BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 квітня 2000 року |

Світоогляд

ПРИШТИНА. У Косово загинув російський рядовий Алєксандр Сьомін, який входив до складу KFOR. Тіло Сьоміна з вогнепальним пораненням у голову було знайдене у четвер біля населеного пункту Логовац. Сьомін зникнув ще 16 квітня. З’ясовано, що він телефонував додому й повідомив, що, можливо, незабаром повернеться.

МАДРИД. Король Іспанії Хуан Карлос затвердив на посаді прем’єр-міністра Хосе Марію Азнара. Тобто глава уряду залишиться на своїй посаді на другу каденцію. Нагадаємо, що шість тижнів тому керована Азнаром консервативна Народна партія знову виграла парламентські вибори. Під час голосування в парламенті Азнар отримав підтримку 202 з 350 депутатів. Проти нього голосували головним чином соціалісти.

ПРАГА. У чеському місті Пльзень заарештовано сімох українських громадян, які, погрожуючи розправою, вимагали грошей від своїх співвітчизників, що займалися в Чехії бізнесом. Операція із затримки озброєних рекетирів була проведена співробітниками чеського загону міліції спеціального призначення без ексцесів. Усім затриманим висунуто звинувачення у вимаганні.

БЕЙРУТ. Ліванське керівництво вперше дало згоду на дислокацію миротворців ООН на півдні Лівану – після того, як відтіля будуть виведені ізраїльські війська. У заяві прем’єр-міністра Саліма Хосса підкреслюється, що, аби уникнути спалаху насильства в період політичного вакууму, у регіоні повинні бути дислоковані міжнародні сили.

САНТЬЯГО. В апеляційному суді Сантьяго проходять дебати про те, чи може колишній військовий диктатор, а нині сенатор Августо Піночет бути позбавленим парламентської недоторканності. Судді будуть вивчати результати розслідування, проведеного слідчим Хуаном Гусманом, який запропонував позбавити Піночета імунітету від карного переслідування. Суд повинен оголосити про своє рішення на початку майбутнього місяця. Учора до зали суду було допущено чотирьох журналістів, які висвітлюватимуть хід процесу.

МОСКВА. “Не можна одночасно жити “на халяву” за рахунок Росії, викрадаючи у нас нафту й газ, і прагнути – хто до Великої Румунії, хто до НАТО, хто – ще куди”, – заявив секретар Ради безпеки Росії Сєргєй Іванов. В інтерв’ю тижневику “Аргументы и факты” він зазначив: “Нам давно вже треба стати прагматиками і проявляти розумний національний егоїзм. Адже коли окремі лідери СНД говорять про те, що вони хочуть вступити до НАТО, вони з нами не радяться, і коли росіян фактично вичавлюють зі своїх країн, також роблять це мовчки”. Іванов вважає, що Москва може і повинна примусити сусідів поважати її законні національні інтереси.

АНТАРКТИКА. Міжнародна група вчених повідомила, що вона отримала свідчення про те, що один із батьків сучасної фізики, Альберт Айнштайн, помилявся, коли висунув припущення, що Всесвіт має викривлену форму. Вчені вирушили до Антарктики, де розгорнули телескоп на повітряній кулі, аби здійснити найдокладніші досі виміри космічних мікрохвиль – слабкого випромінювання, яке є наслідком формування Всесвіту 14 мільярдів років тому.

POSTUP - ПОСТУП
№ 77-78 (521-522), четвер-п'ятниця
27-28 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Трагедія біля Краківського ринку
·Великодній привіт 2000

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Святоюрська гора під опікою міста
·Допоможіть дитині
·Сенчук із Медведчуком не порозумілися

НАША СТОЛИЦЯ
·Референдум як соцдослідження
·КУН проти "псевдонароду"
·Бакай? А може, Пустовойтенко?
·Обласна рада: перемога реформаторів
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Референдум імплементуватимуть
·Подробиці ракетних вибухів

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Путовойтенко, можливо, очолить "Нафтогаз України"
·Гейтс - уже не перший
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Президентові загрожує імпічмент
·Прем'єр особисто стримував Тису
·Унія Свободи - вільна від кандидата
·Відстріл VIPів триває
·Експонується череп фюрера

РЕВ'Ю В ПОСТУПІ
·REVJU
·Клуб комісара Бонця

ПЕРЕДСВЯТКОВИЙ ПОСТУП
·Хроніки львівського Великодня

ПОСТУП У МЕДІА
·Львівські обсервації

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Ісус і далі серед нас
·Воскресіння "Історії Животворящого Хреста"

СПОРТ-ПОСТУП
·Білявський не мав рівних
·Перша перемога команди Лобановського
·Українська "молодіжка" своє завдання виконала
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·Календао
·Як правильно водити машину в умовах мегаполіса?
·Гороскоп