BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 21 квітня 2000 року |

Світ

Європейські біржі London Stock Exchange і Deutsche Bоеrse призначили своє злиття на наступний тиждень. Головою новоствореної структури стане президент Франкфуртської біржі. Таке рішення було прийняте у відповідь на оголошення про майбутнє злиття Паризької, Амстердамської і Брюссельської бірж в єдине підприємство під назвою Euronext. Умови злиття поки що не розголошуються, однак відомо, що це рішення є остаточним, повідомляє La Tribune.

Найбільший японський банк Bank of Tokyo-Mitsubishi Ltd. оголосив про свої плани об’єднання з найбільшим трастовим банком Mitsubishi Trust & Banking Co., яке відбудеться через рік (у квітні 2001 року. Внаслідок злиття утвориться п’ята у світі за величиною капіталу банківська група. Її активи складатимуть понад 836 млрд. дол., інформує Bloomberg.

Єврокомісія, реагуючи на скарги тисяч шведських громадян, зобов’язала уряд Швеції переглянути обмеження на ввезення основних алкогольних напоїв для приватних осіб. ЄК вимагає від Швеції та інших скандинавських країн істотно збільшити норму ввезення громадянами алкоголю. До кінця 2003 року Швеція зобов’язана довести свої правила до загальноєвропейських стандартів і дозволити приватним особам ввозити на територію країни до
52 літрів алкоголю. Зараз у Швецію можна провезти не більше 5 літрів алкогольної продукції.

Міжнародний валютний фонд вирішив надати Еквадору позику приблизно у 304 млн. доларів. Перші
114 млн. доларів країна може отримати відразу, решта суми розбита на п’ять рівних траншів. Мета позики – підтримка економічної програми уряду Еквадору на 2000 рік. У повідомленні про виділення коштів МВФ зазначив, що політика доларизації національної економіки (власті Еквадору вирішили відмовитися від національної валюти сукре, замінивши її доларом США), яку втілює влада латиноамериканської країни, “принесла перші успіхи”. Головним позитивним виявом стало припинення облоги банків вкладниками, які вимагали повернення своїх грошей, і відновлення хоч якоїсь довіри до уряду. Тепер найближче завдання Еквадору, на думку МВФ, – подолати банківську кризу, зміцнити державні фінанси і провести структурні реформи.

Уряд “Талібан” звинувачує Росію у постачанні місцевої валюти (афгані) для підтримки опозиційної партії Афганістану, яка контролює 10% території країни. Це викликало послаблення основної афганської грошової одиниці, а отже, веде до зубожіння населення, повідомляє AP. У четвер в Афганістані за 1 долар США давали 64 тис. афгані, тоді як у понеділок долар коштував 58 тис. афгані. Більшість громадян Афганістану живуть у злиднях і вмирають від голоду, а Організація Об’єднаних Націй у листопаді 1999 року ввела санкції проти країни з вимогою видати відомого терориста Усаму бен Ладена. Ці санкції значно погіршують і без того низький рівень життя в Афганістані. За даними Всесвітньої продовольчої програми, зараз дві третини афганського населення залежать від міжнародної гуманітарної допомоги.

Збитки Coca-Cola в першому кварталі 2000 року склали 58 млн. дол.,
а за аналогічний період 1999 року чистий прибуток компанії становив
747 млн. дол. Як повідомила компанія, основні втрати компанії викликані компенсаційними виплатами співробітникам, що звільняються, і скороченням обсягів виробництва в низці країн світу. Крім того, економісти компанії вважають, що втрати Coca-Cola значною мірою визначало зменшення прибутків від продажу концентратів напоїв компанії в Азії (і в першу чергу – в Японії).

POSTUP - ПОСТУП
№ 74 (518), п'ятниця
21 квітня 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Лобановський визначив кандидатів
·За свободу слова
·Кучма пішов в атаку

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Напад на голову профспілки ЗМІ
·Обвал у Львові
·Кулик не долар - не всім подобається
·Вагітна вбивця

НАША СТОЛИЦЯ
·Справедливість на Вулецьких пагорбах
·Військові отримали подарунки
·"Львівавтозапчастину" - на запчастини?
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Слідчі комісії існуватимуть і надалі
·На полюсі теж потрібні гроші
·Парламентаризм - дороге задоволення

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Чи знайдуть гроші для "Утел"
·Готуйтеся до значного подорожчання срібла
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Мечіяра брали штурмом
·Берлусконі повалив 57-й уряд
·Австрія може вийти з ЄС
·Угорщину врятують українці

АВТО-ПОСТУП
·News
·Нове Audi A4
·Технічний огляд-2000

АРТ-ПОСТУП
·Останній романтик галицького класичного мистецтва
·Таїнство причащання до світла

ШАХІВНИЦЯ ПОТУПУ
·Бакай
·Бакай (продовж)

СПОРТ-ПОСТУП
·Ривалдо гратиме в "Лацiо"?
·"Смерть" "Манчестера" перед власними вболівальниками
·Українці на чемпіонатах Європи
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·Календар
·Чого не треба робити з пейджером
·Гороскоп