BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 квітня 2000 року |

Подробиці ракетних вибухів

ТРАГЕДІЯ

Ольга ЯЦЕНКО

Навколо трагедії, що сталася в Броварах, де в житловий будинок влучила навчальна ракета, щодня з’являються нові подробиці. Однією з вірогідних причин цього інциденту військові експерти називають вибух газогенератора системи енергопостачання ракети, який стався у польоті.

В ході роботи спеціальної комісії військових було проаналізовано відеозапис, що здійснювався протягом всього навчання і під час підготовки бойового пуску ракети. Встановлено, що на 12 секунді польоту на відеоплівці чітко зафіксовано спалах. Спалах також зафіксував оператор одного з українських телеканалів, який знімав запуск ракети.

Як стверджує в прес-служба Міністерства оборони, відбувся вибух газогенератора, який розташований у хвостовому відсіку і є пороховим зарядом (шашкою). Внаслідок цього “ракета стала некерованою і продовжила свій політ як вільно кинуте тіло під кутом до горизонту”.

Існує ще й інша версія щодо причини аварії. Експерти вважають, що це може бути поява мікротріщин в основному заряді ракетного двигуна, внаслідок чого збільшилася площа горіння, а потім різко збільшився тиск у камері згоряння і відбувся відрив соплового блоку разом з пусковим відсіком ракети.

Після аналізу зйомки стало зрозуміло, що вибух стався ліворуч лінії осі ракети. Це розвернуло її хвостову частину праворуч і, відповідно, головну частину – ліворуч. З цієї причини ракета відхилилася під кутом близько
18 градусів ліворуч від напряму умовної цілі на полігоні “Десна”. Після цього вона продовжила політ, але вже некерований, йдеться у повідомленні прес-служби Міноборони. І хоч система управління працювала, але її сигнали не сприймалися через те, що рулів уже не було. Про те, що ракета потрапила в будинок у Броварах без рулів, свідчить наступне: на місці катастрофи не виявлено жодного уламку аеродинамічних рулів, які мали б керувати польотом ракети до її приземлення.

Аналізуючи технічні деталі запуску і польоту ракетного комплексу, комісія, яку очолює перший заступник міністра оборони Іван Біжан, дійшла висновку, що офіцери, сержанти і солдати стріляючої стартової батареї, а також ті, які готували наземне обладнання і ракету до пуску, помилок не допустили.

Але, на жаль, вина людей є очевидною в іншому “ракетному” інциденті, який трапився в Чорному морі, коли російська ракета потрапила в українське судно “Павло Верещагін”. Начальник штабу українського флоту, перший заступник командувача ВМС України віце-адмірал Віктор Фомін називає, як мінімум, дві причини цього.

Віктор Фомін заявив, що насправді капітан українського судна, можливо, й не знав про те, що район навчань є закритим для судноплавства. Або ж, маючи таку інформацію, завів своє судно у цю акваторію свідомо. Та, з іншого боку, за словами віце-адмірала, незрозумілими залишаються причини появи такого факту. Бо командування Чорноморського флоту Росії, як заявляли його представники, вжило всіх заходів щодо забезпечення необхідних умов проведення ракетних стрільб.

POSTUP - ПОСТУП
№ 77-78 (521-522), четвер-п'ятниця
27-28 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Трагедія біля Краківського ринку
·Великодній привіт 2000

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Святоюрська гора під опікою міста
·Допоможіть дитині
·Сенчук із Медведчуком не порозумілися

НАША СТОЛИЦЯ
·Референдум як соцдослідження
·КУН проти "псевдонароду"
·Бакай? А може, Пустовойтенко?
·Обласна рада: перемога реформаторів
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Референдум імплементуватимуть
·Подробиці ракетних вибухів

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Путовойтенко, можливо, очолить "Нафтогаз України"
·Гейтс - уже не перший
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Президентові загрожує імпічмент
·Прем'єр особисто стримував Тису
·Унія Свободи - вільна від кандидата
·Відстріл VIPів триває
·Експонується череп фюрера

РЕВ'Ю В ПОСТУПІ
·REVJU
·Клуб комісара Бонця

ПЕРЕДСВЯТКОВИЙ ПОСТУП
·Хроніки львівського Великодня

ПОСТУП У МЕДІА
·Львівські обсервації

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Ісус і далі серед нас
·Воскресіння "Історії Животворящого Хреста"

СПОРТ-ПОСТУП
·Білявський не мав рівних
·Перша перемога команди Лобановського
·Українська "молодіжка" своє завдання виконала
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·Календао
·Як правильно водити машину в умовах мегаполіса?
·Гороскоп