BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 15 квітня 2000 року |

Діагональ співпраці

Андрій КИРЧІВ

Офіційний візит делегації зі Львівщини до бразильського штату Парана на запрошення тамтешнього губернатора Жайме Лернера, який відбувся у березні цього року, був більш ніж насичений зустрічами, переговорами, офіційними церемоніями та іншими подіями далеко не відпочинкового характеру.

Парана – один із найбільш розвинутих штатів Бразилії, з потужним промисловим потенціалом, науковими установами, розгалуженою інфраструктурою транспорту і зв’язку. Тому й не дивно, що у складі львівської делегації був ректор провідної навчальної і наукової установи України – Львівського національного університету імені Івана Франка – Іван Вакарчук. Під час зустрічі у Федеральному центрі технологічної освіти штату Парана було підписано Договір про співробітництво між цим вищим технічним навчальним закладом і ЛНУ. У семи статтях договору сторони, представлені відповідно Генеральним директором ФЦТО Еденом Жануаріо Нетто та ректором ЛНУ Іваном Вакарчуком, домовилися в рамках їхніх статутів про обмін професорсько-викладацьким складом, аспірантами, студентами та стажистами, розробку науково-дослідницьких програм у сферах спільної зацікавленості, підготовку і перепідготовку науково-педагогічних кадрів, участь вчених з обох закладів у наукових семінарах, конференціях і колоквіумах на запрошення сторін, обмін інформацією, що стосується навчально-методичної роботи, навчальних програм і планів, науковою літературою, а також про спільні публікації у світових і національних наукових виданнях. Останній згаданий пункт професор Вакарчук вважає найбільш “активним” і продуктивним видом співпраці, оскільки сучасні засоби зв’язку надають можливість ученим готувати і публікувати спільні статті, будучи знайомими лише через електронну пошту.

Бразильська сторона також виявила своє велике зацікавлення нашими технологіями видобутку і використання природного газу. У найближчих декілька років Бразилія вийде на рівень 100-відсоткового самозабезпечення нафтою, при тому що експлуатація газоносних пластів залишається на доволі низькому рівні. Саме тому вже у травні цього року декілька бразильських спеціалістів – геологів і технологів – збираються відвідати Східну Європу , і зокрема – західні області України, де вчені з Львівського національного університету влаштують їм науково-ділові зустрічі на геологічному факультеті ЛНУ ім. І. Франка, в Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України, ДУ “Львівська Політехніка” та Івано-Франківському державному університеті нафти і газу. Окрім того, як зазначив у розмові з І. Вакарчуком міністр науки, освіти і технологій штату Парана Р. Варафтік, об’єктами зацікавлення ділових і наукових кіл були і залишаються Яворівська вільна економічна зона і проблеми програмного забезпечення, які вивчаються на факультеті прикладної математики та інформатики ЛНУ. Тож перелічені питання увійдуть до програми візиту бразильської делегації. Чи будуть такі візити регулярними і двосторонніми – покажуть час і кошти.

Так само, зрештою, як і у випадку з українською діаспорою. Вже вкотре бразильські українці висунули пропозицію проведення літніх шкіл української мови для дітей з Латинської Америки на базі ЛНУ ім. І. Франка, щоб дати їм змогу оволодіти рідною мовою в її природному середовищі. “Університет готовий прийняти дітей, поселити і годувати їх, задіяти до навчального процесу свій педагогічний потенціал”, – запевняє ректор ЛНУ І.Вакарчук.

Можливо, цей візит “зрушить з місця” давно готову до підписання угоду про взаємне визнання дипломів про вищу освіту між Бразилією та Україною?

POSTUP - ПОСТУП
№ 70 (514), субота
15 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Матеріали з продовженням
·“Хвиля Свободи” накрила Львів
·Росія ратифікувала застарілий договір

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·“Хвиля Свободи” накрила Львів
·Павловський – за третій шлях для України
·Рятування людини, яка народжується
·Діагональ співпраці

НАША СТОЛИЦЯ
·Масові заходи так і не впорядковано
·Ліві теж уміють пікетувати
·Екуменізм в історії Церкви
·Фатальна “Мама-Мія”
·Архіваріус. Про що писала львівська преса 15 EA?OI?

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Мадлен Олбрайт буде ставити умови
·Закон про політичні партії: поневіряння тривають
·Завтра — референдум

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Дефолту не буде
·Оптимістичні прогнози МВФ
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Тепер трясуть гроші з Австрії
·Маніфестація проти мас-медіального терору
·Єдиний порятунок – стати прем’єром
·На вишкіл до Бен Ладена

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Наука про цивілізацію як нова основа гуманітарної освіти
·БІБЛІО-ТЕЧКА

ТОВАРИСТВО ШАНУВАЛЬНИКІВ ЛЬВОВА У ПОСТУПІ
·Якщо Львів – перлина, не варто її кидати перед свиньми

ЦЕРКВА У ПОСТУПІ
·Церква і суспільство: творення сув’язі

ЦЕРВА У ПОСТУПІ
·Християнсько-соціальні візії

ЦЕРКВА У ПОСТУПІ
·Є макет реконструкції Святоюрського парку

СПОРТ-ПОСТУП У СВІТ
·“Кубок Лева 2000” – у журналістів Львова
·Медведєв знову показує свою найкращу гру
·“Козачка” та “Динамо” їдуть грати у Росію
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·ГОРОСКОП