BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13 квітня 2000 року |

СЕЗ “Яворів” – перші результати


“Користь від спеціальної економічної зони “Яворів” (СЕЗ) є очевидною не лише для Львова чи області, це вигідно для цілої України”, – підкреслив учора на традиційному засіданні Львівського прес-клубу ринкових реформ голова Яворівської райдержадміністрації Степан Лукашик. Тема зібрання звучала так: “Спеціальна економічна зона “Яворів”: практичний досвід перших інвесторів”.

Як пояснив Степан Лукашик, робота в СЕЗ “Яворів” ведеться у трьох напрямках. По-перше, це розробка і використання сірки. У цій галузі залучено кошти на суму майже мільярд доларів США. Друга галузь – розвиток транспортної мережі. Оскільки Яворів має сприятливе географічне розташування, то в СЕЗ вже збудовано першу чергу автотерміналу, а до кінця цього року планується завершити другу чергу. До речі, спільне українсько-турецьке підприємство споруджує в зоні автопорт, який займатиме площу 74 гектари. Третім напрямком є розвиток високих технологій. На думку Степана Лукашика, Львівщина має досить високий потенціал для розвитку інноваційних проектів, які потім можуть бути використані в усій Україні.

Найбільш цікаві проекти в СЕЗ, які вже отримали перші кошти і почали втілюватися в життя – СП “Термобуд” та СП “Європласт”. “Продукція, яку ми випускаємо (а вже розпочалася робота на нашій фабриці), – розповідає директор СП “Термобуд” Петро Миколишин, – є абсолютно конкурентноспроможною. А оскільки вона виготовляється в Україні, то ціна її доволі низька”.

На сьогодні на фабриці працює 20 чоловік. “Але не подумайте, що ми не створюємо нових робочих місць, просто сьогодення вимагає повної автоматизації, – говорить Петро Миколишин. – Я розумію, що в це важко повірити, але 20 працівників слідкують за виконанням усіх автоматизованих операцій. І на сьогодні наша фабрика є найпотужнішим таким підприємством в Україні. Вона вироблятиме у рік 100 тисяч кубічних метрів пінопласту”.

Говорити про перспективи розвитку СЕЗ “Яворів” можна довго. Але хотілося б зазначити, що вже сьогодні, завдяки розвитку різних проектів, в які інвестують кошти, на Яворівщині створено 1760 нових робочих місць. “Я бачу обрій, коли проблема безробіття на Яворівщині перестане бути такою відчутною, як зараз”, – оптимістично запевнив присутніх Степан Лукашик.


Як повідомив Центр громадських зв’язків УМВСУ у Львівській області, в ніч з 11 на 12 квітня невідомі побили шибки в Російському культурному товаристві ім. Пушкіна, розташованому по вулиці Короленка, 7 у Львові. Коли голова товариства вранці прийшов на роботу, він виявив розбите вікно і за фактом хуліганства написав заяву в Личаківський райвідділ міліції. На місце події виїхали працівники Личаківського РВ. При огляді подвір’я знайдено п’ять камінців, якими й розбили шибки. Невідомі агресори завдали товариству збитків на 35 гривень.

Голова товариства п. Проворзін звернувся з заявою до мера міста, в якій незаконні дії хуліганів назвав проявом “хвилі русофобії” і висловив думку про неприпустимість дій, які створюють соціальне напруження в суспільстві. А правоохоронці поки що займаються пошуками зловмисників.

Російський культурний центр вже неодноразово зазнавав нападів невідомих радикалів. Так, наприклад, у 1996 р. Центр був обстріляний, 18 травня 1998 р. у будинок хтось кинув пляшки із запалювальною сумішшю, внаслідок чого виникла пожежа. А на стінах будівлі регулярно з’являються великі написи “Геть з України!” тощо.

POSTUP - ПОСТУП
№ 69 (513), четвер
13 квітня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Матеріали з продовженням
·Хліб подешевшав на 4 копійки
·Польоти з вікон стали традицією

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кілька слів
·Геть Сенчука і москалів!
·Здобутки львівських податківців
·Напад на російське товариство
·СЕЗ “Яворів” – перші результати

НАША СТОЛИЦЯ
·Львів – наполовину російськомовний, каже “Наше радіо”
·Велика весняна акція
·Хочеш закреслити “ТАК” – іди на референдум

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Кук пообіцяв 10,5 мільйона стерлінгів
·Чи легалізує референдум “тіньові капітали”?
·Американського видавця не пустили в Україну
·“Cправу зошитів” відкладено
·Кучма і Ющенко знову перші
·Референдум відбудеться на "Ура!"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Ющенко реанімував ОВДП
·Коридор, який веде до кризи?
·Світ

ПОСТУП У СВІТ
·Світоогляд
·Прем’єра змусили піти
·Не можна заперечувати Голокост
·Ні – диктатурі президента!
·У Березовського відберуть мандат?

ДИСКУСІЙНИЙ ПОСТУП
·“Україна має нарешті започаткувати свою інформаційну політику в Європі”
·Львівський смалець

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Арт-світ
·Космос у Венеції: запрошення у подорож
·Міу-Міу, що Ви робите на цих галерах?
·Премія Георга Бюхнера

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

НЕРУХОМІСТЬ
·Житло у Львові. Повоєнний період

СПОРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Півфінал пройде без львів’ян
·Львiв розпрощався з Кубком України
·Ребров i Шевченко знову разом?
·Спорт-бліц