BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 11 травня 2000 року |

Ющенко повернувся з Америки оптимістом

КРЕДИТИ

Дмитро ЯЦЕНКО

Повною несподіванкою завершився візит прем’єр-міністра України Віктора Ющенка до США. Керівнику українського уряду, здається, вдалося переконати Міжнародний валютний фонд, що негативні результати першого етапу аудиту Нацбанку (перевищення обсягів золотовалютних резервів НБУ) пояснюються лише... різними методиками їх визначення. Невже Україну омине доля Пакистану, якому за тих же обставин довелося повертати отримані кредити? Невже нас чекає швидке поновлення фінансування за програмою EFF?

“Буде добре, якщо підтвердять, що ніяких незаконних операцій не було, що ніякої політичної або приватної вигоди ніхто від цих операцій не отримав, що Україна зробила все необхідне, щоб ці непорозуміння, можливо, помилки не виникали в майбутньому”, — сподівається міністр фінансів України Ігор Мітюков.

Зустрічі Віктора Ющенка з директором-розпорядником МВФ Горстом Келлером, президентом США Білом Клінтоном та іншими урядовцями, як виглядає, завершилися теж досить успішно. Після завершення переговорів з МВФ український прем’єр навіть заявив, що прогнози, нібито кредитування поновиться аж восени, не мають під собою жодних підстав. Натомість, як висловився Ющенко, у нього та Горста Келлера “було відчуття, що ми зараз спрямуємо взаємні зусилля на те, щоб довести чистоту, прозорість у всіх болючих проблемах і завершити коротку дистанцію по аудиту, що залишилася”.

Втім, раніше червня чергові транші в Україну не потечуть — місію МВФ у Києві чекають лише наприкінці травня чи на початку червня. Проте міністр фінансів України висловлює надію на те, що ця місія “зможе підготувати такий звіт, який дасть всі підстави Раді директорів Міжнародного валютного фонду позитивно розглянути питання про поновлення фінансування України за програмою EFF”.

У результаті таких успішних переговорів український прем’єр навіть наважився заявити про готовність повернути отримані на основі завищених резервів 200 мільйонів доларів США. Проте його американські співрозмовники, схоже, ще менше переймалися проблемами аудиту, а натомість всіляко розхвалювали новий курс реформ і бажали Ющенку продовжувати в тому ж дусі.

Втім, політики полюбляють хвалити одне одного. Тому схвальні оцінки ще не є ознакою повної безхмарності. Президент США Білл Клінтон заявив Віктору Ющенку, що на нього справили глибоке враження реформаторські зусилля нового українського уряду, але, як зазначає агентство Bloomberg, уряд США не заявив відкрито про те, що підтримає Київ під час переговорів з МВФ. Хоча шеф американської дипломатії Мадлен Олбрайт зазначила, що вона конструктивно поставиться до переговорів з поновлення кредитування.

Президент Світового банку Джеймс Вульфенсон під час зустрічі з українським прем’єром заявив, що СБ “в широкому значенні” підтримує всі реформаторські зусилля нинішнього уряду. Він навіть запропонував вважати Світовий банк “частиною команди” Ющенка. Але додаткові кроки у відповідних напрямках СБ зробить лише після відновлення співпраці з МВФ.

У результаті цих переговорів Україна отримала підтримку США щодо сприяння у вступі до Всесвітньої торгової організації. Можливо, Україні навіть нададуть статус країни з ринковою економікою, що дає певні переваги в економічній співпраці з Заходом. Для цього до чергового засідання робочої групи з питань вступу в ВТО (червень 2000 року, Женева) Київ має здійснити певні заходи, зокрема, розробити реалістичний графік внесення змін до свого законодавства стосовно різних галузей. Зокрема, американців дуже турбує випуск в Україні піратської продукції на оптичних носіях інформації (їхні фірми щороку втрачають на цьому 200 млн доларів). Вирішено розробити спільну програму боротьби з українськими “піратами” - аналогічну тій, яку США створили з Китаєм. У цьому зв’язку Бі-Бі-Сі нагадує, що нині Україна є одним з найбільших виробників “піратських” компакт-дисків, аудіо-касет і комп’ютерних програм.

Серед обіцянок Ющенка була і найпопулярніша на сьогодні – про ведення активної боротьби з корупцією. Перші успіхи, здається, вже є. Вчора вітчизняні інформагентства повідомили про арешт начальника одного з київських ЖЕКів, якого звинувачують в отриманні хабарів... Почекаємо, може, й давно обіцяні реформи будуть не менш успішними.

POSTUP - ПОСТУП
№ 82 (526), четвер
11 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Ющенко повернувся з Америки оптимістом

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Львів буде темним
·Ветеранів 9 травня не били
·Школа - за цвинтар
·Християнство - духовний феномен Європи
·Працівники прокуратури вимагали гроші

НАША СТОЛИЦЯ
·Українським дітям - українську музику
·Перші переможці "Загадок міста Лева"
·На Личакові - без компромісів
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Уряд піде у відставку влітку
·У вбивстві курсантів підозрюють молдаван
·Кузьмук не хоче в НАТО
·Гендиректора АЕС звинувачують у криміналі
·Дорога шлюбна ніч тигра

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Конкурентоздатність у світі
·Тотальне відключення
·Goldman Sachs звинуватили у некомпетентності
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Переможний день розподілу
·Прихильників санкцій щораз менше
·Виганяти врешті Росію чи ні?
·Британія прийшла на допомогу
·Маккейн знявся

REVJU
·Рев'ю

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Клуб комісара Бонця

АРТ-ПОСТУП
·Франц Кафка: літературний портрет
·Новини з Музею Гуггенгайма
·Площа імені Кафки
·Християнство в живописі та історії

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Найперші цукерні

НОСТАЛЬГІЯ
·МУЛ, незламний ЯК МОНУМЕНТ...
·Він хотів,щоб його поважали

СПОРТ-ПОСТУП
·Україна залишається серед найсильніших
·Аутсайдери продовжують збирати очки у Львові
·Така закручена фінішна пряма
·Травневі битви гігантів у Львові
·Анелька дарує Піренеям іспанський фінал

POST-SCRIPTUM
·Календар
·Що я зрозумів про життя, бавлячись у квести
·Гороскоп