BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13 квітня 2000 року |

Край


Віце-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко на нараді з проблем реформування енергетичного ринку за участю представників енергогенеруючих та енергооптових компаній, профспілок енергетичної галузі представила нову схему функціонування енергетичного ринку. Ця схема передбачає відкриття у кожній області регіонального розрахункового центру – державного підприємства, яке могло б приймати на свій рахунок кошти за використану електроенергію і розраховуватися на оптовому енергоринку з генеруючими компаніями. Така система, на думку віце-прем’єр-міністра, дозволить за рахунок консолідації грошових потоків отримувати на 60% більше надходжень за використану енергію. Крім того, нова система дозволить повернути інвестиції в інфраструктуру енергетики за рахунок участі в розрахунках системного банку. За словами Тимошенко, приватизовані обленерго виступають проти нової схеми тому, що “борються за потоки грошей”. Представники ж енергогенеруючих компаній вважають, що нова схема функціонування енергоринку – боротьба із наслідками, а не з причиною. Головна ж причина катастрофічної ситуації в галузі – у несплаті за спожиту електроенергію.


За підсумками колегії при голові Львівської облдержадміністрації Степанові Сенчуку, керівництво області ініціювало банкрутство низки збиткових підприємств, серед яких – акціонерні товариства “Хирівський завод “Меридіан”, Дрогобицький завод “Схема”, приладобудівний завод “Вимірювач”, Камянко-Бузький завод ДСП, Львівкартонопласт, Бориславська швейно-галантерейна фабрика, Львівська трикотажна фірма “Промінь”. Як зазначив голова Львівської обласної податкової адміністрації Сергій Медведчук, малі та середні підприємства передбачається примусово перевести на спрощену систему оподаткування. Мова йде не про усі субєкти господарювання, а лише про ті, які протягом року працюватимуть зі збитками.


Президент Леонід Кучма віддав уряду низку доручень щодо реорганізації системи управління транспортним сектором національної економіки, урегулювання транспортно-експедиційної діяльності. На засіданні Ради національної безпеки і оборони України він підкреслив необхідність різко посилити боротьбу зі злочинністю в галузі, негайно притягнути до відповідальності осіб, що займалися корупцією. Кабінету міністрів доручено розробити програму залучення інвестицій для прискорення організації вітчизняного виробництва рухомого складу залізниці, коштів технічного контролю і зв’язку на сучасному міжнародному рівні. Кучма також підтримав кадрові зміни у керівництві “Укрзалізниці” і низки регіональних залізниць.


В Україні буде створено Державний департамент з нагляду за охороною праці. Так постановив Кабінет міністрів України на своєму засіданні в середу, повідомив міністр праці й соціальної політики України Іван Сахань. За його словами, особлива увага за дотриманням правил охорони праці приділятиметься тим галузям, у яких працівники найбільше наражаються на небезпеку під час трудової діяльності, зокрема, вугільній, гірничо-рудній, хімічній і металургійній. Над підприємствами цих галузей інспектори з нагляду за охороною праці здійснюватимуть щоденний контроль. Кабмін також пропонує посилити адміністративну і кримінальну відповідальність керівників приватизованих підприємств за дотримання законодавства про працю (зокрема щодо своєчасної виплати зарплати). Переглядаються також умови роботи з керівниками держпідприємств та акціонерних товариств, у яких є частина державного майна. Сахань також повідомив, що заборгованість із зарплати в українській економіці становить зараз близько 6 млрд. грн., у тому числі на підприємствах бюджетної сфери – 0,5 млрд. грн.

POSTUP - ПОСТУП
№ 69 (513), четвер
13 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Матеріали з продовженням
·Хліб подешевшав на 4 копійки
·Польоти з вікон стали традицією

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Геть Сенчука і москалів!
·Здобутки львівських податківців
·Напад на російське товариство
·СЕЗ “Яворів” – перші результати

НАША СТОЛИЦЯ
·Львів – наполовину російськомовний, каже “Наше радіо”
·Велика весняна акція
·Хочеш закреслити “ТАК” – іди на референдум

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Кук пообіцяв 10,5 мільйона стерлінгів
·Чи легалізує референдум “тіньові капітали”?
·Американського видавця не пустили в Україну
·“Cправу зошитів” відкладено
·Кучма і Ющенко знову перші
·Референдум відбудеться на "Ура!"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Ющенко реанімував ОВДП
·Коридор, який веде до кризи?
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Прем’єра змусили піти
·Не можна заперечувати Голокост
·Ні – диктатурі президента!
·У Березовського відберуть мандат?

ДИСКУСІЙНИЙ ПОСТУП
·“Україна має нарешті започаткувати свою інформаційну політику в Європі”
·Львівський смалець

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Арт-світ
·Космос у Венеції: запрошення у подорож
·Міу-Міу, що Ви робите на цих галерах?
·Премія Георга Бюхнера

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

НЕРУХОМІСТЬ
·Житло у Львові. Повоєнний період

СПОРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Півфінал пройде без львів’ян
·Львiв розпрощався з Кубком України
·Ребров i Шевченко знову разом?
·Спорт-бліц