BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 21 квітня 2000 року |

За свободу слова

Проти обласної адміністрації

ІНТЕНЦІЇ

Ольга ЯЦЕНКО

Журналісти почали голодувати. Терміни голодування поки що не визначено. Єдине, що вже стало зрозумілим, – це вимоги, які висунули голодуючі журналісти. По-перше, “скасувати несправедливе рішення суду щодо газети “Експрес”, по-друге, “порушити кримінальну справу стосовно осіб, які здійснили службовий підлог і ввели в оману суд”, по-третє, “підписати протокол між обласним судом та оргкомітетом Акції щодо визначення засад участі журналістської етичної комісії у розгляді усіх рішень районних судів стосовно ЗМІ”.

Це так званий “львівський” етап голодування. Бо, як пояснили “Поступу” в прес-службі акції “Хвиля Свободи”, другий етап ініціатори мають намір розпочати у Києві. Саме 3 травня, у Міжнародний день свободи слова, буде оприлюднено проект змін у законодавстві України про пресу, який передадуть на розгляд парламенту з вимогою до Дня журналіста (тобто до 6 червня) прийняти відповідний закон. “Якщо цього не буде зроблено – “Місто Свободи” буде перенесено у столицю, і журналісти продовжать голодування аж до повної перемоги”, – зазначається у прес-релізі.

А “Місто Свободи” з’явилося на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченкові ще передучора. Його було зведено за кілька хвилин і відгороджено “від світу” (за задумом Володимира Кауфмана, який звів Барикаду) символічною Лінією Справедливості. Головним будівельним матеріалом були мішки з піском і різнобарвні намети.

Хоча участь у голодуванні задекларували 16 журналістів, поки що свій протест в радикальний спосіб висловлюють лише десятеро: Ігор Починок, головний редактор газети “Експрес”, Микола Савєльєв, спеціальний кореспондент газети “Експрес”, Омар Узарашвілі, директор Бюро журналістських розслідувань, Дмитро Добродомов, спеціальний кореспондент газети “Експрес”, Ігор Дедишин, спортивний оглядач газети “Експрес”, Максим Качурівський, репортер газети “Експрес”, Олег Огородник, голова Львівського відділення Спілки фотохудожників, Олександр Коцький-Боб’як, спеціальний кореспондент газети “Експрес”, Володимир Москалець, редактор відділу світської хроніки газети “Експрес”, Олег Радик, незалежний журналіст. Як пояснили “Поступу”, ще шість осіб (а це переважно представниці жіночої статі) не змогли розпочати голодування через технічні труднощі – відсутність належної кількості наметів. Як декларують учасники акції, форма їхнього протесту буде абсолютно прозорою, тобто ніхто з них навіть на хвилину не залишить Міста Свободи.

Медичне обслуговування учасників голодування забезпечують лікарі швидкої допомоги “Борис-Богдан”. Учора, станом на 11.00, медики зробили перше обстеження учасників голодування. Як розповів лікар Василь Цабан, голодування вже позначилося на організмі учасників акції. Вага голодуючих зменшилася на 1-1,5 кг, але основні показники – тиск і пульс – залишаються в нормі. Лікарі обстежують голодуючих двічі на день.

У разі, якщо вимоги не буде виконано, а з боку місцевої влади не буде жодної реакції, журналісти обіцяють перейти на сухе голодування (нагадаємо, що зараз голодуючі ще п’ють мінеральну воду), а до вимог додасться ще одна (увага!) – відставка керівництва області.

Місце голодування, якби ця акція потривала якийсь більший проміжок часу, вже могло б увійти до путівників по Львову, бо до учасників акції вже приводять екскурсії. Учора, наприклад, то були школярі з Луцька. Оскільки тамтешня влада не дала дозволу на проведення відповідних заходів у рамках акції вільних журналістів “Хвиля Свободи”, учні луцької середньої школи №26 приїхали до галицької столиці, аби принаймні перейняти досвід на майбутнє. Якщо, звичайно, у тому майбутньому знайдеться місце для якихось акцій протесту.

POSTUP - ПОСТУП
№ 74 (518), п'ятниця
21 квітня 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Лобановський визначив кандидатів
·За свободу слова
·Кучма пішов в атаку

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Напад на голову профспілки ЗМІ
·Обвал у Львові
·Кулик не долар - не всім подобається
·Вагітна вбивця

НАША СТОЛИЦЯ
·Справедливість на Вулецьких пагорбах
·Військові отримали подарунки
·"Львівавтозапчастину" - на запчастини?
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Слідчі комісії існуватимуть і надалі
·На полюсі теж потрібні гроші
·Парламентаризм - дороге задоволення

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Чи знайдуть гроші для "Утел"
·Готуйтеся до значного подорожчання срібла
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Мечіяра брали штурмом
·Берлусконі повалив 57-й уряд
·Австрія може вийти з ЄС
·Угорщину врятують українці

АВТО-ПОСТУП
·News
·Нове Audi A4
·Технічний огляд-2000

АРТ-ПОСТУП
·Останній романтик галицького класичного мистецтва
·Таїнство причащання до світла

ШАХІВНИЦЯ ПОТУПУ
·Бакай
·Бакай (продовж)

СПОРТ-ПОСТУП
·Ривалдо гратиме в "Лацiо"?
·"Смерть" "Манчестера" перед власними вболівальниками
·Українці на чемпіонатах Європи
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·Календар
·Чого не треба робити з пейджером
·Гороскоп