Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 11 травня 2000 року |

Анелька дарує Піренеям іспанський фінал

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

“Баварія” (Німеччина) – “Реал” (Іспанія) – 2:1 (Янкер, 12', Елбер 54' – Анелька, 31'). Результат першого матчу – 0:2.

Те, про що говорила вся Європа, здійснилось: уперше в історії Ліги чемпіонів у фіналі зустрінуться дві команди, які представляють одну країну, – Іспанію. Справді, іспанці цього року шокували всіх. Причому жодна з трьох команд, які потрапили до 1/2 фіналу Ліги, в національній першості не є лідером. Там попереду “Депортиво”...

Перед матчем із “Реалом” “Баварія” провела серйозну репетицію у фіналу Кубка Німеччини, де розтрощила “український” “Вердер” – 3:0. І хоча “Реал” – не “Вердер”, проте позитивний заряд від цієї перемоги повинен був допомогти “Баварії” здолати “Реал”. Але перейдімо безпосередньо до звітного матчу. Перед командою Отмара Хітцфельда стояло важке, та можливе для вирішення завдання – перемогти “Реал” принаймні 2:0, що забезпечило би баварцям додатковий час. Це завдання господарі почали вирішувати з перших хвилин. І вже на 12-й Янкер красивим ударом відкриває рахунок. Через кілька хвилин після першого гола іспанці пропускають і другий – відзначився Елбер. Але суддя зафіксував більш ніж сумнівний офсайд – і гол було скасовано. А вже згодом за справу взявся “Реал”. Спершу лише диво після потужного удару Роберто Карлоса врятувало господарів, а на 31-й хвилині настав час Анелька, який в одну мить перетворився з гидкого каченяти на прекрасного лебедя. Савіо віддав чудову передачу Анелька, і той у високому стрибку головою забив гол-красень. Цей м’яч уже, фактично, означав “смерть” німецької суперкоманди.
Ні, підопічні Отмара Хітцфельда продовжували атакувати, та з кожною хвилиною у них залишалось усе менше надій на перемогу з потрібним рахунком – 4:1. І хоч Елбер уже на 54-й хвилині зробив рахунок 2:1, та на більше німців просто не вистачило...

Загалом, матч у Мюнхені нагадав нам минулорічну зустріч у Києві між “Динамо” та “Баварією”. Тоді також господарі атакували, не використавши безліч моментів для розгрому суперників. І тоді фортуна посміхнулася “Баварії”. Та, як відомо, вона посміхається не завжди одній і тій же команді. Тож цього разу пестунчиком фортуни виявився “Реал”. Та хоча підопічні Вінсенте дель Боске вкотре довели, що вони не випадково вийшли у фінал, велика заслуга в цьому насамперед самого наставника, котрий переконує всіх, що цілком може впоратися з обов’язками головного тренера.