|
[ <<< INDEX ]
POSTUP - ПОСТУП
|
ПОСТУП |
|
№ 65 (509), п"ятниця 7 квітня 2000 року
|
|
ЗАКОН МЕРФІ |
ВІЗИТ |
Сьогодні у Львові має почати роботу Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку очолить Михайло Гладій. До складу комісії увійшли два міністри (В. Дурдинець – з питань надзвичайних ситуацій; І. Заєць – екології та природних ресурсів), шість заступників міністрів: економіки, охорони здоров’я, транспорту, фінансів, культури та мистецтва, палива та енергетики, а також керівники низки держкомітетів та профільних управлінь.
турків судять за калкан
БРАКОНЬЄРСТВО |
Учора в Севастополі почався суд над капітаном турецької риболовецької
шхуни “Ярам Ахмед”, яка здійснювала браконьєрське виловлювання камбали
калкан у виключній морській економічній зоні України. Незважаючи на висунені
обвинувачення, капітан судна Мехмед Ялчин свою провину не визнав і зажадав,
щоб йому надали замість українського адвоката турецького, про що представники
суду Ленінського району Севастополя повідомили в посольство Туреччини в
Україні. Засідання суду було відкладене до 14.00.
Продовження – стор. 4
Папа вразив Ватикан
ПРОГУЛЯНКА |
Папа Римський Іван Павло ІІ ошелешив усіх мешканців Ватикану несподіваним
вчинком. Не попередивши навіть римську поліцію, він виїхав за межі своєї
держави в невідомому напрямку. І це – незважаючи на погану погоду. Речник
Ватикану Жоакін Наварро зміг лише сказати з цього приводу: “Цей Папа ніколи
не перестане нас дивувати”.
Продовження – стор. 6
Остап ЛЕШИК
ПРИЙНЯТО |
Український уряд нарешті має легітимну програму роботи з багатообіцяючою назвою “Реформи задля добробуту”: учора 261 народний депутат підтримав цей – без сумніву, доленосний – документ. Щоправда, Кабміну доведеться внести в програму зауваження і пропозиції, висловлені парламентаріями, а також щоквартально доповідати про її виконання.
Як завжди злагоджено повелися фракція СДПУ(о) і група “Відродження регіонів”, які напередодні погрожували прем’єрові своєю незгодою. Формально об’єднаних соцдеків підкупили майбутні щоквартальні звіти Кабміну, а волковці раптом просто вирішили підтримати Ющенка, хоча й висловили невдоволення планами уряду щодо вирішення проблем соціальної сфери, аграрного сектора. Хоча дехто вважає, що не останнім аргументом на користь програми для “олігархів” була недвозначна позиція гаранта: Ющенка не рухати!
Отож, депутати благословили “Реформи заради добробуту”, через що Вікторові Андрійовичу не залишалось нічого іншого, як лише подякувати від імені Кабміну за “демонстрацію підтримки уряду”.
Що ж стало запорукою такого успіху “Реформ для добробуту”, провал яких міг означати й демісію перспективного поки що Кабміну? По-перше, основному на сьогодні політичному гравцеві – Леонідові Кучмі – зміна прем’єра зараз невигідна. Тому він, очевидно, вдався до втілення модерної української легенди – “олігархи в Україні вільні настільки, наскільки їм це дозволяє влада”.
Після затвердження програми щасливий прем’єр заявив, що цей факт “продемонстрував
політичну єдність гілок влади в державі” і став “хорошою базою” для відвертої
розмови про проблеми рядового українця. “Більш соціального бюджету і програми
ще не було в історії незалежної України”, – наголосив Віктор Ющенко. За
його словами, програма “спрямована на піднесення стандартів життя українців,
і в ній чітко простежується європейський шлях країни”.
Продовження – стор. 4
Мирослав ПЕРУН
СТРАСБУРГ |
Учора Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення розпочати процедуру виключення Росії з цієї організації через дії російських військових у Чечні. Окрім цього, ПАРЄ рекомендувала членам Ради Європи звернутися до Європейського суду з прав людини у зв’язку з порушеннями прав людини у Чечні. А тим часом російську делегацію позбавили права голосу (за це рішення проголосували 78 парламентаріїв при 69 голосах проти), після чого росіяни демонстративно залишили зал засідань. Це – безпрецедентний випадок за всю історію існування організації, починаючи з 1949 року.
Прийнята резолюція навіть жорсткіша за пропонований напередодні варіант. ПАРЄ вимагає, щоб російська влада негайно і без будь-яких попередніх умов розпочала політичний діалог із чеченськими лідерами. Інакше комітет міністрів Ради Європи на найближчому засіданні, яке відбудеться у червні, прийме остаточне рішення про виключення Росії з Ради Європи. Європарламентарії також вимагають від Москви безперешкодного пропуску представників преси та міжнародних правозахисних організацій на територію Чечні.
Розгляд питання членства Росії у ПАРЄ почався рано-вранці. Усього для участі у дебатах записалася 61 особа, через що прийняття резолюції відбулося аж наприкінці робочого дня сесії. Відкрив дискусію з розгляду чеченського питання голова ПАРЄ лорд Рассел-Джонстон. З доповіддю про результати поїздки на Північний Кавказ виступив голова делегації лорд Джад. Саме його розповідь налаштувала парламентаріїв так радикально, бо далі у виступах представників європейських країн залунали заклики об’єднати зусилля для того, щоб змінити ситуацію з правами людини у Чечні.
При цьому голова ПАРЄ лорд Рассел-Джонстон висловив обурення з приводу розстрілу чеченцями російських омонівців, які потрапили у полон, і виступив з вимогою, щоби президент Ічкерії Аслан Масхадов засудив цей випадок, бо інакше Рада Європи припинить контакти з чеченськими представниками. До речі, на самій сесії виникла бійка між представником парламенту Ічкерії Вагапом Тутаковим і членом російської делегації дагестанцем Гаджі Махачевим.
P. S. До речі, росіяни запевняють, що дев’ятеро пензенських омонівців
і досі живі. За неперевіреними відомостями, російський спецназ нібито навіть
визволив чотирьох із них, випадково виявивши їх у чеченському сховку. За
повідомленням радіо “Свобода”, у Чечні минулої ночі потрапили у засідку
й були розстріляні одразу дві бронеколони російських військ. Почастішали
обстріли російських блок-постів у самому Грозному, а в Ножай-Юртівському
і Веденському районах тривають бойові дії.
|