BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 25 квітня 2000 року |

Бий своїх, щоб чужі боялися

ЗАЛПИ

Ольга ЯЦЕНКО

Міністерство оборони України визнало, що причиною вибуху в Броварах стало влучання в дев’ятиповерховий будинок навчальної ракети класу “земля-земля”, запущеної з Гончарівського полігону, що за 90 км від містечка. Про це в неділю ввечері в ході телепередачі “Епіцентр” (студія “1+1”) повідомив прес-секретар міністра оборони Сергій Нагорянський. Нагадаймо, що внаслідок вибуху троє осіб загинули і п’ятеро отримали травми різного ступеня.
Міністерство Оборони переконане в цьому на “99,99%”, сказав Нагорянський. Натомість командувач Ракетних військ і артилерії Збройних Сил України Володимир Терещенко на питання, чому упродовж чотирьох днів після трагедії Міноборони не визнавало, що саме навчальна бойова ракета влучила в будинок, відповів: “Було багато сумнівів”.

Ракета “земля-земля” на відстані 80-90 км летить на висоті близько 8000 метрів, а швидкість падіння на ціль близько 600-700 м/сек. При потраплянні ракети в будинок її вага становила близько 1,1 тонни. “Такої сили удар перетворює ракету на великі осколки, і довести одразу, що це була ракета – важко. Лише кілька невеликих шматків підтверджують і дають нам право й переконання зрозуміти, що це – наша ракета, запущена з полігону”, – пояснює нерішучість заяв Міноборони п. Терещенко. І все ж... “Ми більше, ніж собі, вірили в надійність цього комплексу,” – каже він. І пояснює, що “Точка-У” (назва ракетного комплексу – О.Я.), прийнятий на озброєння в СРСР в 1989 році, є “найновітнішим, що має Україна, і не лише вона”.

“Спочатку я не пов’язував пуск ракети із вибухом у Броварах.
20 квітня ніхто не міг подумати, що це наша робота”, – запевняє тепер міністр оборони Олександр Кузьмук.

І тільки коли увечері того ж дня знайшли фрагмент ракети з номером 9К79, стало можна припускати причетність військових до вибуху. Втім, міністр заявив, що він виключає участь “людського фактора” в збої ракетної системи. “У мене немає підстав для звинувачення в цьому людей”, – каже міністр. Хоча підкреслює, що поки що має лише попередні дані.

Серед можливих причин трагедії Кузьмук назвав порушення (відмову) системи енергозабезпечення, порушення (відмову) гідроприводів унаслідок виходу з ладу насоса або розгерметизацію трубопроводів високого тиску, порушення роботи (відмову) дискретно-аналогового обчислювального пристрою. “Ракета, випущена на цих навчаннях, не вислужила свій гарантійний термін (10 років) і технічний ресурс (15 років). Причому кожні два роки вона проходила всі регламентні роботи, починаючи від часу випуску,” – вважає за необхідне підкреслити генерал Терещенко.

Попри грошову компенсацію (по 5000 грн.) сім’ям загиблих і травмованих під час вибуху, йдеться і про персональну відповідальність осіб, причетних до того, що сталося. І хоча міністр Кузьмук сумнівається в наявності “людського фактора”, він пообіцяв провести відповідне розслідування і визначити після того ступінь провини кожного. “Зараз буде неправильним шукати “стрілочника”, – зауважив міністр. Хоча в цивілізованих країнах у таких випадках багато хто йде у відставку автоматично. А в нас військові керівники можуть робити заяви на кшталт: “Якби я знав, що зброя, якою я займаюся десятки років, ніколи не впаде на мою землю від того, що я завтра піду у відставку, я б написав такий рапорт”. Це слова вже згаданого Володимира Терещенка. Навряд чи від них спокійніше спатиме населення однієї з найбільших країн Європи, де не бракує ракетних полігонів. Адже на території України у 1985-99 роках відбулося тактичних навчань з бойовими ракетами – 14, бойових пусків – 18. Точність пусків – від 15 до
150 м. Аварійних випадків до 2000 року не було. Полігони: Яворівський (Львівщина), Рівненський, Гончарівський (Чернігівщина), Ржищевський (Київщина) і Чауда (Крим).

P. S. “Бий своїх, щоби чужі боялися”. Чужі не налякалися. І довели це негайно. Уже в понеділок у 30 милях від Донузлава (Крим) ракета “Прогрес”, випущена береговим ракетним комплексом російського флоту з мису Херсонес, влучила в український теплохід “Верещагін“. Російські моряки теж проводили навчання. Може, вони мстилися українській державі за мирне населення українського містечка Бровари? Відомо лише одне: поранено п‘ятьох осіб, що перебували на борту. Російські моряки кажуть, що українське судно запливло в заборонену зону (тут варто згадати про риболовний сейнер, який зник кілька років тому в цьому ж районі під час таких самих навчань).

Невідомо, кому мстилися російські ракетники з Астраханської області. Але запущена ними ракета залетіла аж у Західний Казахстан...

POSTUP - ПОСТУП
№ 76 (520), вівторок
25 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Бий своїх, щоб чужі боялися
·Голодування припинено. Барикаду розібрано

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Лицарство до Києва доведе?
·Львівщина - європейської орієнтації
·Махно у Львові
·Порубав жінку на шматки

НАША СТОЛИЦЯ
·Сенсаційний рейтинг згадуваності
·Куйбіда бере справу у свої руки
·Убивство в "Мама-Мія"
·Нове про "Хіт-FM-радіо"
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Ющенко горою за "принцесу"?
·Космічний злодій-науковець і бананові "фармацевти"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Росія зав'язує борговий вузол
·Кінець вугільної ери
·МВФ чекатиме результатів другого аудиту
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Урочистості на площі святого Петра
·Еліан повертається додому
·Росіяни знову потрапили у засідку
·Екс-соціаліст формує перехідний уряд

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Програма діяльності Кабінету міністрів

АРТ-ПОСТУП
·Самотнє соло для гітари
·"Музичний діалог": сократівська суперечка

ПОСТУП У ПОСТУПІ
·Ігор Слісаренко:"Я відчуваю себе вільним журналістом"

ПОСТУП У МЕДИЦИНУ
·Цивілізована допомога узалежненим
·Новини ортопедії
·Найінтимніша подія в житті жінки
·News

СПОРТ-ПОСТУП
·"Манчестер" - чемпіон Англії
·"Карпати" зупиняють "Кривбас" на дорозі до Ліги чемпіонів
·Переможні секунди "Шахтаря"

POST-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Як правильно водити машину в умовах мегаполіса?
·ГОРОСКОП