BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Єврокорпус переймає командування

КОСОВО

Любко ПЕТРЕНКО

Давно хвалений, але не надто помічений у заграві боїв Єврокорпус вступив до Косово. Цьому передувала передача командування миротворчими силами в Косово від німецького генерала Кляуса Райнгарда до 60-річного іспанського генерала-лейтенанта Хуана Ортуно. Останній власне і є командувачем європейських збройних сил, які налічують 60 тисяч вояків. Урочиста церемонія зміни командування проходила у Приштині за участі головнокомандувача збройними силами НАТО в Європі генерала Веслі Кларка.

Отже, Європа прагне довести, що здатна самостійно, без допомоги Сполучених Штатів Америки, вирішувати гарячі проблеми на континенті. І якщо до цього часу найдошкульнішим символом європейських небоєздатності було Косово, то з нього й почали. Саме ця гаряча точка повинна стати місцем бойового хрещення Єврокорпусу, який тепер стане кістяком KFOR.

Хуан Ортуно починав свою військову кар’єру офіцером інженерних військ, потім підвищував свою мілітарну кваліфікацію в американській військовій академії у Канзасі. Працював військовим аташе Іспанії в Лондоні та Дубліні. Був членом Генерального штабу. А в 1996 році Ортуно став командувачем Єврокорпусу.
Єврокорпус було створено 22 травня 1992 року на зустрічі тодішніх лідерів Німеччини та Франції Франсуа Міттерана та Гельмута Коля в Ля Роше. Тижнем пізніше було створено штаб у Стразбурзі. Згодом до німецько-французької інінціативи долучились Іспанія, Бельгія та Люксембург. Тож тепер гасло Єврокорпусу: “П’ять націй – одна держава”. Але, згідно з рішенням останнього саміту Європейського Союзу в Гельсінкі, до 2003 року до Єврокорпусу увійдуть всі країни ЄС.

Досі не виникало якогось тертя між Єврокорпусом та НАТО – зрештою, виходячи із засадничої концепції обидвох структур, якихось суперечок не може виникати у принципі. Єврокорпус просто перейматиме на себе більше повноважень щодо дій на теренах нашого континенту. Тобто Єврокорпус є поки що підрозділом НАТО, але не виключено, що з часом він захоче бути господарем на власній землі.

А щоб додати Єврокорпусові гарту в Косово, місцеві терористи відразу ж влаштували салют на його честь. Як повідомляють ООНівські поліцаї з Приштини, якісь сербські партизани розрядили два гранатомети у вікна косовських албанців. Існує припущення, що бойовики намагалися вчинити атентат проти одного високопосадового косовського албанця, але трішки переплутали адресу. Унаслідок вибухів одна особа загинула, кількох поранено.

POSTUP - ПОСТУП


·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Високоповажаний Пане Президенте!
·Московський гість
·Чи піде Відень у контратаку

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Куйбіда садив дерева
·115-й округ:
·Золота гітара Сходу у Львові
·Народ забуде Танюка

НАША СТОЛИЦЯ
·Набір слухачів триває
·Рейтинг згадуваності
·Задекларуйте тіньові гроші
·Назви львівських вулиць - латинкою
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Референдум відбувся...що далі?
·Українські полярники в полоні у росіян
·Українські літаки горіли в Конго
·З АЕС крали мільйонами

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Смертельний удар по "ДЕУ"
·Руперт Мердок хворий на рак
·Кому допоможуть МВФ і Світовий банк
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Єврокорпус переймає командування
·Енкаведист не витримав такої наруги
·Війна за пільги

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Конрад Аденауер, громадянин Європи

АРТ-ПОСТУП
·Музика на замовлення
·Шлягерний шаблон у фатальній тональності

ППОСТУП У ПОСТУПІ
·Поступ у "Поступі"

ПОСТУП У МЕДИЦИНУ
·News
·Чого жінка має дивитися в люстерко
·News

СПОРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Львів'ян позбавили інтриги
·Приємна традиція для "Карпат" у Полтаві закінчилася
·Другий чемпіонат ПЄБЛ має нового чемпіона
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·Календар
·А чи не турист ви?
·Гороскоп на 19 квітня