BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13 квітня 2000 року |

Ні – диктатурі президента!

ПЕРУ

Святослав ЦЕГОЛКО


У Перу продовжують підраховувати результати недільних президентських виборів. Багато оглядачів думають, що коли переможе чинний президент Альберто Фухіморі, то тільки завдяки фальсифікації.

Останні три дні Ліма маневрувала на линві демократії. За останніми результатами, панові Фухіморі, аби стати президентом удруге, не вистачає всього однієї десятої відсотка. Проте ще позавчора ця цифра була трохи меншою. Спостерігачі з міжнародних організацій вважають, що в Перу не обійшлося без фальсифікацій. Такої ж думки й основний конкурент Фухіморі – Алехандро Толедо. Син бідних андських індіанців, Толедо вибився з найчорніших і найбрудніших економічних джунглів. Шлях його кар’єри можна означити двома професіями – і тоді стане зрозуміло, наскільки це сильна людина. Зі звичайного щіткаря Толедо став найвідомішим перуанським економістом.

Учора цей найвідоміший у своїй країні економіст, за якого, до речі, проголосувало трохи більше 40 відсотків виборців, закликав своїх прихильників до мирної революції. Конкурент Фухіморі попередив, що коли не буде другого туру виборів, у країні почнеться загальний страйк. Речники міжнародних організацій були менш категоричними у своїх закликах. Основні їхні висловлювання зводилися до необхідності проведення другого туру. Глава Організації американських держав Едуардо Штайн заявив у вівторок, що фінальне змагання між двома відносно рівними кандидатами – це запорука демократичності Перу.

Упродовж останніх трьох днів Альберто Фухіморі, якого опоненти обзивають перуанським японцем, вагався: піти на демократичний учинок чи залишити все, як є. Мабуть, ця дилема мучитиме його і після виборів. Навряд чи Фухіморі бажає демократії для Перу. Основні звинувачення на його адресу якраз і зводяться до запровадження одноосібної диктатури. У вівторок у Лімі, неподалік від Шератонського готелю, де розмістився передвиборний прес-центр, зібралося кілька тисяч прихильників Толедо, які кричали: “Ні диктатурі Фухіморі!”

Багато оглядачів вважають, що загальнонаціональні акції непокори можуть початися вже сьогодні, якщо результати виборів означатимуть переобрання Альберто Фухіморі. Дотримуватися демократії учора закликали Перу й Сполучені Штати. Посол США навіть пригрозив своїм відкликанням до Вашингтона. Якщо ж вибори не будуть фальсифіковані, то на країну чекає внутрішня конфронтація. Справа в тому, що Толедо підтримують індіанці (себто корінне населення), які становлять близько половини жителів перу. Інші – мулати (білі, чорні та жовті), тобто приїжджі – підтримують Фухіморі. За національними законодавством, якщо його тільки не буде змінено, другий тур виборів повинен відбутися у червні, а це означатиме двомісячну конфронтацію корінних та приїжджих мешканців Перу.

POSTUP - ПОСТУП
№ 69 (513), четвер
13 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Матеріали з продовженням
·Хліб подешевшав на 4 копійки
·Польоти з вікон стали традицією

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Геть Сенчука і москалів!
·Здобутки львівських податківців
·Напад на російське товариство
·СЕЗ “Яворів” – перші результати

НАША СТОЛИЦЯ
·Львів – наполовину російськомовний, каже “Наше радіо”
·Велика весняна акція
·Хочеш закреслити “ТАК” – іди на референдум

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Кук пообіцяв 10,5 мільйона стерлінгів
·Чи легалізує референдум “тіньові капітали”?
·Американського видавця не пустили в Україну
·“Cправу зошитів” відкладено
·Кучма і Ющенко знову перші
·Референдум відбудеться на "Ура!"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Ющенко реанімував ОВДП
·Коридор, який веде до кризи?
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Прем’єра змусили піти
·Не можна заперечувати Голокост
·Ні – диктатурі президента!
·У Березовського відберуть мандат?

ДИСКУСІЙНИЙ ПОСТУП
·“Україна має нарешті започаткувати свою інформаційну політику в Європі”
·Львівський смалець

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Арт-світ
·Космос у Венеції: запрошення у подорож
·Міу-Міу, що Ви робите на цих галерах?
·Премія Георга Бюхнера

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

НЕРУХОМІСТЬ
·Житло у Львові. Повоєнний період

СПОРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Півфінал пройде без львів’ян
·Львiв розпрощався з Кубком України
·Ребров i Шевченко знову разом?
·Спорт-бліц