BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX п"ятниця 5травня 2000 року |

Німці під землею перетворювали жінок на чоловіків

НДР

Роман ДОРОШ

У Німеччині судять високопосадових спортивних керівників НДР, котрі примушували юних німецьких спортсменок (у справі фігурують прізвища 142 потерпілих) приймати допінг, не рахуючись із наслідками. А наслідки були такі: німецькі спортсменки поступово перетворювалися на спортсменів. У Берліні розпочався процес у справі 73-літнього колишнього президента Федерації гімнастики НДР (з 1961 до 1988 року) Манфреда Евальда та 66-літнього лікаря Манфреда Гепнера, який із 1974 року очолював групу спортивних медиків. Їх звинувачують у завданні шкоди 142 спортсменкам, котрих примушували приймати допінг.

Більшості спортсменок до моменту прийняття допінгу ще не було 18 років, і їх не попереджали про можливі наслідки приймання стимуляторів. У своєму виступі прокурор Клаус-Генрих Дебес звинуватив Евальда та Гепнера в тому, що через них спортсменки досі страждають від гормональних розладів, гінекологічних проблем, проявів вторинних чоловічих статевих ознак, ненормального волосяного покриття тощо. Заради мети пропагувати комуністичні ідеї в НДР спортсмени були налаштовані лише на високі досягнення, тому і приймали допінг. Досі було багато кримінальних справ, відкритих проти тренерів і лікарів, котрі примушували спортсменок приймати допінг, але вперше під суд віддано керівників такого високого рангу.

Тим часом потерпілі впевненні – нічого особливого не буде. “Як звичайно, їх звинуватять, але дадуть хіба умовні терміни”, – впевнена потерпіла Рика Райніш, олімпійська чемпіонка з плавання. Планувалося, що весь процес триватиме один день, однак звинувачення відмовилося говорити після промови прокурора. Тому остаточне рішення щодо цієї справи перенесено на сьогодні. До того ж, суду хотілося би заслухати більшість потерпілих жінок, котрі, без сумніву, вимагатимуть суворого покарання для Евальда та Гепнера. Суд же налаштований лише посварити, щонайбільше – оштрафувати або ж призначити умовні терміни ув’язнення перестарілим підсудним, котрі стверджують, що йти на злочин їх примушувала комуністична система. Для підготовки спортсменів НДР під землею на місці колишнього таємного заводу з виробництва двигунів для літаків у районі Хемніца було побудоване ціле місто. Там усе було зроблено за останнім словом техніки: медичні лабораторії, гуртожитки для спортсменок, тренувальні зали. Навіть “старші братти” з СРСР були шоковані. Перед кожним великим стартом усі східнонімецькі спортсменки кудись “зникали”. Існували підземні спортивні бази, а дослідження лікарів були державною таємницею НДР.
Спортсменам забороняли говорити про методику підготовки до стартів. Влада НДР, яка в 50-х роках домагалась усесвітнього визнання, зробила ставку на спортивні досягнення. І система чудово працювала: спортсмени НДР завжди дуже вдало виступали на Олімпійських іграх. Сьогодні ж підземна база під Хемніцом закинута, а розробки східнонімецьких лікарів у галузі допінгу вдало використовують інші спортивні країни.

POSTUP - ПОСТУП
№ 80 (524),
п"ятниця 5травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Гелікоптер розбився від перевантаження
·Американець і надалі командує в Європі
·Вчора у Львові не ходив електротранспорт
·Кучма підтримав "Хвилю Свободи"

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Армія потребує контролю
·Свято голландського кіно
·Чекають 9 травня
·Тризуб для Верховної Ради
·Здійснення мрій Митрополита
·Майбутні кухарі та офіціанти не підвели

НАША СТОЛИЦЯ
·Самі винні?
·Сторіччя Степана Гжицького
·Капітула визначила нагороду
·Родина Горбачів: символ незнищенності українства

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Прем"єр і члени ЦВК - особливі
·Гвинтокрил розбився від перевантаження
·Референдумні поневіряння тривають
·Ротації в міліцейських редутах

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Ющенко їде в США
·Європейський Уолл-Стріт
·Енергетичні реформи-ІІ
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Процес століття розпочався
·Американець і надалі командує в Європі
·Неєвропейці теж хочуть голосувати
·Тероризм крокує по планеті

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Олександр Кривенко: "Хочеш бути українцем - будь ним"

АРТ-ПОСТУП
·"Бу-Ба-Бу" в філармонії
·Новинка від видавництва "Сполом"
·Адепти високої гри
·Художні контакти із Заходом

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Перше товариство "Січ" і січовий рух
·Генрик Сенкевич у Львові

АВТО-ПОСТУП
·NEWS
·NEWS

СПОРТ-ПОСТУП
·Німці під землею перетворювали жінок на чоловіків
·Ребров уже нікуди не їде?
·"Реал" наблизив іспанський фінал
·Українці - одні з чотирьох невдах
·СПОРТ-БЛІЦ

КРАЇНА РАД
·КАЛЕНДАР
·Як посваритися з дружиною
·ГОРОСКОП