BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 25 квітня 2000 року |

Світ

Джордж Сорос вирішив продати пакет акцій (5,1 млн. акцій) компанії супутникового зв’язку Globalstar Telecommunications Ltd. Загальний обсяг інвестицій в цю компанію становить 4,3 млрд. дол., компанія володіє 48 низькоорбітальними супутниками. Останнім часом Globalstar намагається активізувати попит на послуги супутникового зв’язку, особливо після банкрутства її основного конкурента – компанії Iridium. Керівництво Globalstar недавно заявило про намір істотно скоротити ціни на супутникові телефони і тарифи, щоб залучити якнайбільше клієнтів. Керівництво Globalstar запевняє інвесторів, що компанію не спіткає доля Iridium. Однак аналітики вважають, що навіть якщо Globalstar отримає всіх 55 тисяч колишніх клієнтів Iridium, їх усе ж буде недостатньо, щоб компанія стала нарешті прибутковою. Вихід Сороса з числа акціонерів непрямо підтверджує песимістичні прогнози фахівців про перспективи Globalstar, зазначає Dow Jones & Co.

Ford Motor Co. збирається закрити свій завод зі складання автомобілів в Дагенхемі під Лондоном. Три тисячі працівників заводу втратять роботу. Рішення буде оголошене в середині травня, в рамках програми реструктуризації європейських заводів Ford. Як заявляють представники Ford, високий курс англійського фунта і великі витрати на виробництво не дозволяють компанії встановлювати конкурентоспроможні ціни на автомобілі, виготовлені у Великобританії. Тому їх виробництво буде скорочено до 1,65 млн. шт. у 2000 році, порівняно з 1,8 млн. авто у 1999 році. Представник компанії підтвердив, що новий малолітражний автомобіль Ford Fiesta буде випускатися вже у Німеччині. За останній квартал 1999 року європейське відділення Ford зазнало збитків у розмірі 55 млн. дол. За підсумками минулого року Ford of Europe отримав прибуток у розмірі 28 млн. дол., повідомляє Bloomberg.

США, Сінгапур і Фінляндія залишаються у трійці лідерів серед 47 найбільших країн за рівнем конкурентоспроможності їх національних економік. Про це йдеться у щорічному рейтингу, опублікованому Міжнародним інститутом розвитку менеджменту в Лозанні. Місця з 4 по 10 в рейтингу займають Нідерланди, Швейцарія, Люксембург, Ірландія, Німеччина, Швеція й Ісландія. Три останні місця в рейтингу, як і торік, посіли Індонезія, Венесуела і Росія.

Ціни на платину і паладій за підсумками торгів на New York Mercantile Exchange впали до найнижчого рівня за останній місяць. Ціни на платину впали на 9 доларів, до 462,8 дол. за унцію, а на паладій – на 12,2 доларів, до 562,1 дол. за унцію. Раніше ціни на метали зростали через відсутність постачання з Росії, але нинішній спад пов’язаний з перервою в торгах через святкування Великодня, що спонукало багатьох трейдерів зафіксувати прибуток.

Осакська фондова біржа (Osaka Securities Exchange) звернулася в Міністерство фінансів країни з пропозицією організувати японський аналог Nasdaq. Як передбачають спостерігачі, рішення уряду буде позитивним і може бути прийняте вже на початку травня. Торги на японській біржі компаній високотехнологічного сектора можуть розпочатися у червні 2000 року, інформує Kyodo News.

Міжнародний валютний фонд повідомив Паризький клуб кредиторів, що не бачить необхідності списувати частину боргу Росії країнам-кредиторам, успадкованого від колишнього СССР. Про це вчора повідомила Financial Times. Газета нагадує, що раніше Лондонський клуб кредиторів списав Росії понад 30% її заборгованості комерційним кредиторам у розмірі 32 млрд. дол. Однак Німеччина, найбільший російський кредитор у рамках Паризького клубу, наполягає на тому, що Росія не підпадає під схему списання боргів і країни не зобов’язані наслідувати приклад комерційних банків. Росія винна Паризькому клубу 42 млрд. дол.

POSTUP - ПОСТУП
№ 76 (520), вівторок
25 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Бий своїх, щоб чужі боялися
·Голодування припинено. Барикаду розібрано

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Лицарство до Києва доведе?
·Львівщина - європейської орієнтації
·Махно у Львові
·Порубав жінку на шматки

НАША СТОЛИЦЯ
·Сенсаційний рейтинг згадуваності
·Куйбіда бере справу у свої руки
·Убивство в "Мама-Мія"
·Нове про "Хіт-FM-радіо"
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Ющенко горою за "принцесу"?
·Космічний злодій-науковець і бананові "фармацевти"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Росія зав'язує борговий вузол
·Кінець вугільної ери
·МВФ чекатиме результатів другого аудиту
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Урочистості на площі святого Петра
·Еліан повертається додому
·Росіяни знову потрапили у засідку
·Екс-соціаліст формує перехідний уряд

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Програма діяльності Кабінету міністрів

АРТ-ПОСТУП
·Самотнє соло для гітари
·"Музичний діалог": сократівська суперечка

ПОСТУП У ПОСТУПІ
·Ігор Слісаренко:"Я відчуваю себе вільним журналістом"

ПОСТУП У МЕДИЦИНУ
·Цивілізована допомога узалежненим
·Новини ортопедії
·Найінтимніша подія в житті жінки
·News

СПОРТ-ПОСТУП
·"Манчестер" - чемпіон Англії
·"Карпати" зупиняють "Кривбас" на дорозі до Ліги чемпіонів
·Переможні секунди "Шахтаря"

POST-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Як правильно водити машину в умовах мегаполіса?
·ГОРОСКОП