BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 21 квітня 2000 року |

Австрія може вийти з ЄС

ГАЙДЕР

Денис МІНЧУК

До останнього часу Європейський Союз був тим елітарним клубом, у який всі намагалися потрапити. Але вперше за його історію з’явилася небезпека, що одна з країн-членів розпочне процедуру “розлучення”. Ця країна, звичайно ж, Австрія, а відповідну заяву про доцільність виходу з ЄС зробив екс-лідер австрійських ультраправих, прем’єр-міністр землі Каринтія Йорг Гайдер.
Гайдер стверджує, що в Австрії з кожним днем зростає невдоволення позицією щодо неї Європейського Союзу: “Люди кажуть: коли країну, яка нічого не зробила, ЄС продовжує штрафувати, то розумніше було б не мати з цією структурою ніяких справ“.

Нагадаємо, що нещодавно міністр фінансів Австрії Карл-Гайнц Грассер погрожував у випадку, якщо об’єднана Європа не стане більш поблажливою до Австрії, припинити всі виплати у спільну касу ЄС та блокувати всі рішення Євросоюзу за допомогою чинного там права вето. Хоча канцлер Австрії Вольфганг Шюссель щоразу запевняє, що його країна й надалі не порушуватиме угод (які були підписані у 1995 році, коли Австрія стала членом Євросоюзу), але й у нього, здається, з часом терпець може увірватися. Своєрідного ляпаса він отримав під час візиту на Схід, у “ближнє зарубіжжя”. Виявилося, що країни-кандидати на вступ у Євросоюз (канцлер побував у Чехії та Словаччині) також тримаються від Австрії на відстані, яка була запропонована рештою 14-ти країн Євросоюзу.

Американці, які одними з перших почали говорити про санкції щодо Австрії, вважають заходи ЄС проти альпійської країни дещо смішними (цю новину привезла зі Сполучених Штатів австрійський міністр закордонних справ Беніта Ферреро-Вальднер). А європейці свого часу настільки розгнівалися через австрійський ухил вправо, що, за інформацією німецької газети Die Welt, збиралися відкликати з Відня усіх своїх послів. Коли б таке сталося, то Австрія в один момент прирівнялася б до таких країн, як Югославія чи Ірак. На щастя, тоді голос розуму взяв гору над поспіхом.

Утім, об’єднана Європа має шанс “реабілітувати” себе. Цього разу натиску ультраправих Брюссель очікує з півдня континенту. Коли б в Італії відбулися дострокові вибори (а в такому випадку, за прогнозами, там перемогли б праві партії Forza Italia та Lega Nord), то санкції, аналогічні до австрійських, довелося б застосувати й до країни з Апеннінського півострова.

POSTUP - ПОСТУП
№ 74 (518), п'ятниця
21 квітня 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Лобановський визначив кандидатів
·За свободу слова
·Кучма пішов в атаку

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Напад на голову профспілки ЗМІ
·Обвал у Львові
·Кулик не долар - не всім подобається
·Вагітна вбивця

НАША СТОЛИЦЯ
·Справедливість на Вулецьких пагорбах
·Військові отримали подарунки
·"Львівавтозапчастину" - на запчастини?
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Слідчі комісії існуватимуть і надалі
·На полюсі теж потрібні гроші
·Парламентаризм - дороге задоволення

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Чи знайдуть гроші для "Утел"
·Готуйтеся до значного подорожчання срібла
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Мечіяра брали штурмом
·Берлусконі повалив 57-й уряд
·Австрія може вийти з ЄС
·Угорщину врятують українці

АВТО-ПОСТУП
·News
·Нове Audi A4
·Технічний огляд-2000

АРТ-ПОСТУП
·Останній романтик галицького класичного мистецтва
·Таїнство причащання до світла

ШАХІВНИЦЯ ПОТУПУ
·Бакай
·Бакай (продовж)

СПОРТ-ПОСТУП
·Ривалдо гратиме в "Лацiо"?
·"Смерть" "Манчестера" перед власними вболівальниками
·Українці на чемпіонатах Європи
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·Календар
·Чого не треба робити з пейджером
·Гороскоп