BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Музика на замовлення

СВОБОДА СЛОВА

Ольга ЯЦЕНКО

З перших же рядків цього тексту хочу наголосити, що підтримую акцію вільних журналістів “Хвиля Свободи”, підписуюсь під усіма вимогами, що їх висунули ініціатори акції до Верховної Ради, навіть більше того – так само вважаю “своїм єдиним обов’язком служити суспільству і його прагненню знати правду”. Саме тому мушу розповісти деякі не висвітлені “Експресом” подробиці судової справи, порушеної проти цієї газети за позовом Кульчицького О.В. про захист честі і гідності з приводу публічного сповіщення про те, що “... музичний початок “Блукаючої зорі” – це відвертий плагіат... з пісні Раймонда Паулса “Миллион алых роз” (газета “Львівський експрес” №240, 7-8 жовтня 1997 р., стор. 7, рубрика “Теревені”, публікація “А що з цього приводу сказав би Раймонд Паулс”).

Цитую “Експрес” (остання сторінка окремого випуску газети під назвою “Хвиля Свободи “Експрес” від 12.04.2000): “31 березня 2000 року Франківський районний суд в особі його голови за зачиненими дверима після вказівки “згори” витягнув справу з шухляди. Як пізніше нам стало відомо, суд повторно розпочав розгляд справи начебто на підставі експертного висновку, який надавав позивач. Найсмішніше те, що експерти, які нібито оцінювали, чи є твір львівського композитора плагіатом, не мають... елементарної музичної освіти: один із них працює у політехнічному інституті, другий – у бюро криміналістичної експертизи.

Мало того, не маючи на руках нот твору Раймонда Паулса, так звані експерти зробили свій висновок, опираючись на... “візуальне спостереження нот”, яке їм на звичайному аркуші паперу власноруч написав львівський композитор.” Ці факти ілюструються фрагментами копій отого висновку.

Як повідомив “Поступ” генеральний директор Львівського пошукового органу при фірмі “Формула” Теодор Дяків, “наші працівники справді готували такий висновок, але, на жаль, у газеті “Експрес” цей висновок не був надрукований у повному обсязі, і навіть було подано дещо перекручені факти”.

Факт перший: своїм рішенням суд 28 квітня 1998 року ухвалив “призначити по даній справі судово-мистецтвознавчу експертизу, на вирішення якої винести наступні питання:
1. Чи є плагіат ознакою видачі чужого твору за свій?
2. Чи є в музичному творі Олега Кульчицького “Блукаюча зоря” порушення авторських прав Раймонда Паулса?”.

Відповідно, тільки на ці питання і давали відповіді експерти – на перше “так”, на друге “ні”.

Факт другий: обидва примірники нот експерти отримали разом із рішенням суду, причому ноти Р.Паулса були взяті із офіційної публікації, а ноти пісні львівського композитора – з офіційної довідки, затвердженої Правлінням Львівської організації Спілки композиторів України.

Ці та ще три факти “неправдивої, неповної та перекрученої”, з точки зору фірми “Формула”, інформації викладені у її претензії до газети “Експрес”, яку двічі невдало намагалася вручити головному редакторові кур’єрською поштою.
Поряд із спростуванням цих відомостей фірма вимагає відшкодувати 1 (одну) гривню “в якості символічної компенсації за моральну шкоду” – зміна тексту, термінів або тиражу публікації “буде мати наслідком збільшення за цією ж претензією в судовому порядку суми відшкодування до її реальних розмірів”.

POSTUP - ПОСТУП


·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Високоповажаний Пане Президенте!
·Московський гість
·Чи піде Відень у контратаку

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Куйбіда садив дерева
·115-й округ:
·Золота гітара Сходу у Львові
·Народ забуде Танюка

НАША СТОЛИЦЯ
·Набір слухачів триває
·Рейтинг згадуваності
·Задекларуйте тіньові гроші
·Назви львівських вулиць - латинкою
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Референдум відбувся...що далі?
·Українські полярники в полоні у росіян
·Українські літаки горіли в Конго
·З АЕС крали мільйонами

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Смертельний удар по "ДЕУ"
·Руперт Мердок хворий на рак
·Кому допоможуть МВФ і Світовий банк
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Єврокорпус переймає командування
·Енкаведист не витримав такої наруги
·Війна за пільги

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Конрад Аденауер, громадянин Європи

АРТ-ПОСТУП
·Музика на замовлення
·Шлягерний шаблон у фатальній тональності

ППОСТУП У ПОСТУПІ
·Поступ у "Поступі"

ПОСТУП У МЕДИЦИНУ
·News
·Чого жінка має дивитися в люстерко
·News

СПОРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Львів'ян позбавили інтриги
·Приємна традиція для "Карпат" у Полтаві закінчилася
·Другий чемпіонат ПЄБЛ має нового чемпіона
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·Календар
·А чи не турист ви?
·Гороскоп на 19 квітня