BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

News

ОСТЕОПОРОЗ. Британські вчені вважають, що алкоголь в міру разом з кальцієм дозволить попередити розвиток остеопорозу у жінок. Але медики вважають, що профілактичну дію має тільки помірне вживання алкоголю, тоді як алкоголізм навпаки, призводить до виникнення цієї хвороби. Протягом семи років учені спостерігали за 900 жінками, серед яких були і хворі на остеопороз. Медики підтвердили те, що основним фактором ризику для утонщення кістки є низький рівень жіночих статевих гормонів через припинення роботи яйників. Також вони зауважили, якщо вживати достатню кількість кальцію та не зловживати алкоголем – стакан вина або 250 мілілітрів пива в день – остеопороз виникає рідше. Захворювання здебільшого спостерігаємо у жінок під час менопаузи. У США для профілактики широко використовується замісна гормональна терапія, у нас – препарат кальцію та вітамін Д.

НАРКОЗ. Учені університету Глазго розробили комп’ютерну систему, яка контролює якість обезболювання під час хірургічної операції. Апаратура безперервно ‘’спостерігає’’ за станом головного мозку пацієнта під час наркозу, своєчасно попереджає лікаря про необхідність застосування анестетика та розраховує дозування наркотичного препарату, повідомляє ВВС. Адекватність загального наркозу під час хірургічного втручання є серйозною проблемою сучасної анестезіології. На думку спеціалістів, з тисячі пацієнтів двоє не можуть поринути у наркотичний сон.Через що відчувають біль та подають до суду за неякісне лікування. Саме тому це нововведення зустріли британські медики із захопленням. Працює ця система через звуковий пристрій, прикріплений біля вуха пацієнта. Учені вважають, що використання унікальної комп’ютерної системи значно полегшить лікарям оцінку стану пацієнта під час операції та дозволить керувати наркозом.

РЕАНІМУВАННЯ. У понеділок Британський уряд виступив з ініціативою, яка допоможе врятувати життя сотень тисяч людей, повідомляє ВВС. У громадських місцях, наприклад у супермаркетах, залізничних та автобусних вокзалах, аеропортах, буде встановлено дефібрилятори – прилади, які можуть допомогти знову “запустити” серце, яке щойно зупинилося, а персонал мусить навчитися ним користуватися. Усього планують розмістити 700 таких приладів. За статистикою, у Британії за рік трапляється до 57 тисяч серцевих нападів, причому 70 відсотків з них – у громадських місцях. Звичайно, не кожному потрібна дефібриляція. Але дуже важливо, щоб її було зроблено у перші хвилини зупинки серця, ще до того, як під’їде “швидка”. Таке нововведення вже використовують у США. Сучасні дефібрилятори прості у використанні. Вони можуть давати оператору голосові інструкції та самостійно розраховувати величину заряду.

РАК. Американські гінекологи запропонували новий метод операції при ракові шийки матки. За допомогою ендоскопічної техніки вони знешкоджували пухлину, а потім робили пластичну операцію, поновлюючи шийку матки. Після цього жінка зможе виносити дитину, повідомляє Reuters. Усього з 1986 до 1996 року було прооперовано 46 пацієнток. Але для спостереження за пацієнтками знадобилося ще 5 років, аби переконатись, що ці результати радикальні. Такі операції менш травматичні, ніж ті, що зараз застосовуються у клінічній практиці. До того ж не зачіпають репродуктивної функції. Але лікарі вважають, що робити їх можна тільки на ранніх стадіях розвитку пухлини. В інших випадках необхідно повністю вилучати матку.

POSTUP - ПОСТУП


·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Високоповажаний Пане Президенте!
·Московський гість
·Чи піде Відень у контратаку

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Куйбіда садив дерева
·115-й округ:
·Золота гітара Сходу у Львові
·Народ забуде Танюка

НАША СТОЛИЦЯ
·Набір слухачів триває
·Рейтинг згадуваності
·Задекларуйте тіньові гроші
·Назви львівських вулиць - латинкою
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Референдум відбувся...що далі?
·Українські полярники в полоні у росіян
·Українські літаки горіли в Конго
·З АЕС крали мільйонами

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Смертельний удар по "ДЕУ"
·Руперт Мердок хворий на рак
·Кому допоможуть МВФ і Світовий банк
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Єврокорпус переймає командування
·Енкаведист не витримав такої наруги
·Війна за пільги

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Конрад Аденауер, громадянин Європи

АРТ-ПОСТУП
·Музика на замовлення
·Шлягерний шаблон у фатальній тональності

ППОСТУП У ПОСТУПІ
·Поступ у "Поступі"

ПОСТУП У МЕДИЦИНУ
·News
·Чого жінка має дивитися в люстерко
·News

СПОРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Львів'ян позбавили інтриги
·Приємна традиція для "Карпат" у Полтаві закінчилася
·Другий чемпіонат ПЄБЛ має нового чемпіона
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·Календар
·А чи не турист ви?
·Гороскоп на 19 квітня