BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Другий чемпіонат ПЄБЛ має нового чемпіона

БАСКЕТБОЛ

Роман ДОРОШ

Ну ось і все – другий чемпіонат Північно-європейської баскетбольної ліги закінчився. І треба сказати, що доволі несподівано, адже у фіналі ми не побачили минулорічного володаря цього трофею – каунаський “Жальгіріс”. На жаль, цей сезон для литовського чемпіона видався значно гіршим за минулий. Адже “Жальгіріс” минулого року став кращою командою Європи, перемігши у Євролізі. Але залишімо у спокої каунаський клуб.

Тож у фіналі зустрічалися московський ЦСКА та литовський клуб “Летувос Рітас”. До речі, остання команда стала справжнім відкриттям цього сезону. Адже, крім фіналу ПЄБЛ, литовці ледь не потрапили у фінал ще престижнішого Кубка Сапорти. А підсумок фіналу, здається, неважко було передбачити – команда з Москви значно сильніша у багатьох компонентах від литовців. Тому й не дивно, що саме вони стали переможцями – 95:77. А у матчі за третю сходинку “Жальгіріс” подолав єдиного представника України – БК “Київ”.

Загалом для команди Олександра Коваленка вихід до фіналу чотирьох уже був успіхом. Тому, мабуть, не варто лаяти київський клуб за те, що він не зміг посісти вищу сходинку. Мусимо констатувати, що ми ще не в силах на рівних боротися з такими командами, як “Жальгіріс”, ЦСКА чи “Летувос Рітас”. З усіма іншими киянам під силу грати. Та й узагалі, ще перед початком чемпіонату наставник нашої команди Олександр Коваленко зазначав, що завдання-максимум – посісти 4-5 сходинку, мінімум – вийти до вісімки. Тож, як бачимо, із завданням наша команда повністю справилася. До речі, Григорія Хижняка було включено до символічної збірної чемпіонату. Хоча тут варто зазначити, що керівництву БК “Київ” дуже важко буде втримати в себе Медведенка та Хижняка, на яких уже давно поклали око “боси” багатьох команд НБА. Тому при першій же можливості ці хлопці можуть залишити Україну. І було б дуже дивно, якби вони відмовилися від можливості пограти в НБА. Але нічого не поробиш, усе це – закономірний процес.

А тепер поговоримо безпосередньо про другий чемпіонат ПЄБЛ. Навіть неозброєним оком видно, що, на відміну від першого, прем’єрного, він став набагато цікавішим. Та й сильних команд стало більше. Хоча цьому чемпіонату ще дуже багато треба пройти, аби вийти хоча б на рівень Кубка Корача чи Кубка Сапорти, не кажучи вже про Євролігу. Дуже багато буде залежати від подальшої реакції ФІБА, якій не дуже подобається ідея цього чемпіонату. Тому не виключено, що ПЄБЛ треба чекати санкцій з боку ФІБА.

У нас попереду вже третій чемпіонат. І, на думку його організаторів, він повинен бути ще цікавішим. Тим паче, що, ймовірно, команд побільшає. Серед клубів, які можуть зголоситися, – німецька “Альба”. Ще з кількома сильними командами ведуться переговори. Єдине, що ми можемо констатувати, то це те, що Україні такий турнір дуже потрібний. Адже у Євролізі ми ще гратимемо не скоро, а в кубках Корача та Сапорти наші команди виступають не найкращим чином. Хоча, з іншого боку, пристойно у ПЄБЛ може виступати хіба що БК “Київ” – адже в інших українських команд слабкі фінансові тили і вони не в змозі брати участь у таких чемпіонатах. Та це вже інше питання. Найголовніше, що ПЄБЛ має право на життя і зацікавлює вболівальників та спонсорів.

POSTUP - ПОСТУП


·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Високоповажаний Пане Президенте!
·Московський гість
·Чи піде Відень у контратаку

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Куйбіда садив дерева
·115-й округ:
·Золота гітара Сходу у Львові
·Народ забуде Танюка

НАША СТОЛИЦЯ
·Набір слухачів триває
·Рейтинг згадуваності
·Задекларуйте тіньові гроші
·Назви львівських вулиць - латинкою
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Референдум відбувся...що далі?
·Українські полярники в полоні у росіян
·Українські літаки горіли в Конго
·З АЕС крали мільйонами

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Смертельний удар по "ДЕУ"
·Руперт Мердок хворий на рак
·Кому допоможуть МВФ і Світовий банк
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Єврокорпус переймає командування
·Енкаведист не витримав такої наруги
·Війна за пільги

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Конрад Аденауер, громадянин Європи

АРТ-ПОСТУП
·Музика на замовлення
·Шлягерний шаблон у фатальній тональності

ППОСТУП У ПОСТУПІ
·Поступ у "Поступі"

ПОСТУП У МЕДИЦИНУ
·News
·Чого жінка має дивитися в люстерко
·News

СПОРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Львів'ян позбавили інтриги
·Приємна традиція для "Карпат" у Полтаві закінчилася
·Другий чемпіонат ПЄБЛ має нового чемпіона
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·Календар
·А чи не турист ви?
·Гороскоп на 19 квітня