BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 квітня 2000 року |

Бакай? А може, Пустовойтенко?

Висунення по в/о №115 триває

ДОВИБОРИ

Тетяна НАГОРНА

З наближенням терміну початку реєстрації кандидатів на довибори у Верховну Раду дедалі більше львівських обласних організацій політичних партій визначаються зі своїм висуванцем по Галицькому виборчому округу №115. “Поступ” уже повідомляв про буцім остаточні рішення з цього приводу НРУ, ХДПУ та Демократичного союзу, котрі мають намір запропонувати до нашого вибору Тараса Чорновола, Юрія Сорочика та Зиновія Кулика, відповідно. Нині ж маємо нагоду ознайомитися з планами КУНу та УРП.

Минулими вихідними в обох партіях відбулися обласні конференції, рішення яких мають фактично ідентичний зміст: “кунаки”, рівно ж як і республіканці, переконані в прихильності до себе місцевого електорату, вони чуються в силі здобути депутатські мандати на Львівщині, тож не відмовлятимуть собі в задоволенні висунути власного кандидата. Отже, від Конгресу українських націоналістів по 115 виборчому округу кандидуватиме заступник голови міської організації партії Микола Порайко, від Української республіканської партії – її обласний голова Степан Середа.

Потрібно сказати, що з УРП ситуація більш ніж зрозуміла: одноголосно підтриманий однопартійцями Середа (від голосування скромно утримався сам лише висуванець) повідомив “Поступ”, що провадитиме переговори зі своїми колегами по правоцентристському табору й врешті зніме свою кандидатуру на користь чи то Тараса Чорновола, чи то Юрія Сорочика – звісно, якщо ці двоє, чого доброго, не погодяться поступитися самому Середі. Розрахунок республіканців простий: цілком справедливо вбачаючи серйозного супротивника у висуванцеві від Демсоюзу Зиновієві Кулику і не бажаючи обрання “людини з такими поглядами”, вони обіцяються зробити все (чи принаймні те, що зможуть), аби не розпорошити правоналаштований електорат великою кількістю кандидатів.

З Конгресом ситуація трохи інакша. Заступник голови ЛОО КУН Юрій Антоняк наголосив, що партія вирішила вийти на довибори як “самостійна політична одиниця”, і задекларував, що КУН висуватиме по виборчому округу №115 Миколу Порайка, і це попри те, що вже впродовж кількох місяців на рівні Києва широко декларується блок Конгресу з НРУ та партією “Реформи і Порядок”. “Ми знаємо, що Рух висунув Тараса Чорновола. Відомо нам і про наміри ПРП, тож чому КУН мусить відмовлятися від власного висуванця?!”, – впевнено заявив Антоняк.
Більше того, він зауважив, що блок цих трьох партій не є зареєстрованим юридично. “Якщо бути точними до кінця, то з точки зору законодавства досі чинним є блок “Національний фронт”, і навіть ЦВК годі розібратися у цій ситуації”, – сказав Антоняк. “Проміжні вибори (йдеться саме про червневі довибори у ВРУ – Т.Н.) – не нагода реалізовувати блочні наміри”, – спробував пом’якшити тон колеги по партії Микола Порайко. Тут “Поступ” наважиться нагадати, що НРУ, висуваючи Тараса Чорновола, не хоронив ідеї вищеназваного блоку й пообіцяв дійти згоди з партіями-союзниками вже після реєстрації кандидатів, а “Реформи і Порядок” ще жодних заяв з цього приводу не робила і жодних підстав сумніватися у дотриманні своїх слів чи позицій не давала.

До речі, так само, як і ПРП, але трохи несподівано, “тримає паузу” львівська НДП, котра, здавалося б, мала однією з перших оголосити своє “доленосне” рішення, адже на парламентських виборах 1998 року саме ендепівець Володимир Швець лише трішки поступився екс-народному депутатові від округу №115 Романові Шмідту. Ця таємнича мовчанка народних демократів породжує чимало чуток: кажуть навіть, що після повернення представників НДП з всеукраїнського з’їзду у Києві обласна організація вирішила підтримати на довибори по Галицькому округу міста Львова ... Валерія Пустовойтенка, який, ясна річ, відмовиться від такої честі, і тоді вже “піде в хід” Володимир Швець. Логіка, погодьтеся, більш ніж залізна, але її категорично спростовує керівник секретаріату ЛОО НДП Орест Сивенький. “Це справжня дурниця! Ну ви тільки уявіть собі: Пустовойтенко – і раптом у Львові”, – явно недооцінює чи то Пустовойтенка, чи то Львів п.Сивенький. Зрештою, навіть офіційні повідомлення про кандидатське майбутнє Валерія Павловича є більш ніж контраверсійні. Він сам, зокрема, декларує свою невизначеність щодо бажання включатися у боротьбу за депутатський мандат у будь-якому окрузі. Натомість конфіденційний “агент” інформаційного агентства ІНТЕРФАКС у керівництві НДП повідомив, що Пустовойтенко стовідсотково не буде висувати свою кандидатуру, а член політвиконкому НДП Роман Бесмертний у інтерв’ю агентству УНІАН заявив, що екс-прем’єр-міністр кандидуватиме обов’язково. Безсмертному, до речі, відомо навіть округ, по якому йтиме у Верховну Раду Пустовойтенко, але з “тактичних міркувань” він його наразі не назвав.

Зрештою, після того, як львівський люд серйозно сприйняв першоквітневе повідомлення “Поступу” про висунення по 115-му округу Ігоря Бакая, годі й сподіватися, що хтось сумніватиметься в бажанні колишнього прем’єра представити Сихів у ВРУ.

POSTUP - ПОСТУП
№ 77-78 (521-522), четвер-п'ятниця
27-28 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Трагедія біля Краківського ринку
·Великодній привіт 2000

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Святоюрська гора під опікою міста
·Допоможіть дитині
·Сенчук із Медведчуком не порозумілися

НАША СТОЛИЦЯ
·Референдум як соцдослідження
·КУН проти "псевдонароду"
·Бакай? А може, Пустовойтенко?
·Обласна рада: перемога реформаторів
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Референдум імплементуватимуть
·Подробиці ракетних вибухів

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Путовойтенко, можливо, очолить "Нафтогаз України"
·Гейтс - уже не перший
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Президентові загрожує імпічмент
·Прем'єр особисто стримував Тису
·Унія Свободи - вільна від кандидата
·Відстріл VIPів триває
·Експонується череп фюрера

РЕВ'Ю В ПОСТУПІ
·REVJU
·Клуб комісара Бонця

ПЕРЕДСВЯТКОВИЙ ПОСТУП
·Хроніки львівського Великодня

ПОСТУП У МЕДІА
·Львівські обсервації

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Ісус і далі серед нас
·Воскресіння "Історії Животворящого Хреста"

СПОРТ-ПОСТУП
·Білявський не мав рівних
·Перша перемога команди Лобановського
·Українська "молодіжка" своє завдання виконала
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·Календао
·Як правильно водити машину в умовах мегаполіса?
·Гороскоп