BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 25 квітня 2000 року |

МВФ чекатиме результатів другого аудиту

ВІДМОВА

Тарас СМАКУЛА

Україна наполягає на тому, щоб не зв’язувати результатів другого аудиту операцій НБУ з питанням надання або ненадання МВФ наступних траншів кредиту, повідомив міністр фінансів Ігор Мітюков. Натомість перший віце-прем’єр Юрій Єхануров знає, як Україна має прожити першу половину року без зовнішніх кредитів.

Читачі “Поступу”, особливо ті, які регулярно стежать за розвитком серіалу під назвою “Відновлення фінансування України Міжнародним валютним фондом”, уже встигли помітити його визначальні моменти.

Якщо ні, то наводимо їх іще раз: перший – суцільні позитиви в українській господарці, озвучені рідними посадовцями напередодні візиту в нашу країну чергової місії МВФ. Другий – позитивні коментарі самих емвеефівців. І третій – відмова МВФ навіть розглядати питання поновлення фінансування України. У канву сюжету час від часу вплітаються чи то результати аудиту, які чомусь до цього часу не хочуть оголошувати, чи то чергова публікація зловредної Financial Times.

Усе повторилось і цього разу. Про суцільний позитив ми вже писали, тому зразу ж візьмемося за відмову. Місія МВФ, яка працювала в Києві з 5 по 7 квітня, винесла своє негативне рішення щодо виконання Україною попередніх умов програми EFF.

І тепер наступним проміжним етапом, після якого Україні можуть все-таки надати кредит, мають стати результати другого етапу аудиту НБУ. Мітюков стверджує, що це може потривати “досить довго”, а тому закликає обумовлювати поновлення фінансування з заходами уряду і Верховної Ради щодо реформування економіки.

І в підсумку, каже міністр фінансів, червень цього року є досить імовірним терміном поновлення кредитування України Міжнародним валютним фондом.

Однак про всяк випадок, як дати раду країні без зовнішнього фінансування, знає перший віце-прем’єр України Юрій Єхануров. “Перше півріччя ми закриваємо. Я раніше говорив про п’ять місяців, а тепер говорю про півріччя”, – каже він. Його впевненість базується насамперед на діях Міністерства фінансів та сподіванні на збільшення приватизаційних надходжень.

Однак наразі уряд будує свої прогнози виконання держбюджету нинішнього року з урахуванням поновлення фінансування України МВФ, Світовим банком, а також іншими міжнародними організаціями.

Коментуючи пропозиції про відмову від зовнішнього фінансування, Єхануров сказав, що це означатиме пошук додаткових прибуткових джерел і тому не варто навіть сподіватися коригування певних видаткових статей в сторону збільшення. “Але ви бачите, як важко приймаються сьогодні рішення в парламенті про скорочення пільг і нові бюджетні надходження. Тим більше, що ми повинні здійснювати політику зниження податкового тиску”, – нагадав він.

POSTUP - ПОСТУП
№ 76 (520), вівторок
25 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Бий своїх, щоб чужі боялися
·Голодування припинено. Барикаду розібрано

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Лицарство до Києва доведе?
·Львівщина - європейської орієнтації
·Махно у Львові
·Порубав жінку на шматки

НАША СТОЛИЦЯ
·Сенсаційний рейтинг згадуваності
·Куйбіда бере справу у свої руки
·Убивство в "Мама-Мія"
·Нове про "Хіт-FM-радіо"
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Ющенко горою за "принцесу"?
·Космічний злодій-науковець і бананові "фармацевти"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Росія зав'язує борговий вузол
·Кінець вугільної ери
·МВФ чекатиме результатів другого аудиту
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Урочистості на площі святого Петра
·Еліан повертається додому
·Росіяни знову потрапили у засідку
·Екс-соціаліст формує перехідний уряд

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Програма діяльності Кабінету міністрів

АРТ-ПОСТУП
·Самотнє соло для гітари
·"Музичний діалог": сократівська суперечка

ПОСТУП У ПОСТУПІ
·Ігор Слісаренко:"Я відчуваю себе вільним журналістом"

ПОСТУП У МЕДИЦИНУ
·Цивілізована допомога узалежненим
·Новини ортопедії
·Найінтимніша подія в житті жінки
·News

СПОРТ-ПОСТУП
·"Манчестер" - чемпіон Англії
·"Карпати" зупиняють "Кривбас" на дорозі до Ліги чемпіонів
·Переможні секунди "Шахтаря"

POST-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Як правильно водити машину в умовах мегаполіса?
·ГОРОСКОП