BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 15 квітня 2000 року |

Є макет реконструкції Святоюрського парку

кореспондент Ватиканського Радіо

Кость ЧАВАҐА

Свого часу я мав приємність висвітлювати в пресі діяльність надзвичайно активної групи молодих львівських художників і архітекторів з майстерні на вулиці Друкарській. Орест Скоп, Олег Микита, Микола Прокопович, Ігор Прокопенко та ще кілька талановитих мистців серйозно заповзялися повернути Львову європейський шарм. Запам’яталось, як одного разу Олег Микита в оточенні колег-співавторів обережно ніс на руках новенький макет реконструкції верхньої частини митрополичого саду на Святоюрській горі. Було це в середині 80-х років. А пригадався той момент під час недавнього “круглого столу” в сесійній залі ратуші, коли зайшла мова про подальшу долю зеленого масиву, що прилягає до митрополичого палацу.

Зустрівши Олега Микиту, я поцікавився, чи, бува, не зберігся згаданий макет. Виявилося, що його передали тодішньому намісникові Московського патріархату на Святоюрській горі митрополитові Никодиму. Хтось колись нібито бачив той макет на горищі митрополичого палацу. Невдовзі разом з Миколою Прокоповичем, котрий нині є членом дорадчої Координаційної ради при Львівській митрополії УГКЦ, ми піднімалися крутими вузенькими сходами понад митрополичими палатами. І відразу натрапили на макет.

– Тоді, у 80-х роках, – каже Микола Прокопович, – у Львові проводили низку заходів для того, щоби привести до належного рівня основні споруди, які були в списку охорони пам’яток історії та архітектури. Великі за обсягом роботи провадилися на Ринковій площі, в ансамблі Бернардинського монастиря. Дійшла черга й до Святоюрського комплексу. Наша творча група взяла для опрацювання відтворення партерної частини митрополичого палацу. Ми виконали необхідні дослідження і пошуки. Знайшли авторські проекти Меретина, у тому числі й нереалізований через смерть автора проект партерної частини. Послідовник і виконавець не цілком зреалізував той проект. Опираючись на розробки Меретина і, звичайно, додавши своє бачення, ми зробили проект реконструкції партерної частини. Дуже актуальним є обговорення цієї проблеми тепер, на “круглому столі”. Тоді не було сили і не було кому тим заопікуватися. Наш проект так і не був реалізований, фактично, він не отримав життя. Про нього мало знали, тож так він і припадав порохами, а вся праця змарнувалася. Правда, збережений проект реконструкції і зібрані нашою групою матеріали можна нині використати в світлі згаданого обговорення щодо майбутнього Святоюрського комплексу. Збереглася частина графічних матеріалів і, що найважливіше, – макет, який ми зробили тоді згідно з проектом.

Нарешті в митрополичому саду почали демонтувати одну вежу. Тоді, у 80-х, ми не могли вирішити це питання, бо відомо, ким конструювалася територія саду. Ми хотіли розробляти й проект нижньої частини партеру, але на ту територію взагалі не можна було потрапити. Ще тоді ми подавали текстові й ескізні натяки відносно того, як відтворити митрополичий сад і, можливо, включити його в організм міста. Мали багато напрацьованого. Нині це було б дуже доречним з огляду на великий ювілей – 2000-ліття від Різдва Христового. Всі автори згаданого проекту і макету є у Львові, й вони могли б завершити цю роботу. Для всіх нас доля Святоюрського комплексу є архіважливою.

POSTUP - ПОСТУП
№ 70 (514), субота
15 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Матеріали з продовженням
·“Хвиля Свободи” накрила Львів
·Росія ратифікувала застарілий договір

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·“Хвиля Свободи” накрила Львів
·Павловський – за третій шлях для України
·Рятування людини, яка народжується
·Діагональ співпраці

НАША СТОЛИЦЯ
·Масові заходи так і не впорядковано
·Ліві теж уміють пікетувати
·Екуменізм в історії Церкви
·Фатальна “Мама-Мія”
·Архіваріус. Про що писала львівська преса 15 EA?OI?

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Мадлен Олбрайт буде ставити умови
·Закон про політичні партії: поневіряння тривають
·Завтра — референдум

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Дефолту не буде
·Оптимістичні прогнози МВФ
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Тепер трясуть гроші з Австрії
·Маніфестація проти мас-медіального терору
·Єдиний порятунок – стати прем’єром
·На вишкіл до Бен Ладена

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Наука про цивілізацію як нова основа гуманітарної освіти
·БІБЛІО-ТЕЧКА

ТОВАРИСТВО ШАНУВАЛЬНИКІВ ЛЬВОВА У ПОСТУПІ
·Якщо Львів – перлина, не варто її кидати перед свиньми

ЦЕРКВА У ПОСТУПІ
·Церква і суспільство: творення сув’язі

ЦЕРВА У ПОСТУПІ
·Християнсько-соціальні візії

ЦЕРКВА У ПОСТУПІ
·Є макет реконструкції Святоюрського парку

СПОРТ-ПОСТУП У СВІТ
·“Кубок Лева 2000” – у журналістів Львова
·Медведєв знову показує свою найкращу гру
·“Козачка” та “Динамо” їдуть грати у Росію
·Спорт-бліц

POST-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·ГОРОСКОП