BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
ADVERTISEMENT
LvivArt.com
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22 квітня 2000 року |

Віртуальна торгівля дійшла до межі

E-COMERCE

Наталія СТЕЛЬМАЩУК

Найближчим часом жорстка конкуренція в сфері онлайнової торгівлі й припинення невиправданого зростання акцій hi-tech компаній призведуть до масового банкрутства інтернет-магазинів у США та Західній Європі. Такий прогноз зробило аналітичне агентство Forrester Research. Крім того, очікується серія поглинання невдах їх більш успішними конкурентами.

У американських адвокатів і консультантів, які спеціалізуються на високотехнологічному бізнесі, сьогодні є багато роботи. Вони не встигають реагувати на всі прохання про допомогу від власників компаній, які опинилися на межі банкрутства. Безліч інтернет-компаній нині не в змозі продовжувати свій бізнес і мають намір взагалі піти з віртуального ринку, стверджують аналітики з Forrester Research.

Декілька років тому, коли інтернет-торгівля ще тільки починала набирати обертів, багато хто вважав, що у кіберпросторі вистачить місця для всіх бажаючих. Однак, незважаючи на теоретичну безмежність Інтернету, онлайновий ринок швидко заповнився по самі вінця, адже дуже багатьох підприємців зваблювали перспективи гігантських прибутків і низькі накладні витрати онлайнової торгівлі. Однак головна перевага інтернет-магазинів для клієнтів (відсутність чинника відстані) перетворилася на суттєвий недолік для їх власників. У немережевому житті маленькі магазинчики з більш високими, ніж у гігантських супермаркетах, цінами, можуть розраховувати на увагу клієнтів із сусідніх вулиць, яким не хочеться здійснювати подорож у дешевий, але далекий супермаркет. Але в Інтернеті таким маленьким магазинам вижити набагато важче.

За даними аналітиків, найбільші й добре відомі торгові сайти – такі, як Amazon.com і eToys, – сьогодні демонструють хороші результати, обсяги їх продажу і кількість клієнтів невпинно зростають. Непогано почувають себе й онлайнові версії традиційних мереж магазинів, як-от Wal-Mart і Sears, що приносять в Інтернет давно вже розкручені у світі торгові марки. Усім іншим живеться значно гірше. “Сьогодні в Мережі працює близько 30 тисяч торгових сайтів, і, швидше за все, 25 тисячам доведеться її залишити”, – вважає Марк Долл, консультант із компанії Ernst & Young. Донедавна відсутність прибутків багатьох мережевих проектів компенсувалася перепродажем їх акцій, вартість яких постійно зростала. Проте сьогодні курси акцій мережевих компаній уже не зростають так швидко, як раніше. Бажання венчурних інвесторів вкладати гроші в модне слово “Інтернет” також уже не таке велике, як колись. Мережеві проекти не мають тепер тих безрозмірних фондів, які були у них ще рік тому, і тепер вони шукають будь-яких способів, щоб хоча б якось утриматися на плаву. Уже сьогодні деякі відомі кібермагазини перебувають у жалюгідному стані. Декілька торговців, у тому числі Cook Express, уже визнали себе банкротами. CDNow
і Peapod вичерпали майже всі свої активи і можуть сподіватися лише на чудо.

Багато експертів зазначають, що сьогоднішню ситуацію на ринку інтернет-торгівлі не можна пояснити лише біржовими і фінансовими причинами. Значною мірою вона пояснюється втратою довір’я користувачів до торгових сайтів. Як з’ясувалося з проведеного фірмою AC Neilson опитування клієнтів онлайнових торгових точок, за останні 12 місяців невдачею закінчувалися 28% їх спроб купити що-небудь у Інтернет-магазині. Причина – технічні проблеми в комп’ютерних системах, труднощі, пов’язані зі знаходженням замовлених товарів та їх доставкою.

За даними того ж опитування, люди, для яких перша спроба купівлі в інтернет-магазині закінчувалася вдало, упродовж наступних 12 місяців у середньому здійснюють 12 онлайнових трансакцій на загальну суму 500 доларів. Незадоволені ж першими контактами з електронною комерцією в середньому здійснюють лише чотири покупки і витрачають 140 доларів. Високий відсоток невдач при роботі покупців з онлайновими магазинами пояснює те, чому експерти, які рік тому вважали, що у найближчому майбутньому 30% усіх покупок буде здійснюватися через Інтернет, сьогодні підкорегували свій прогноз до 20%.

POSTUP - ПОСТУП
№ 75 (519), субота
22 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Ракета або вибухівка
·Земля на продаж

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Іноземні мови для глухих
·"Галичфарм" змінює філософію
·Пограбування церкви
·Відлуння "Хвилі свободи"
·Ліс вивозять, а програми нема

НАША СТОЛИЦЯ
·Заперечення Вольтеру
·Випереджаємо Європу
·Біда об'єднує мешканців
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·РПЦ як спадкоємиця КПРС
·Нову політику - оновленим регіонам
·Украли кредит Світового банку
·За невиплату зарплати каратимуть суворіше

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Віртуальна торгівля дійшла до межі
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Амністія войовничого вершника
·Прага - ворог №2
·Російсько-японська війна триває
·На захист Мечіяра

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Лех Валенса: Моя візія Європи

АРТ-ПОСТУП
·У "маленькому Парижі" є і свій Нотр-Дам...
·Благодійність Ганса Менцинського
·Баритон, який міг бути львівським

ПОСТУП У ПОСТУПІ
·Історичний антикваріат чи жива віра Церкви?

ПЕРЕДСВЯТКОВИЙ ПОСТУП
·Дарія Цвек про Великодні традиції

СПОРТ-ПОСТУП
·Перший фан-клуб в Українi
·Чи буде iнтрига в чемпiонатi?
·З ятаганами на штурм "Арсенала"!
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·Календар
·Як поставити Windows по телефону
·Гороскоп