BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 квітня 2000 року |

Гейтс - уже не перший

BG

Наталія СТЕЛЬМАЩУК

Засновник комп’ютерної імперії Microsoft Білл ґейтс позбувся титулу найбагатшої людини світу. Це трапилося через значне падіння вартості акцій Microsoft, що, у свою чергу, було викликане поширенням чуток про те, що федеральний уряд США, міністерство юстиції і уряди 19 штатів схиляються до розділення Microsoft на декілька самостійних компаній як покарання за монополізм. Таким чином, звання найбагатшої людини планети автоматично перейшло до головного ворога ґейтса – власника компанії Oracle Ларрі Еллісона.

За підсумками торгів у понеділок ринкова вартість Microsoft знизилася на 45% у порівнянні з максимальним значенням за останні 12 місяців. У той же час загальна вартість Oracle, другого за сумарною капіталізацією виробника програмного забезпечення на світовому ринку, внаслідок розвитку Інтернет і електронної торгівлі business-to-business склала 544% від мінімального значення за рік.

Але це не головне. Головне полягає у тому, що між Біллом ґейтсом і Ларрі Еллісоном спостерігається жорстке суперництво – щось на зразок дитячої суперечки про те, у кого більша лопатка. Таке ж суперництво у Гейтса і з головою Sun Скоттом Макніллі та ще кількома комп’ютерними гуру. У Гейтса взагалі рідкісне уміння знаходити собі ворогів. Ось для цієї суперечки та обставина, що Ларрі, можливо, став на 1,2% багатший від Білла, має принципове і доленосне значення.

За даними CNN, остаточне рішення наразі не прийняте, однак існує висока ймовірність, що державні службовці, які беруть участь у судових слуханнях, проситимуть суд роздрібнити найбільшу комп’ютерну корпорацію світу принаймні на дві фірми – до однієї з них перейдуть підрозділи Microsoft, які розробляють операційні системи, а до іншої – відділення, що спеціалізуються на офісних додатках (MS Word, Excel, Power Point тощо). Доля мультимедійного та ігрового бізнесу Microsoft і підрозділів, що займаються Інтернет-програмами, наразі не визначена.

Ці звістки, а також недавня публікація безрадісних результатів чергового фінансового кварталу Microsoft викликали різке погіршення її становища на біржах. Багато провідних експертів викреслили акції цієї компанії зі списку цінних паперів, які вони рекомендують купувати. У результаті в понеділок акції Microsoft звалилися на 15%, що спричинило нове значне падіння індексу Nasdaq.

Заступник міністра юстиції Джоель Кляйн, головний обвинувач у справі Microsoft, та інші представники держави на судовому процесі виклали свої пропозиції щодо можливих способів розділення Microsoft ще три тижні тому, коли стало зрозуміло, що спроби мін’юсту домовитися з керівництвом компанії остаточно провалилися. Суддя Томас Пенфілд Джексон повинен винести своє рішення до фінального засідання суду 24 травня. За останнім даними, це рішення має бути готове вже найближчими днями.

На думку більшості експертів і американських мас-медіа, суддя Джексон однозначно виступатиме за розділення Microsoft. Проте частина експертів усе ще продовжує вірити в можливість компромісу. “Я думаю, що остаточне рішення суду буде все ж м’якшим, – заявив в інтерв’ю CNN аналітик Schwab Washington Research Group ґреґ Велірі. Я вважаю, що уряд все ж спробує домовитися з Microsoft у позасудовому порядку. Вони пом’якшать свої жорсткі вимоги в надії на те, що компанія здасться і прийме умови уряду в останній момент, лише б уникнути найгіршого”.

Серед інших можливих результатів суду обговорюється можливість заборонити компанії підписувати договори з виробниками РС або заборонити змінювати ціни на свою продукцію для тих виробників, які працюють з іншими постачальниками програмного забезпечення, крім продукції Microsoft. Виникали навіть пропозиції просто заборонити в операційній системі Windows показувати заставки зі словом Microsoft під час завантаження комп’ютера. “Розділення такої компанії, як Microsoft, може затягнутися дуже надовго, і в цьому не зацікавлений ніхто. Це ще один аргумент на користь збереження єдиної корпорації”, – стверджується в статті, опублікованій у USA Today.

POSTUP - ПОСТУП
№ 77-78 (521-522), четвер-п'ятниця
27-28 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Трагедія біля Краківського ринку
·Великодній привіт 2000

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Святоюрська гора під опікою міста
·Допоможіть дитині
·Сенчук із Медведчуком не порозумілися

НАША СТОЛИЦЯ
·Референдум як соцдослідження
·КУН проти "псевдонароду"
·Бакай? А може, Пустовойтенко?
·Обласна рада: перемога реформаторів
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Референдум імплементуватимуть
·Подробиці ракетних вибухів

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Путовойтенко, можливо, очолить "Нафтогаз України"
·Гейтс - уже не перший
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Президентові загрожує імпічмент
·Прем'єр особисто стримував Тису
·Унія Свободи - вільна від кандидата
·Відстріл VIPів триває
·Експонується череп фюрера

РЕВ'Ю В ПОСТУПІ
·REVJU
·Клуб комісара Бонця

ПЕРЕДСВЯТКОВИЙ ПОСТУП
·Хроніки львівського Великодня

ПОСТУП У МЕДІА
·Львівські обсервації

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Ісус і далі серед нас
·Воскресіння "Історії Животворящого Хреста"

СПОРТ-ПОСТУП
·Білявський не мав рівних
·Перша перемога команди Лобановського
·Українська "молодіжка" своє завдання виконала
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·Календао
·Як правильно водити машину в умовах мегаполіса?
·Гороскоп