вбивства відомого за прізвиськом у тіньових колах “Баха” під час огляду машини було виявлено і вилучено револьвер і сім набоїв. Старший слідчий так і не спромігся здати їх у дозвільну систему або ж у камеру зберігання речових доказів. Зважаючи на те, що за Петлюком уже рахувалася різного роду огріхи, він звільняється з роботи у серпні 1996 року, а разом із ним зникають і вилучені речі.

У січні 1995 року Франківська районна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом вбивства одного із львів’ян. Справу було доручено працівнику прокуратури П. Більше року не було жодних зачіпок для розслідування цієї справи. Аж раптом у прокуратуру надходить заява, в якій вказується прізвище організатора вбивства. Лише згодом з’ясується, що людина, яка підписала цю заяву, вперше чує про подібне, жодної заяви не писала і навіть не проживає за вказаною адресою. Стосовно невинуватого чоловіка подія розгорталась надто швидко. В нього було проведено обшук, вилучено деякі речі, а самого доставлено в прокуратуру. Відпустили зі словами: не хочеш сісти, треба заплатити; якщо не принесеш грошей – помістять в ізолятор тимчасового утримання, а там, мовляв, і німий заговорить.
Чоловік гроші приніс Кваку, але той відіслав його до П. Однак згодом з’ясувалося, що тих грошей замало, і вже за якийсь час чоловік знову знаходиться в прокуратурі. Після того, як він не зміг роздобути такої суми грошей, йому пригрозили, що підкинуть гільзи від автомата, яким було вбито вищезгаданого львів’янина. Погрози на чоловіка не подіяли, і вже за два тижні він потрапив до ІТУ. Протягом чотирьох днів з нього “вибивали” свідчення чи, як з’ясувалося в суді, дві тисячі доларів.
Ні в чому не винний чоловік через безвихідь написав заяву на ім’я начальника УСБУ. Колишній заступник прокурора Франківського району Василь Квак на суді заявив, що, мовляв, уся ця кримінальна справа – провокація з боку СБУ з метою дискредитувати його і працівників органів прокуратури. Але суд зробив свої висновки.

Більш витончено діяв старший слідчий Віталій Петлюк. Слідчі органи з’ясували, що він мав напрацьовану схему вимагання грошей. Подібна схема найчастіше торкалася випадків згвалтувань. Сценарій був простий: потерпіла писала заяву про її згвалтування, згодом її викликав старший слідчий і пропонував написати відмову від обвинувачення, гарантуючи жертві частку грошей. До речі, за 96-й рік у Франківській прокуратурі у справах 10 згвалтувань не було пред’явлено нікому жодного обвинувачення.

Під час судового слухання розглядалося багато епізодів причетності заступника прокурора та старшого слідчого у приховуванні злочинів та “вибиванні” хабарів. Те ж стосується і П., який наразі переховується. Матеріали щодо його особи виділені в окреме провадження. Є сподівання, що судовий марафон продовжиться, і, можливо, цього разу не на Волині. В офіційному пояснюванні стверджувалося, що слухання справи у Луцьку – це мотив для того, щоб ніхто не чинив тиску на процес.

POSTUP - ПОСТУП
№ 82 (526), четвер
11 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Ющенко повернувся з Америки оптимістом

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Львів буде темним
·Ветеранів 9 травня не били
·Школа - за цвинтар
·Християнство - духовний феномен Європи
·Працівники прокуратури вимагали гроші

НАША СТОЛИЦЯ
·Українським дітям - українську музику
·Перші переможці "Загадок міста Лева"
·На Личакові - без компромісів
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Уряд піде у відставку влітку
·У вбивстві курсантів підозрюють молдаван
·Кузьмук не хоче в НАТО
·Гендиректора АЕС звинувачують у криміналі
·Дорога шлюбна ніч тигра

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Конкурентоздатність у світі
·Тотальне відключення
·Goldman Sachs звинуватили у некомпетентності
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Переможний день розподілу
·Прихильників санкцій щораз менше
·Виганяти врешті Росію чи ні?
·Британія прийшла на допомогу
·Маккейн знявся

REVJU
·Рев'ю

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Клуб комісара Бонця

АРТ-ПОСТУП
·Франц Кафка: літературний портрет
·Новини з Музею Гуггенгайма
·Площа імені Кафки
·Християнство в живописі та історії

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Найперші цукерні

НОСТАЛЬГІЯ
·МУЛ, незламний ЯК МОНУМЕНТ...
·Він хотів,щоб його поважали

СПОРТ-ПОСТУП
·Україна залишається серед найсильніших
·Аутсайдери продовжують збирати очки у Львові
·Така закручена фінішна пряма
·Травневі битви гігантів у Львові
·Анелька дарує Піренеям іспанський фінал

POST-SCRIPTUM
·Календар
·Що я зрозумів про життя, бавлячись у квести
·Гороскоп