BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 21 квітня 2000 року |

"Львівавтозапчастину" - на запчастини?

БІЗНЕС

Василь СКРІБА

ВАТ “Львівавтозапчастина” до 1995 року мало назву “Завод автотракторних частин”. Підприємство спеціалізується на випуску запчастин до сільгосптехніки, тракторів, автомобілів, автобусів і автонавантажувачів. Воно забезпечує роботою 155 працівників. Над заводом нависла небезпека ліквідації, вважають у правлінні ВАТ. На думку членів правління, небезпека полягає у діях одного з акціонерів ВАТ, власника найбільшої частки статутного фонду – 39,51%. Це ЗАТ “Галнафтохім”, керівники якого є водночас і членами спостережної ради ВАТ “Львівавтозапчастини”, а генеральний директор Олександр Попов – її головою.
Ще у липні минулого року – за згодою спостережної ради і за рахунок своїх коштів – “Львівавтозапчастина” викупила на вторинному ринку цінних паперів 25,19% власних акцій. Згодом правління вирішило розподілити їх серед працівників підприємства “пропорційно нарахованій річній премії”. Але зробити це йому не вдалося. Листи до незалежного реєстратора (ЗАТ Депозитарно-клірингова компанія “Акціонер”) і Львівської прокуратури, надіслані керівництвом ЗАТ “Галнафтохім” від імені спостережної ради підприємства, спричинили припис прокурора Львова від 20 березня ц. р., яким він вимагає від “Акціонера” заблокувати пакет викуплених товариством акцій (правління ВАТ саме чекало на їх реєстрацію) “до рішення загальних зборів щодо обігу вказаних цінних паперів”. Про це у правлінні ВАТ “Львівавтозапчастина” довідалися з листа від компанії “Акціонер”.

Здавалося б, збори, заплановані на 30 травня ц. р., мають розставити все на свої місця. Але правління “Львівавтозапчастини” занепокоєне принаймні трьома пунктами порядку денного, запропонованого ЗАТ “Галнафтохім”: один стосується виборів голови правління, другий – продажу, розповсюдження серед акціонерів або анулювання акцій, що перебувають у власності товариства, третій – зменшення статутного фонду (на 240049 грн.) шляхом анулювання тих же акцій.
Таким чином, на думку головного економіста ВАТ “Львівавтозапчастина” Любомира Воробія, “Галнафтохім” матиме на руках контрольний пакет акцій, “не вклавши у це жодної копійки”. Далі, за словами п. Воробія, дії головного акціонера легко передбачувані: він “ставить інше керівництво, дає людині печатку, і ця людина виконує його волю всупереч волі трудового колективу”. Якщо так станеться, наслідком, на думку головного економіста, може бути знищення підприємства. Тому ВАТ наполягає, щоби припис прокурора Львова було скасовано, а пакет акцій, відповідно, розблоковано.

Зараз у прокуратурі Львівської області розглядається скарга голови правління ВАТ “Львівавтозапчастина” Євгена Павліка. Окрім прохання відкликати припис прокуратури Львова, у ній також підкреслюється, що за статтею 41 Закону України “Про господарські товариства” і за статутом товариства питання розподілу його власних акцій не належить до компетенції загальних зборів акціонерів.

Резюмуючи ситуацію з акціями, у правлінні ВАТ “Львівавтозапчастина” схиляються до думки, що конфліктна ситуація виникла тоді, коли товариство відмовилося виступити майновим поручителем для забезпечення кредитної угоди між ЗАТ “Галнафтохім” та АТ ЗУКБ. Генеральний директор же “Галнафтохіму” Олександр Попов заявляє, що це “їхні відмовки”. “Ми хотіли збільшити їм обіігові кошти, – пояснив він добрі наміри ЗАТ. – Але як не хочуть, то нехай”. “Нісенітницею” він також назвав слова про те, що “Галнафтохім” має на меті знищити “Львівавтозапчастину”: “Хіба ми хочемо їх знищити, коли ми заплатили майже 200 тисяч доларів, вклавши ці гроші у їхні акції?” Риторичне питання не потребує відповіді. Заперечно п. Попов відповів також і на запитання, чи виступає він за анулювання придбаних товариством акцій. “Зараз у нас є інвестор, який готовий вкласти гроші хоча б під блокуючий пакет (25% і 1 акція). Це – санкт-петербурзький завод із виробництва фільтрів для автомобілів. Під 50% і 1 акцію готове вкласти гроші й польське підприємство, теж із виробництва фільтрів. Є ще словацька фірма, що виробляє електрозатискачі для електромереж і електротранспорту. Ми готові віддати ще й свої акції, аби тільки завод працював”. Власне доповнення у нього є і щодо попередньої згоди спостережної ради. Пан Попов каже, що та дала дозвіл викупити акції, але не давала дозволу продавати їх потім по 3 копійки замість 13, через те й було надіслано належні листи до реєстратора і в прокуратуру.

Та, очевидно, немає у тих листах слів, якими Олександр Попов прокоментував той факт, що у документі від 21 липня 1999 року надзірна рада чітко пише, що дозволяє правлінню викупити ті акції “з метою їх наступного перепродажу по договірній ціні” і “на визначених правлінням умовах”. Цитуємо: “Ну, знаєте, може, помилилися. Хто його знає, як воно так сталося. Ну, так. Справа в тому, що навіть Президент спочатку видає указ, а потім думає – і забороняє його”. Рада теж подумала – і 4 листопада заборонила відчужувати акції товариства.

POSTUP - ПОСТУП
№ 74 (518), п'ятниця
21 квітня 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Лобановський визначив кандидатів
·За свободу слова
·Кучма пішов в атаку

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Напад на голову профспілки ЗМІ
·Обвал у Львові
·Кулик не долар - не всім подобається
·Вагітна вбивця

НАША СТОЛИЦЯ
·Справедливість на Вулецьких пагорбах
·Військові отримали подарунки
·"Львівавтозапчастину" - на запчастини?
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Слідчі комісії існуватимуть і надалі
·На полюсі теж потрібні гроші
·Парламентаризм - дороге задоволення

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Чи знайдуть гроші для "Утел"
·Готуйтеся до значного подорожчання срібла
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Мечіяра брали штурмом
·Берлусконі повалив 57-й уряд
·Австрія може вийти з ЄС
·Угорщину врятують українці

АВТО-ПОСТУП
·News
·Нове Audi A4
·Технічний огляд-2000

АРТ-ПОСТУП
·Останній романтик галицького класичного мистецтва
·Таїнство причащання до світла

ШАХІВНИЦЯ ПОТУПУ
·Бакай
·Бакай (продовж)

СПОРТ-ПОСТУП
·Ривалдо гратиме в "Лацiо"?
·"Смерть" "Манчестера" перед власними вболівальниками
·Українці на чемпіонатах Європи
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·Календар
·Чого не треба робити з пейджером
·Гороскоп