BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13 квітня 2000 року |

Арт-світ


Одна із найстаріших фірм з торгівлі друкованою продукцією John Smith & Sоn закрила свою книжкову крамницю у Глазго. В цей затишний магазинчик ще полюбляв заходити видатний шотландський поет XVIII століття Роберт Бернс. Фірма зробила ставку на архаїчність, власний колорит, консерватизм і... програла війну книжковим супермаркетам та книжковим крамницям on-line. Закриття однієї крамниці не є єдиною ознакою кризи цієї старої та поважної фірми, адже John Smith & Sоn планують закрити ще одну крамницю в іншому районі Глазго. Тож, як писав їх постійний клієнт Роберт Бернс: “Забудь, Шотландіє моя, свою колишню славу”...

Спадкоємці відомого французького продавця творів мистецтва подали в суд на державу у зв’язку з тим, що свого часу їх батька-єврея було відправлено у концтабір, а його колекцію конфісковано німцями. Суд відмовив їм уже втретє. Жан та Анн Караїми, син та вдова власника галереї Saint-Ouen, вимагають повернення їм чотирьох картин, які зараз знаходяться у музеї MNR (Національний музей відшкодованих творів), які Німеччина передала Франції після війни до того часу, поки не зголосяться спадкоємці. Спадкоємці зголосились і вимагають повернути їм “Голову старця” Поля Сезанна, “Збори в саду” Огюста Ренуара, “Гравців у карти” Ежена Фішеля та “Етюд оголеної” Огюста Родена, які демонструвалися на виставці у музеї д’Орсе в квітні 1997 року. Побачивши ці картини на виставці, син та вдова подали до суду, проте першого разу позов було відхилено за недостатністю доказів. З того часу держава намагається довести, що месьє Караїм не оформив факт купівлі цих картин, і тому його власність не доведена. Жан Караїм, який без адвоката бореться за власні права, також вимагає від держави відшкодування збитків у 4 мільйони франків. Наразі теж безуспішно.

Поп-скрипалька Ванесса Мей прийшла до тями після кількох невдач і дала концерт у Базелі в межах грандіозного шоу Basel 2000. Проте, виглядає, що пік слави для Ванесси минувся і їй вже не оговтатись остаточно після позаминулорічного “фонограмного” скандалу.

“Мистецтво проживання” – таку дивну назву має оригінальна виставка у галереї Етьєна Леві. Вона являє собою фрагменти інтер’єру, датовані 1700-1830 роками. Проживання має бути функціональним, зручним та надійним. Інтер’єр має поєднувати вишуканість ліній та видовищність. Тому виставка має своєрідні підрозділи: “Зручність розмови”, “Зручність гри” тощо. Виставка розповідає також про приватне життя наших предків: сон, харчування, не забуває і про гардероб. І, судячи з експозиції, розгорнутої у галереї, жили вона гарно та зі смаком.

У паризькому IMA (Інститут арабського світу) відбувається виставка гобеленів, виготовлених людьми, які колись хворіли на проказу і, вилікувавшись, мають поважні проблеми з руками. Експозиція називається “Нитка життя” і презентує традиційне андалузьке та арабське ткацтво. Її ініціювала асоціація AMAAF, а голова асоціації француженка Елізабет Десво вважає, що основною метою її є боротьба з неробством та непотрібністю колишніх прокажених. Проколювати голкою канву і виставляти свої твори є, на думку мадам Десво, чудовим шляхом до адаптації у світі.

POSTUP - ПОСТУП
№ 69 (513), четвер
13 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Матеріали з продовженням
·Хліб подешевшав на 4 копійки
·Польоти з вікон стали традицією

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Геть Сенчука і москалів!
·Здобутки львівських податківців
·Напад на російське товариство
·СЕЗ “Яворів” – перші результати

НАША СТОЛИЦЯ
·Львів – наполовину російськомовний, каже “Наше радіо”
·Велика весняна акція
·Хочеш закреслити “ТАК” – іди на референдум

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Кук пообіцяв 10,5 мільйона стерлінгів
·Чи легалізує референдум “тіньові капітали”?
·Американського видавця не пустили в Україну
·“Cправу зошитів” відкладено
·Кучма і Ющенко знову перші
·Референдум відбудеться на "Ура!"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Ющенко реанімував ОВДП
·Коридор, який веде до кризи?
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Прем’єра змусили піти
·Не можна заперечувати Голокост
·Ні – диктатурі президента!
·У Березовського відберуть мандат?

ДИСКУСІЙНИЙ ПОСТУП
·“Україна має нарешті започаткувати свою інформаційну політику в Європі”
·Львівський смалець

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Арт-світ
·Космос у Венеції: запрошення у подорож
·Міу-Міу, що Ви робите на цих галерах?
·Премія Георга Бюхнера

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

НЕРУХОМІСТЬ
·Житло у Львові. Повоєнний період

СПОРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Півфінал пройде без львів’ян
·Львiв розпрощався з Кубком України
·Ребров i Шевченко знову разом?
·Спорт-бліц