BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Смертельний удар по "ДЕУ"

УКРАЇНА

Тарас СМАКУЛА

Компанія DАEWOO заявила про намір ініціювати розірвання договору про створення СП “АвтоЗАЗ-DАEWOO”. Корейці вимагатимуть повернення вкладених інвестицій, компенсації неотриманого прибутку, а також моральних збитків.

Схоже, могутність DАEWOO у світі все більше і більше падає. Кепське фінансове становище корпорації призвело до того, що компанія поволі починає втрачати свій вплив і відповідну динаміку. Це засвідчує навіть приклад України. Ще два роки тому у нас були готові йти на будь-які поступки, тільки б дружити з корейцями. Тепер же – при підготовці відповідної постанови про існування DАEWOO просто забули. Правда, зважаючи на рівень підготовки у нас відповідних рішень, з того може нічого й не вийти. Однак зусилля були справді титанічні...

29 березня цього року Кабінет міністрів України ухвалив постанову про так звану “автомобільну амністію”. Нею передбачалося збільшення віку автомобілів, які ввозяться в Україну, з 5 до 8 років, а також скасовувалась мінімальна митна вартість. Тобто все те, за що боролися при створенні спільного підприємства корейці, було безапеляційно ліквідовано.

Як каже генеральний директор ЗАТ “СП “АвтоЗАЗ-Dаewoo” Янг Ванг Нам, сила цих постанов еквівалентна “смертельному удару”, якого буде завдано діловій активності СП. Оскільки тепер на ринку може з’явитися велика кількість старих (від себе додамо – і дешевих) авто, що негативно вплине на фінансове становище підприємства. А відтак СП втратить навіть ту незначну частку, яку воно займає на ринку України в даний момент.

“СП “АвтоЗАЗ-Dаewoo” було створене в 1998 році, статутний фонд підприємства – 300 млн. доларів, розподіл – 50 на 50. Засновники – ВАТ “АвтоЗАЗ” (Запоріжжя) і Dаewoo Corp. Кожна зі сторін внесла у статутний фонд по 150 млн. доларів, відповідно, корейці – грішми, а українці – майном. Вартість проекту оцінюється в 1,28 млрд. доларів. Згідно з ним, передбачалося освоїти виробництво 250-300 тис. автомобілів на рік, а протягом 6 років довести річний обсяг виробництва до 400 тис.

А що фактично маємо? Так, минулого року СП випродукувало 6045 автомобілів. Причому корейські авто через низький обсяг продажу не збиралися. Як стверджують на підприємстві, у 2000 році СП планує вийти на рівень 33500 автомобілів, з них 26700 – “Таврії” і 6800 – інші моделі. Згідно з даними київської Auto-Consalting, загальний обсяг продажу нових автомобілів в Україні у 1999 році становив 83 489 шт., частка продажу моделей ЗАЗ – 8,466% (7067шт.), Daewoo-6,639% (5542).

Тож Dаewoo, щоб не втратити і цих відсотків, ініціюватиме розірвання засновницького договору і буде вимагати повернення внесених інвестицій, компенсації неотриманого прибутку і моральних збитків. Однак, зважаючи на всі попередні заслуги України у здійсненні цього проекту, корейці поки що обмежаться терміново проведеними з українським урядом консультаціями. І вже тоді, якщо не буде досягнуто позитивних результатів, без яких-небудь попереджень запустять механізм розірвання. Але нібито до цього не повинно дійти – уряд в особі свого прем’єра Віктора Ющенка задекларував відступ. Ющенко доволі заплутано пояснював причини введення постанови, з яких вдалося зрозуміти, що вона була необхідна, зважаючи на “системні вимоги, які застосовуються до будь-якої, зокрема, української економіки у випадку, якщо вона хоче працювати в Європі, бути членом Всесвітньої організації торгівлі, тобто займати провідне місце на світовому торговому ринку” (цитуємо дослівно). Однак тепер уряд зрозумів, що це рішення суперечить внутрішнім інтересам окремої галузі або окремих колективів. Тож намагатиметься формувати “симетричну торгову політику” як на зовнішньому, так і на внутрішньому торгових ринках.

POSTUP - ПОСТУП


·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Високоповажаний Пане Президенте!
·Московський гість
·Чи піде Відень у контратаку

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Куйбіда садив дерева
·115-й округ:
·Золота гітара Сходу у Львові
·Народ забуде Танюка

НАША СТОЛИЦЯ
·Набір слухачів триває
·Рейтинг згадуваності
·Задекларуйте тіньові гроші
·Назви львівських вулиць - латинкою
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Референдум відбувся...що далі?
·Українські полярники в полоні у росіян
·Українські літаки горіли в Конго
·З АЕС крали мільйонами

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Смертельний удар по "ДЕУ"
·Руперт Мердок хворий на рак
·Кому допоможуть МВФ і Світовий банк
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Єврокорпус переймає командування
·Енкаведист не витримав такої наруги
·Війна за пільги

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Конрад Аденауер, громадянин Європи

АРТ-ПОСТУП
·Музика на замовлення
·Шлягерний шаблон у фатальній тональності

ППОСТУП У ПОСТУПІ
·Поступ у "Поступі"

ПОСТУП У МЕДИЦИНУ
·News
·Чого жінка має дивитися в люстерко
·News

СПОРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Львів'ян позбавили інтриги
·Приємна традиція для "Карпат" у Полтаві закінчилася
·Другий чемпіонат ПЄБЛ має нового чемпіона
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·Календар
·А чи не турист ви?
·Гороскоп на 19 квітня