BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 4 травня 2000 року |

Почути кожного

VOX POPULI

Ксенія ЗАГОРОДНЮК

Учора Фонд розвитку Львівщини оприлюднив результати власного дослідження громадської думки, проведеного в день всеукраїнського референдуму, себто 16 квітня. Тоді львів’янам було запропоновано відповісти на сім запитань, котрі безпосередньо стосувалися їхньої оцінки діяльності місцевої влади та достатності її повноважень для вирішення важливих для міста проблем. Таким чином, свою точку зору погодилися висловити понад 15 тисяч наших співмешканців.

З’ясувалося, що більшість львів’ян воліли би віддати право формування бюджету Львова депутатам міської ради (80% респондентів), а в разі недостатності коштів у скарбниці вважали би правильним, якби першочергово забезпечувалися усілякі соціальні виплати (48%), а вже потім витрачалися на охорону здоров’я (28%), освіту і культуру (23%), ремонт будинків (14%) тощо. За результатами опитування, виглядає, що місцева влада нині має не достатньо повноважень для вирішення економічних (39%), соціальних (33%) та національно-культурних питань (23%), а міський голова, натомість, міг би присвячувати більше часу кризовим ситуаціям (40%) та соціально-економічній проблематиці (68%), ніж питанням кадрової політики (9%) та лобіюванню інтересів Львова за кордоном (7%).

“Відповіді на деякі з питань стали для нас цілковитою несподіванкою, як-от те, що більшість львів’ян вважають основним критерієм ефективності роботи чиновника кількість новостворених робочих місць, а не кількість відхилених ним справ чи позитивні відгуки в пресі. Отже, не так уже й далеко ми від Європи, де така оцінка вже давно є нормою”, – говорить керівник Фонду Андрій Садовий. Однак справді несподіваним виявилося те, що “святим” обов’язком народних депутатів від Львівщини вважається міра їхнього впливу на вирішення проблем міста й лобіювання саме львівських інтересів у парламенті (66% респондентів), а вже за цим йде участь депутатів ВРУ в підготовці та прийнятті законів (44%), вплив на формування уряду (12%) та міжнародну політику (9%). Цікаво також, що, оцінюючи за п’ятибальною шкалою роботу представників громади міста у ВРУ (ними, нагадаю, є М.Косів, В.Пинзеник та Ю.Криворучко) та Львівській міській раді, міського голови та голови ЛОДА, львів’яни виявилися найкращої думки про народних депутатів (середній бал – 3,26) і найгіршої – про своїх міськрадівських обранців (середній бал – 2,64). При цьому Андрій Садовий, сам будучи депутатом ЛМР, переконаний у справедливості такої думки. “Міські депутати справді є малоактивними й цілком заслужено отримали таку низьку оцінку”, – сказав він.

“Керівники міста й області дізнаються про таку думку львів’ян із ЗМІ, тож ми сподіваємося, що вони зацікавляться результатами нашого опитування й захочуть їх з нами обговорити”, – вірить Андрій Садовий. Загалом же ж, проведене Фондом дослідження створює прецедент зворотного зв’язку влади з громадою міста, якого, зрештою, й прагнули організатори.

POSTUP - ПОСТУП
№ 79 (523), четвер
4 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·"Хвиля свободи" в Києві
·Кучма вже не ворог

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Розвиток контактів Львів-Відень
·Великдень на Митній
·Сенчук залишається у Львові
·Почути кожного
·"ПіК" у Львові - двічі "ПіК"

НАША СТОЛИЦЯ
·Пинзеник про політику та економіку
·Наймолодший депутат
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·До Європи через Росію?
·Великодні одкровення Президента
·Емігруємо менше, але більше, ніж іммігруємо

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Ватикан проти глобалізації економіки
·Енергетичні реформації
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Загроза російської агресії
·Партію очолила королівська кобра
·Петербургу - столичний статус
·Уряд відправлено у відставку

REVJU
·Рев'ю

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Сонцезбройний Юрій

АРТ-ПОСТУП
·Мистецькі новини
·Коронні оперні ролі співака Олександра Громиша
·"Медікус": сорок років українського джазу!

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Львівські каварні

НОСТАЛЬГІЯ
·Дістали

СПОРТ-ПОСТУП
·"Політехніки" не пробились у півфінал
·Чемпіонат несподіванок
·Європа побила Америку
·Купер "перестрибнув" ван Галя
·"Ювентус" і "Депортиво" зберігають інтригу
·Боротьба за другу путівку до Ліги чемпіонів триває

POST-SCRIPTUM
·Нове кіно
·Гороскоп