BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 квітня 2000 року |

Білявський не мав рівних

ШАХИ

Марко ГЛУХЕНЬКИЙ

Переконливу перемогу на зональному турнірі в Пулі (Хорватія) здобув львівський гросмейстер Олександр Білявський, який зараз, щоправда, представляє Словенію. Місця з другого по четверте поділили ізраїльські гросмейстери Псахіс, Сутовський і Смірін. Четверо переможців, а також хорват Зая, боснієць Диздаревич і німець Лутц вибороли перепустки на Чемпіонат світу ФІДЕ. Ось як розвивались основні події останніх турів змагання в Пулі.

У восьмому турі найзнаменніша подія відбулася на “першій дошці” – Білявський переміг Гікля і не тільки зміцнив своє лідерство, але й, фактично, забезпечив собі місце в Чемпіонаті світу ФІДЕ. Партія видалася короткою – лише 19 ходів. Важливу партію зіграв Псахіс, який чорними здобув непросту перемогу над Недєвим. Серед інших подій слід відзначити виграш чемпіона Хорватії міжнародного майстра Заї. Ця перемога виявилася початком потужного спурту, що забезпечив Заї підсумкове п’яте місце.

У дев’ятому турі за першими трьома столиками панував мир. Псахіс із Білявським зробили тільки 9 ходів, після чого погодилися на нічию. Мілов не зумів переграти Сутовського, а Диздаревич задовольнився нічиєю з Лутцем “без гри” – 12 ходів. Результатом такого перемир’я стало чисте друге місце Заї, який не сподівався на “перемоги на класі”, а кував власне шастя у важкій боротьбі. І викував, перегравши Міткова. У тому ж турі крок до реабілітації зробив Смірін, який переборов чорними Кураїцу. Відтак Смірін за два тури до кінця втрутився у боротьбу за “виграшні” місця.

У десятому турі Білявський вирішив не зупинятися на досягнутому. Змусив його до боротьби грізно налаштований суперник, котрий здобув у попередніх турах дві перемоги. Слід віддати належне сміливості Заї, та лише сміливості. Бо в розумінні шахів між ним і колишнім дворазовим чемпіоном Союзу – прірва. Боротьба була недовга... Інший дворазовий чемпіон СРСР Псахіс грав зі своїм співвітчизником Сутовським. Кожен із суперників дуже хотів перемогти, адже очко гарантувало кожному вихід до наступного етапу змагань, а в разі нічиєї все вирішував останній тур. В ендшпілі Псахіс був за крок до успіху. Турнірна доля Сутовського висіла на волосині, та йому щастило впродовж усього турніру – пофортунило й у передостанньому турі.

Таким чином, перед останнім туром було зрозуміло одне – Білявський переможе. За першим столиком Лутц не ризикнув розпочати боротьбу з фаворитом і повторив ходи Псахіса з 9-о туру – знову на дев’ятому ході суперники погодилися на нічию. Добрий коефіцієнт Лутца дозволив йому вийти в наступний етап. Доля інших високих місць вирішувалася на 2-4 дошках. Смірін чорними здолав Мілова – на 61-у ході швейцарець склав зброю і попрощався з надією на вихід у наступне коло змагань. Псахіс показово переграв Галлахера. Сутовський і в останньому турі потішив своїх прихильників. Після чудесного порятунку в 10-у турі зі Псахісом він остаточно повірив у свою зірку і легко переграв колишнього львів’янина Хузмана. Останнього влаштовувала нічия, і він надто хотів її досягти. Погоджуючись під час партії на розміни, Сутовський постійно злегка покращував свою позицію і перейшов у вигідний ферзевий ендшпіль. Хузман помилився і перевів гру в пішаковий ендшпіль, який, утім, виявився програним. Зая забезпечив собі потрібне місце за рахунок високого коефіцієнту, тому в останньому турі зіграв унічию з героєм старту Гертнеком, який на той час ні на що вже не претендував. Мітков і Диздаревич в останньому турі грали між собою і погодилися на нічию. Приємно, що найбільший кавалок турнірного торта перепав Олександрові Білявському. Вітаємо!

POSTUP - ПОСТУП
№ 77-78 (521-522), четвер-п'ятниця
27-28 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Трагедія біля Краківського ринку
·Великодній привіт 2000

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Святоюрська гора під опікою міста
·Допоможіть дитині
·Сенчук із Медведчуком не порозумілися

НАША СТОЛИЦЯ
·Референдум як соцдослідження
·КУН проти "псевдонароду"
·Бакай? А може, Пустовойтенко?
·Обласна рада: перемога реформаторів
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Референдум імплементуватимуть
·Подробиці ракетних вибухів

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Путовойтенко, можливо, очолить "Нафтогаз України"
·Гейтс - уже не перший
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Президентові загрожує імпічмент
·Прем'єр особисто стримував Тису
·Унія Свободи - вільна від кандидата
·Відстріл VIPів триває
·Експонується череп фюрера

РЕВ'Ю В ПОСТУПІ
·REVJU
·Клуб комісара Бонця

ПЕРЕДСВЯТКОВИЙ ПОСТУП
·Хроніки львівського Великодня

ПОСТУП У МЕДІА
·Львівські обсервації

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Ісус і далі серед нас
·Воскресіння "Історії Животворящого Хреста"

СПОРТ-ПОСТУП
·Білявський не мав рівних
·Перша перемога команди Лобановського
·Українська "молодіжка" своє завдання виконала
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·Календао
·Як правильно водити машину в умовах мегаполіса?
·Гороскоп