BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 25 квітня 2000 року |

Найінтимніша подія в житті жінки

ПОЛОГИ

Маріанна РОМАНЕНКО

Про те, що в Україні важка демографічна ситуація, знають усі. Але реально її оцінити можуть тільки працівники пологових будинків. Якщо колись за добу тільки у львівському пологовому будинку №1 з’явилялися на світ до 30 дітей, то зараз стільки може бути хіба що за тиждень.

Ми змогли переконатися в цьому, провівши один день у приймальному покої цієї установи – разом із акушеркою Оксаною Бобель та молодшою медсестрою Марією Ферендович. Нічна зміна ще встигла прийняти першу ранкову пацієнтку і перелякану, усю в сльозах, відвести прямісінько до пологового залу.

Патологія

А далі почали приходити вагітні, які дбають про своє здоров’я та майбутню дитину. Аж із Червонограда приїхала з мамою дев’ятнадцятирічна жіночка зі скаргами на незрозумілі болі. “У тебе матка активізувалася”, – каже лікар.
“То ви зупиніть її, – попрохала жіночка, – я ще мушу диплом наступного тижня захистити.” У наступних майбутніх мам такого прохання не виникало. Усі вони знали, що за декілька днів на них чекає важка робота – народити дитину. Вони прийшли сюди за попередньою домовленістю. І лягають у відділення патології.
Його, мабуть, уже час перейменувати у відділення “очікування на зустріч з дитиною”. Не одна породілля згадує останні дні, які залишалися до пологів і які проводила у патології, як найкращий період усієї вагітності. Вони вже не переймалися нічим, окрім свого стану. Єдиний час, коли жінки насправді починали любити себе. Незакінчена домашня робота, недоглянуті чоловіки та старші діти, проблеми, що вдома здавалися важливими, залишилися за стінами пологового будинку.

І таких жінок, що бажали побути наодинці зі своєю ще не народженою дитиною, було чимало. На допомогу акушерці прийшла практикантка. Вдвох заповнювали папери, міряли тиск, обмірювали живіт. За півтори години у пологовий будинок надійшло четверо вагітних. А потім були години затишшя.

Обсервація

Але, на жаль, не всі вагітні дбайливо ставляться до майбутньої дитини. Вже й доплачують їм, щоби скорше ставали на облік у жіночі консультації. І бесіди різні проводять. А особливих результатів немає. Для таких, що не здали вчасно всі аналізи, недбало ставилися до свого здоров’я і мають якісь заразні хвороби, у пологових будинках існують відділення обсервації. “Це не покарання, – каже старша акушерка, – тільки засіб застереження, щоби здорові мамочки не набралися біди”. У той момент у відділенні обсервації лежало 35 вагітних. Отже, протягом тижня можна очікувати народження 35 не зовсім здорових дітей. Проте часом вагітна робить усе, що лікар прописав, але народжувати їй все-таки доводиться в обсервації. Ось і цього дня сюди потрапили дві жіночки – в однієї “висіяли” стафілокок, інша за декілька днів до пологів застудилася.

Татусі

Щойноспечені татусі – це особлива категорія населення, поведінка якої не піддається логіці. Вони відчиняють зранку двері у будинку, вони зачиняють їх увечері, вони там ночують на кріслах, якщо дитини сподіваються на ніч. Ви ще пам’ятаєте, що нашу розповідь про день у пологовому будинку ми почали згадкою про жіночку, яка надійшла першою? О третій годині пополудні у приймальне відділення прийшов заплаканий від щастя молодий чоловік. “У мене донечка, з вікна крикнули”, – повідомив він санітарці. І тут же почав консультуватися, що можна передати жінці. За годину він повернувся з величезним букетом квітів та пачкою памперсів.

А не так давно, за словами молодшої медсестри Людмили Антонової, добиралася вона додому. На зупинці якраз стояв автобус потрібного маршруту, але бігти треба було. Вона вже й не сподівалася встигнути, та водій дочекався Людмилу Миколаївну і навіть відмовився взяти гроші за проїзд. “Ви ж мене вночі у приймальному кавою поїли, коли дружина народжувала. Не пам’ятаєте?”. Не пам’ятає. Але приємно, коли навіть через декілька років породіллі та їхні родичі впізнають на вулиці. Та не тільки із щасливими татусями доводилося мати справу приймальному відділенню. Частіше, на жаль, трапляються п’яні чоловіки, які вимагають, щоби жінка народила хлопчика, намагаються пройти у відділення або навіть палату. Скільки образ доводиться часом вислухати працівницям приймального. Міліція тут не чергує, двері зачиняються на гачок, який дебелий мужчина запросто виб’є. У найскладніших випадках акушерка та медсестра кличуть з поверху чергового лікаря. Але міліцію – ніколи. Та й лікарі ніколи ще не застосовували силу проти не надто розумного татуся. Що більше, жодне породілля так і не дізналася від працівників пологового будинку, як ганебно поводився її чоловік.

Швидка

Швидку допомогу вагітні викликають уже надвечір або вночі. І тільки тоді, коли починає добряче боліти. Або ж бувають якісь інші незрозумілі відчуття. Так і цього разу – з передчасними пологами приїхала 23-річна жіночка. А за півтори години з “родзалу” повідомили: дівчинка. Це було, на нашу думку, досить швидко. Та акушеркам доводилося приймати пологи прямо на кушетці, де санітарка обробляє вагітних. “Що ж ви так довго чекали?” – сварилися на породіллю. “Та я якось і не подумала, що то вже почалося”, – виправдовувалася та. Але не це найкумедніше. Найдивнішим випадком тут вважають, коли мама, бачивши дев’ятимісячний живіт доньки, не помітила, що та вагітна. У панночки вже почалися пологи, а мамі все ще не вірилося, що її чемна слухняна дочка “нагуляла” байстрюка. “Бути того не може, – переконувала вона лікаря, – вона в мене весь час вдома, під наглядом”.

Гроші

Звичайно, кожну породіллю та її родичів цікавить, скільки “коштують” пологи. Відомо ж, що і лікарю, і акушерці, і дитячій сестрі, а особливо санітарці у відділенні треба віддячитися. Але саме віддячитися. Акушерка Оксана Бобель аж уся розчервонілася, коли переконувала мене, що медперсонал не бере хабарів від пацієнтів. “Ви що думаєте, лікарю потрібні ускладнення? Якась там кровотеча або смерть дитини через те, що він нездало прийняв пологи. Та зробить він усе як належить і без грошей. Куди дінеться!” Коли ж родичі захочуть (і мають можливість) подякувати лікарю за добре ставлення та професіоналізм певною сумою у долярах, то ніхто їх не засуджуватиме.

Усі таємниці

Мабуть, немає найінтимнішого та найвідвертішого закладу, ніж пологовий будинок. Тут медики все знають про своїх пацієнток. Ще досі в карті пологів є графа “заміжня, шлюб незареєстрований, одинока”. Це для того, кажуть лікарі, щоби знати наперед, чи не має наміру породілля відмовитися від дитини. Тут обов’язково перевіряють паспорт і прописку. І всі ці дані реєструються у картці. І, хоч-не-хоч, зауважуєш, що шлюб зареєстровано дещо пізніше, ніж настала вагітність. І середній вік жіночок – 19 років. Найстарша, яку привезли того дня, мала 25. І у всіх це буде перша дитина. Отже, найближчим часом демографічна ситуація в Україні не покращиться.

POSTUP - ПОСТУП
№ 76 (520), вівторок
25 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Бий своїх, щоб чужі боялися
·Голодування припинено. Барикаду розібрано

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Лицарство до Києва доведе?
·Львівщина - європейської орієнтації
·Махно у Львові
·Порубав жінку на шматки

НАША СТОЛИЦЯ
·Сенсаційний рейтинг згадуваності
·Куйбіда бере справу у свої руки
·Убивство в "Мама-Мія"
·Нове про "Хіт-FM-радіо"
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Ющенко горою за "принцесу"?
·Космічний злодій-науковець і бананові "фармацевти"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Росія зав'язує борговий вузол
·Кінець вугільної ери
·МВФ чекатиме результатів другого аудиту
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Урочистості на площі святого Петра
·Еліан повертається додому
·Росіяни знову потрапили у засідку
·Екс-соціаліст формує перехідний уряд

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Програма діяльності Кабінету міністрів

АРТ-ПОСТУП
·Самотнє соло для гітари
·"Музичний діалог": сократівська суперечка

ПОСТУП У ПОСТУПІ
·Ігор Слісаренко:"Я відчуваю себе вільним журналістом"

ПОСТУП У МЕДИЦИНУ
·Цивілізована допомога узалежненим
·Новини ортопедії
·Найінтимніша подія в житті жінки
·News

СПОРТ-ПОСТУП
·"Манчестер" - чемпіон Англії
·"Карпати" зупиняють "Кривбас" на дорозі до Ліги чемпіонів
·Переможні секунди "Шахтаря"

POST-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Як правильно водити машину в умовах мегаполіса?
·ГОРОСКОП