BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Московський гість

Пропонує нові варіанти

ПУТІН

Дмитро ЯЦЕНКО

Учора Леонід Кучма вперше прийняв у своєму Маріїнському палаці нового російського президента Владіміра Путіна. Із відходом з політичної арени Бориса Єльцина завершився період відносин “без краваток”, нові ж схеми стосунків між сусідами саме й мав вирішити цей перший візит глави Росії в Україну.

Можна констатувати: попри окремі позитивні домовленості, переговори довели, що Україна виявилася недостатньо готовою до нового прагматизму Росії, а відтак господар часто намагався “задобрити” російського гостя своїми висловлюваннями. Іноді складалося враження, що Росія знову стає для нас пріоритетом №1, а обіцянка Кучми розглядати візит Путіна крізь призму інтеґрації в Європу, як то кажуть – цяцянка. Та найсенсаційнішою стала заява українського лідера про відсутність на теренах нашої держави чеченських інформаційних центрів (щоправда, потім він додав, що існує допомога “певних політичних сил” у їх створенні).

Втім, найважливішою темою, зрозуміло, була газова. Як повідомив прес-секретар президента України Олександр Мартиненко, Київ запропонував Москві розраховуватися за транзит російського газу територією України у грошовій формі, щоб у подальшому частина цих коштів могла бути використана для погашення заборгованості за російський газ. Це, можна сказати, досить революційна пропозиція, адже дотеперішні бартерні операції (транзит газу в обмін на його постачання) були фактично лише на користь Росії.

Були досягнуті домовленості про проведення українсько-російських консультацій щодо складання енергетичних балансів обох країн. Це нібито дасть змогу ефективніше розв’язувати проблему постачання російських енергоносіїв в Україну і розрахунків за них. Президент Кучма заявив, що, починаючи “із завтрашнього або післязавтрашнього дня”, українське керівництво вживе “жорстких заходів” для запобігання “крадіжкам” та реекспорту російського транзитного газу в сусідні країни. Залишається сподіватися, що нещодавня відставка голови НАК “нафтогаз-Україна” Ігоря Бакая і прагнення віце-прем’єра “леді Ю.” реформувати енергоринок цьому допоможуть.

Що ж до власне розрахунків України за газ, то Владімір Путін запропонував якісь “нові варіанти” погашення боргів (вони, щоправда, залишилися в таємниці), при цьому зазначивши, що вони ще будуть розглядатися ґрунтовніше.

Продовжуючи енергетичну тему, Володимир Путін повідомив, що Росія готова взяти участь у добудуванні блоків Рівненської і Хмельницької АЕС, які повинні компенсувати потреби України в електроенергії після закриття Чорнобильської АЕС, а також постачати в Україну ядерне паливо.

Під час переговорів президенти також обговорили проблеми створення зони вільної торгівлі. На думку Владіміра Путіна, “існує реальна можливість просування у розв’язанні цього питання”, однак для цього доведеться розв’язати питання гармонізації митного і податкового законодавств, а також тарифної політики. З українського боку прем’єр-міністр Віктор Ющенко і міністр економіки Сергій Тигипко висловилися за скорочення списку вилучень з договорів щодо вільної торгівлі, яка, за пропозицією російської сторони, налічує 320 товарних позицій. Українська делегація особливо наполягала на виключенні з цього списку цукру, соняшникової олії та іншої сільгосппродукції.

Крім економічних проблем, вирішувалися також питання галузі безпеки, військово-технічної співпраці і митної політики. Зокрема, міністри оборони двох країн повідомили про те, що в поточному році планується проведення безпрецедентної кількості – 52 спільних акцій, а також запропонували створити спільну українсько-російську ескадрилью винищувальної авіації.

Учора ж президенти відвідали Севастополь і побували на флагманських кораблях Чорноморського флоту Росії та ВМС України. Загалом же, зустріч Путіна та Кучми відбулася в так званій теплій атмосфері, за винятком єдиного факту. Близько 20 молодих націонал-демократів пікетували учора Адміністрацію Президента України в Києві, протестуючи проти приїзду в Україну Владіміра Путіна скандуваннями “Свободу Чечні!” та “Путін, геть до Росії!”. Щоправда, в цей час президенти вже відлітали до Севастополя.

POSTUP - ПОСТУП


·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Високоповажаний Пане Президенте!
·Московський гість
·Чи піде Відень у контратаку

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Куйбіда садив дерева
·115-й округ:
·Золота гітара Сходу у Львові
·Народ забуде Танюка

НАША СТОЛИЦЯ
·Набір слухачів триває
·Рейтинг згадуваності
·Задекларуйте тіньові гроші
·Назви львівських вулиць - латинкою
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Референдум відбувся...що далі?
·Українські полярники в полоні у росіян
·Українські літаки горіли в Конго
·З АЕС крали мільйонами

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Смертельний удар по "ДЕУ"
·Руперт Мердок хворий на рак
·Кому допоможуть МВФ і Світовий банк
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Єврокорпус переймає командування
·Енкаведист не витримав такої наруги
·Війна за пільги

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Конрад Аденауер, громадянин Європи

АРТ-ПОСТУП
·Музика на замовлення
·Шлягерний шаблон у фатальній тональності

ППОСТУП У ПОСТУПІ
·Поступ у "Поступі"

ПОСТУП У МЕДИЦИНУ
·News
·Чого жінка має дивитися в люстерко
·News

СПОРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Львів'ян позбавили інтриги
·Приємна традиція для "Карпат" у Полтаві закінчилася
·Другий чемпіонат ПЄБЛ має нового чемпіона
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·Календар
·А чи не турист ви?
·Гороскоп на 19 квітня