BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13 квітня 2000 року |

Космос у Венеції: запрошення у подорож

КОСМОС

Катерина СЛІПЧЕНКО


Від перших малюнків Гойї, зроблених під час польоту на повітряній кулі, до неймовірних відкриттів просторового телескопу Hubble за межами нашої сонячної системи – такою є тематика виставки “Космос...”, яка відкрилася у Палаццо Грасі у Венеції і яка запрошує у подорож до зірок за допомогою творів мистецтва.

“Космос, від Гойї до Кіріко, мистецтво у відкритті безмежності простору” – так називається ця честолюбна виставка, яка пропонує публіці приблизно 400 творів художників, що працювали у різні епохи та в різних стилях і яких об’єднує бажання проникати за нові обрії.

“Космос дозволяє досліджувати історію нашої сучасності через дуже гарні теми: природа, пейзаж, панорама, відкриття запаморочливого простору”, – підсумовує куратор виставки француз Жан Клер, директор музею Пікассо в Парижі. Перед тим, як відкритися у місті дожів, ця експозиція побувала у Монреалі та, частково, в Барселоні. У Венеції мультидисциплінарний характер виставки посилився: твори Тернера “Світанок з морським чудовиськом” та “Сутінки на озері” спілкуються з виробами, які походять з Nasa, приблизно 2000 творів європейських художників ХІХ століття збагачуються від сусідства з Америкою у якості міфу “Землі Обітованої”, нового світу, широко представленого спектром від пейзажиста-романтика Фредеріка Едварда Черча до чудових фотографій з повітря національного парку Yosemite, зроблених Едуардом Майбріджем. Далі виставка запрошує відвідати полюси, ці заморожені території, а потім податися за межі Землі – на Місяць.
Мало хто з художників міг опиратися привабливості Космосу, нагадує виставка в Палаццо Грассі. Джакомо Балла, Франтішек, Купка, Робер Делоне беруть участь у цьому космічному шалі. Aндре Мессон, Хуан Міро, Пікассо підхоплюють ці поетичні рухомі небесні тіла у 30-ті роки. Ів Клейн у 50-ті стане послідовником цих мрійників зі своєю “Космологією”.

Виставка віддає часину площі і таким відвертим футуристам, як Каземір Малевич та Олександр Родченко, чиї твори передбачили космічні станції.

Врешті-решт, виставка – чудовий щоденник подорожі, яка розгортається на очах у глядачів. І ще однією її сильною стороною є притаманне нашому існуванню у 2000 році бажання поєднати мистецтво та науку, ніби два береги потоку пізнання: з одного боку –”Схвильована планета” Макса Ернеста, з другого – підзорна труба Галілея.

Кожен може знайти собі рівновагу серед творів, які походять більше ніж із 150-ти державних та приватних музеїв і великої кількості приватних колекцій з 18-ти країн: мрійник затримається перед поетичними малюнками Жоржа Мельє до творів Жюля Верна, в той час як скептик залюбки огляне “Кімнату людини, яка відлетіла у космос” іронічного Іллі Кабакова. Чарівні світлини німецького художника Томаса Руффа завершують подорож і повертають нас у перші моменти пошуків та розширення безмежного простору.

Виставка “Космос, від Гойї до Кіріко, мистецтво у відкритті безмежності простору” зафіксувала цю безмежність в одній крапці – у венеціанському Палаццо Грассі до 23 липня 2000 року. Щасливої подорожі!

POSTUP - ПОСТУП
№ 69 (513), четвер
13 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Матеріали з продовженням
·Хліб подешевшав на 4 копійки
·Польоти з вікон стали традицією

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Геть Сенчука і москалів!
·Здобутки львівських податківців
·Напад на російське товариство
·СЕЗ “Яворів” – перші результати

НАША СТОЛИЦЯ
·Львів – наполовину російськомовний, каже “Наше радіо”
·Велика весняна акція
·Хочеш закреслити “ТАК” – іди на референдум

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Кук пообіцяв 10,5 мільйона стерлінгів
·Чи легалізує референдум “тіньові капітали”?
·Американського видавця не пустили в Україну
·“Cправу зошитів” відкладено
·Кучма і Ющенко знову перші
·Референдум відбудеться на "Ура!"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Ющенко реанімував ОВДП
·Коридор, який веде до кризи?
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Прем’єра змусили піти
·Не можна заперечувати Голокост
·Ні – диктатурі президента!
·У Березовського відберуть мандат?

ДИСКУСІЙНИЙ ПОСТУП
·“Україна має нарешті започаткувати свою інформаційну політику в Європі”
·Львівський смалець

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Арт-світ
·Космос у Венеції: запрошення у подорож
·Міу-Міу, що Ви робите на цих галерах?
·Премія Георга Бюхнера

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

НЕРУХОМІСТЬ
·Житло у Львові. Повоєнний період

СПОРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Півфінал пройде без львів’ян
·Львiв розпрощався з Кубком України
·Ребров i Шевченко знову разом?
·Спорт-бліц