BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 квітня 2000 року |

Референдум імплементуватимуть

ПОСЛІДОВНІСТЬ

Олег КОНИК

Тривала підготовка до референдуму і сам плебісцит настільки “приїлися” громадянам нашої країни, що коли стали відомі результати “народної ініціативи”, про сам референдум одразу ж ніби забули, як про страшний сон. Але гарант не забув – на те він і гарант. Отож минулого вівторка до Верховної Ради України надійшов законопроект про внесення змін до Конституції за результатами всеукраїнського референдуму з народної ініціативи, запропонований Президентом України Леонідом Кучмою.

Президент на підставі результатів референдуму пропонує парламенту схвалити зміни, які можна окреслити так: у частині 1 статті 76 замінити слова “чотириста п’ятдесят” на слово “триста”, визначивши тим самим скорочення депутатського корпусу; частину 3 статті 80 Конституції, де говориться: “Народні депутати без згоди Верховної Ради України не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані або заарештовані”, – просто вилучити; статтю 90 доповнити новою 3 частиною, згідно з якою глава держави може достроково припиняти повноваження Верховної Ради України, якщо та не спроможеться прийняти “Закон про держбюджет” у визначений термін чи сформувати парламентську більшість.

На думку першого віце-спікера Віктора Медведчука, прийняті народом на референдумі рішення потребують невідкладної реалізації. Тому Президент у зверненні до депутатів висловлює прохання схвалити передбачені законопроектом зміни до Конституції на 5-й сесії й остаточно ухвалити закон на 6-й сесії 3-го скликання у вересні 2000 року. У випадку невиконання цього прохання Леонід Кучма буде “зобов’язаний вжити відповідних заходів для забезпечення реалізації рішень, прийнятих на всеукраїнському референдумі з народної ініціативи 16 квітня”, нагадав Віктор Медведчук. Цілком і повністю підтримує позицію Президента щодо негайного впровадження змін до Основного закону голова парламенту Іван Плющ. Він підкреслив, що для розбіжностей в цьому питанні “немає підстав, оскільки це – волевиявлення народу”, додавши, що “тут не може бути двох точок зору”. “Гадаю, кожен з депутатів просякне відповідальністю, яку він має нести перед своїми виборцями та українським народом, приймаючи такі рішення”, – заявив Іван Плющ.

Зрештою, наразі парламент має вибір – крім президентського законопроекту, на розгляд депутатів було представлено ще законопроект змін до Конституції, розроблений Василем Онопенком. На користь яких змін схилиться парламент, стане відомо пізніше, а наразі можемо констатувати, що пропозиції Василя Онопенка є дещо м’якшими, ніж ті, що пропонує Президент.

Іншої політичної лінії дотримуються демократично налаштовані депутати, які перебувають в опозиції до влади. “Зараз вони напрацьовують юридичні формули” концепції реалізації результатів референдуму, заявив народний депутат, член української делегації в ПАРЄ Сергій Головатий. Він має три варіанти розвитку України після референдуму: “на дно”, “біг на місці” і “до Європи”.

POSTUP - ПОСТУП
№ 77-78 (521-522), четвер-п'ятниця
27-28 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Трагедія біля Краківського ринку
·Великодній привіт 2000

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Святоюрська гора під опікою міста
·Допоможіть дитині
·Сенчук із Медведчуком не порозумілися

НАША СТОЛИЦЯ
·Референдум як соцдослідження
·КУН проти "псевдонароду"
·Бакай? А може, Пустовойтенко?
·Обласна рада: перемога реформаторів
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Референдум імплементуватимуть
·Подробиці ракетних вибухів

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Путовойтенко, можливо, очолить "Нафтогаз України"
·Гейтс - уже не перший
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Президентові загрожує імпічмент
·Прем'єр особисто стримував Тису
·Унія Свободи - вільна від кандидата
·Відстріл VIPів триває
·Експонується череп фюрера

РЕВ'Ю В ПОСТУПІ
·REVJU
·Клуб комісара Бонця

ПЕРЕДСВЯТКОВИЙ ПОСТУП
·Хроніки львівського Великодня

ПОСТУП У МЕДІА
·Львівські обсервації

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Ісус і далі серед нас
·Воскресіння "Історії Животворящого Хреста"

СПОРТ-ПОСТУП
·Білявський не мав рівних
·Перша перемога команди Лобановського
·Українська "молодіжка" своє завдання виконала
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·Календао
·Як правильно водити машину в умовах мегаполіса?
·Гороскоп