BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 25 квітня 2000 року |

Росіяни знову потрапили у засідку

ЧЕЧНЯ

Мирослав ПЕРУН

У неділю між селами Сержень-Юрт та Беной-Хутор чеченські бійці атакували колону федеральних сил. Росіяни визнали втрату: 6 одиниць бронетехніки та 15 осіб вбитими. Проте, за повідомленням агентства France Presse, поблизу Сержень-Юрта загинуло 80 російських військовиків та підбито понад 10 танків. Як повідомив міністр оборони РФ Ігор Сєргєєв, військовослужбовці входили до складу 51-го парашутно-десантного полку Тульської десантної дивізії. Росіяни твердять, що напад на колону з 23 одиниць бронетехніки було вчинено загоном польового командира Абу Валіда, який напряму підпорядковується легендарному Хаттабові.

Цікаво, що місце, де було влаштовано засідку, користувалося поганою славою серед російських військових ще під час першої чеченської війни. Саме тут 30 березня 1996-го року практично повністю було знищено колону десантників, яка рухалась у напрямку на Вєдєно. Вузький прохід у Вєдєнській ущелині з одного боку межує з глибоким урочищем, а з іншого боку до дороги підступає лісистий схил.

Чеченці добре підготували операцію. На ділянці гірської дороги довжиною в один кілометр в землю було закопано понад 20 радіокерованих фугасів. Саме на них підірвалось одразу 9 одиниць бронетехніки, серед яких були й танки. Після цього російські військові змушені були зайняти кругову оборону. Але це їм не допомогло: російська колона фактично була розстріляна впритул з гранатометів та кулеметів. Лише кільком танкам вдалося вирватися з цього пекла. Сам бій, який розпочався о 15 годині за місцевим часом, тривав близько трьох годин, поки не наспіла російська авіація, що почала завдавати масованих ударів вздовж русла річки Хулхулау та лісових масивів навколо Сержень-Юрта та хутора Беной.

Чеченська сторона повідомляє також про те, що підрозділи моджахедів атакували ще кілька колон. Так, поблизу поселення Ца-Вєдєно чеченські бійці обстріляли з мінометів російську бронеколону. Вогнем було знищено два БТРи та кілька автомашин. Ще одну колону чеченці обстріляли в районі сіл Гордалі та Галайти.
Слід зазначити, що масштабні військові дії відновилися після двотижневої перерви, пов’язаної з розглядом чеченського питання на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи та закликом президента Ічкерії Аслана Масхадова до мирних переговорів без яких-небудь попередніх умов. За даними чеченського командування, до Ножай-Юртівського та Вєдєнського районів стягнуто до 20 тисяч російських військових та близько 1000 одиниць бронетехніки. Проте зараз російським військам буде важко протистояти чеченцям – на деревах з’явилося листя.

Штаб об’єднаного угруповання федеральних сил на Кавказі повідомляє, що на початку травня чеченські загони планують здійснити низку терактів у населених пунктах Аргун, Гудермес, Грозний та на федеральній трасі “Кавказ”. Військові вважають, що наказ на проведення таких операцій віддав сам Хаттаб.

POSTUP - ПОСТУП
№ 76 (520), вівторок
25 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Бий своїх, щоб чужі боялися
·Голодування припинено. Барикаду розібрано

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Лицарство до Києва доведе?
·Львівщина - європейської орієнтації
·Махно у Львові
·Порубав жінку на шматки

НАША СТОЛИЦЯ
·Сенсаційний рейтинг згадуваності
·Куйбіда бере справу у свої руки
·Убивство в "Мама-Мія"
·Нове про "Хіт-FM-радіо"
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Ющенко горою за "принцесу"?
·Космічний злодій-науковець і бананові "фармацевти"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Росія зав'язує борговий вузол
·Кінець вугільної ери
·МВФ чекатиме результатів другого аудиту
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Урочистості на площі святого Петра
·Еліан повертається додому
·Росіяни знову потрапили у засідку
·Екс-соціаліст формує перехідний уряд

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Програма діяльності Кабінету міністрів

АРТ-ПОСТУП
·Самотнє соло для гітари
·"Музичний діалог": сократівська суперечка

ПОСТУП У ПОСТУПІ
·Ігор Слісаренко:"Я відчуваю себе вільним журналістом"

ПОСТУП У МЕДИЦИНУ
·Цивілізована допомога узалежненим
·Новини ортопедії
·Найінтимніша подія в житті жінки
·News

СПОРТ-ПОСТУП
·"Манчестер" - чемпіон Англії
·"Карпати" зупиняють "Кривбас" на дорозі до Ліги чемпіонів
·Переможні секунди "Шахтаря"

POST-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Як правильно водити машину в умовах мегаполіса?
·ГОРОСКОП