BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
[BRAMA Client Websites]
ADVERTISEMENT
LvivArt.com
Поступ лоґо, Postup logo

[ <<< INDEX ]

POSTUP - ПОСТУП
№ 50 (494), п"ятниця
17 березня 2000 року


  1. ПЕРША СТОРІНКА
    • В Одесі палало cирійське судно
    • Партії існуватимуть за новим законом
    • Швейцарці – антисеміти
    • АВТОНОМІЯ ГАЛИЧИНИ ЯК ПАНАЦЕЯ
    • Ющенко мусить почистити свій уряд
  2. ПОСТУП У ЛЬВОВІ
    • Кілька слів
    • АВТОНОМІЯ ГАЛИЧИНИ ЯК ПАНАЦЕЯ (Закінчення)
    • Цвинтарна тяганина
    • Збройний напад на автозаправку
    • Екуменічний Патріарх відвідав Львів
    • Всі сили – на виловлювання викрадачів пального
  3. НАША СТОЛИЦЯ
    • ЛЮДМіЛА КУЧМА – на захисті української культури
    • Вбивцю бабусі упіймано
    • Ще один радіодарунок із Києва
    • Де у Львові бракує дерев?
    • АРХІВАРІУС: Про що писали газети...
  4. ПОСТУП З КРАЮ
    • краєвид
    • Російський флот мусить бути “в рамках”
    • Крим: знову за старе
    • Партії існуватимуть за новим законом (Закінчення)
    • Кучма в Баку
    • Австріяки нам заплатять
    • кінець пільгам силовиків?
  5. ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
    • край
    • Ющенко мусить почистити свій уряд (Закінчення)
    • Тайванські бізнесмени – за об’єднання з Китаєм
    • СВІТ
  6. ПОСТУП У СВІТ
    • СВІТоогляд
    • Україна піде шляхом Білорусі?
    • Порохова бочка Косово
    • Один Китай попередив другий
  7. ПІДПРИЄМНИЦТВО В ПОСТУПІ
    • Коли чекати на дивіденди
  8. АРТ-ПОСТУП
    • Феномен гуцульської хореографії
    • Ностальгічний Second Hand
  9. ПОСТУП В ІСТОРІЮ
    • ГИЦЛЕВА ГОРА
  10. АВТО-ПОСТУП
    • FIAT – General Motors
    • Hyundai Motor
    • Позадорожник спортивного типу
  11. СПОРТ-ПОСТУП
    • Зубрилова знову друга в залiку Кубка свiту
    • ФК “Львiв” перемагає на стартi
    • “Баварiя”, “Барселона”, “Челсi” i “Манчестер Юнайтед” – чвертьфiналiсти
    • “Динамо” вже можна оголошувати чемпiоном України
    • СПОРТ-БЛІЦ
  12. ПОСТ-SCRIPTUM
    • КАЛЕНДАР
    • Маккартні полюбив одноногу модельку: LOVE ME DO
    • гороскоп

pp_50_11  
СПОРТ-ПОСТУП
СТОРІНКА 11
№ 50 (494), п"ятниця 17  березня 2000 року

Зубрилова знову друга в залiку Кубка свiту
БIАТЛОН

Кубок свiту. Ханти-Мансiйськ (Росiя). Жiнки. Спринт. 7,5 км.
1. Олена Зубрилова (Україна) – 24:54,5 (кiлькiсть промахiв на вогневих рубежах – 1), 2. Ольга Пилєва (Росiя) –+24,8, 3. Мартина Глагов (Нiмеччина) – +30,1 (0)... 11. Олена Петрова (Україна) – +59,2 (1)... 20. Iрина Меркушина (Україна) – +2:10,8 (2).

Загальний залiк Кубка свiту. 1. Магдалена Форсберг (Швецiя) – 494 бали, 2. Олена Зубрилова (Україна) – 380, 3. Коринн Нiогре (Францiя) – 375... 9. Олена Петрова (Україна) – 283.

У росiйському мiстечку Ханти-Мансiйськ розпочався останнiй у цьому сезонi етап Кубка свiту, який остаточно розставить спортсменiв у загальному залiку Кубка свiту. До речi, це росiйське мiсто вперше приймає такi вiдповiдальнi змагання. Та, здається, для українок воно може стати щасливим. Тим паче, що й уболiвальникiв наших спортсменок там не бракує, адже i там живе українська дiаспора, яка прийшла пiдтримати з нацiональними українськими прапорами наших спортсменiв. Це, здається, допомогло українкам. Уже в першiй гонцi на спринтерськiй дистанцiї Олена Зубрилова потiшила своїх уболiвальникiв. При цьому українка на трасу вирушила в першому – не дуже вигiдному – ешелонi. За нею вирушили всi фаворити. Але, незважаючи на це, Олена змогла показати найкращий результат. I це при тому, що на першому вогневому рубежi Олена припустилася промаху. Тривалий час у гонцi лiдирували росiянка Куклєва та шведка Форсберг, але на останньому вогневому рубежi обидвi припустилися промахiв i вже не змогли втрутитись у боротьбу за мiсце на п’єдесталi пошани. На жаль, промах завадив i українцi Оленi Петровiй потрапити до чiльної п’ятiрки.

Сьогоднi вiдбудеться спринтерська гонка у чоловiкiв, а завтра у жiнок i чоловiкiв – гонки з переслiдуванням, де дуже непоганi шанси на перемогу має Зубрилова. Закiнчаться змагання й увесь бiатлонний сезон 19 березня масовими стартами у чоловiкiв i жiнок.
О. А.



ФК “Львiв” перемагає на стартi
ФУТБОЛ

Чемпiонат України з футболу. Перша лiга. 18-й тур.
ФК “Львiв” – ЦСКА-2 – 1:0 (1:0).
Львiв. Стадiон “Юнiсть”. 350 глядачiв.
ФК “Львiв”: Постранський – Павлiш, Леськiв, Рiзник, Гриценко (Б.Мазур) – Вергун, Клименко, Котовенко, Баглай – Єфименко, Вiкарюк (Лапко).
Гол: 1:0 Єфименко, 33', з пенальтi.

Важким виявився перший матч для команди Володимира Журавчака. Адже до Львова приїхала одна з найсильнiших команд лiги – ЦСКА-2. За армiйцiв виступають i кiлька гравцiв запасу основного складу ЦСКА. Та загалом, у звiтному матчi обидвi команди створили багато небезпечних моментiв. I лише завдяки вдалiй грi обох голкiперiв рахунок матчу залишився 1:0. Автором єдиного забитого м’яча став Єфименко. Саме його захисники армiйцiв збили у влансому штрафному майданчику, пiсля чого суддя вказав на одинадцятиметрову позначку. Сам постраждалий i виконав “вирок”. Що ж, львiв’яни вдало розпочали сезон iз перемоги в Кубку України й у нацiональнiй першостi.
О.А



“Баварiя”, “Барселона”, “Челсi” i “Манчестер Юнайтед” – чвертьфiналiсти
Решту щасливцiв назве останнiй тур

Роман ДОРОШ

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Група A
“Барселона” (Iспанiя) – “Герта” (Нiмеччина) – 3:1 (Ернандес, 10', Габрi, 49', Клюйверт, 82' – Алвес, 7'), “Порто” (Португалiя) – “Спарта” (Чехiя) – 2:2 (Жорже Кошта, 16', Капуччо, 64' – Локвенц, 74', Фукал, 90').

Звiтний тур у цiй групi не визначив другої команди, яка гратиме в наступному колi Лiги чемпiонiв. Нагадаємо, що ще в минулому турi каталонська “Барселона” достроково здобула право грати у чвертьфiналi. Треба зазначити, що чемпiон Португалiї “Порто” був за крок до заповiтної перемоги й 1/4 фiналу. Тим паче, що португальцi в матчi з чемпiоном Чехiї “Спартою” втратили купу стовiдсоткових можливостей, аби збiльшити рахунок. Але чехiв знову врятував Фукал, який другий матч поспiль забиває голи на доданих хвилинах. А про матч у столицi Каталонiї Барселонi взагалi нiчого писати. Обидвi команди просто ходили пiшки футбольним полем.

Вiце-чемпiон Нiмеччини берлiнська “Герта” взагалi стала найбiльшим розчаруванням другого групового турнiру Лiги чемпiонiв. Доля другої путiвки у чвертьфiнал у цiй групi визначиться в останньому турi.

6-й тур. 21 березня. “Герта” – “Порто”, “Спарта” – ”Барселона”.

Група В
“Манчестер Юнайтед” (Англiя) – “Фiорентина” (Iталiя) – 3:1 (Коул, 20', Кiн, 33', Йорк, 70' – Батистута, 16'), “Бордо” – “Валенсiя” – 1:4 (Вiльтор, 54' – Джукич, 41', Мендьєта, 48', з пенальтi, Гонсалес, 71', Санчес, 90').

Команда Алекса Фергюсона приєдналася до колективiв, якi продовжать боротьбу в наступному колi Лiги чемпiонiв. Цiкаво, що манкунiанцi першi пропустили гол, коли “вiдзначився” голкiпер господарiв Боснич, не змiгши вiдбити не дуже складний удар Батистути. Але “Манчестер” не розгубився, i ще в першому таймi два красенi-голи забили Коул i Кiн. Особливо слiд вiдзначити м’яч iрландця, котрий потужним ударом просто розстрiляв Тольдо. Знову не пощастило французькому “Бордо”. Схоже, цю команду за щось незлюбили суддi. Ось i в матчi з “Валенсiєю” арбiтр спочатку вилучив французького захисника, а потiм iще й не призначив чистий пенальтi у ворота iспанцiв.

6-й тур. 21 березня. “Фiорентина” – “Бордо”, “Валенсiя” – ”Манчестер Юнайтед”.



“Динамо” вже можна оголошувати чемпiоном України
Залишилося визначити другого учасника наступної Лiги чемпiонiв

Роман ДОРОШ

СТАРТУЄМО

Завтра поновлюються матчi чемпiонату України з футболу у вищiй лiзi. На жаль, у цьогорiчному мiжсезоннi багато команд через фiнансовi негаразди зазнало футбольних втрат. Утiм, головнi претенденти на нагороди – “Динамо”, “Шахтар” i “Кривбас” – лише поповнились, обiйшовшись без небажаного послаблення складу.

Фаворити

Тут, здається, все зрозумiло. Київське “Динамо” – незаперечний лiдер українського футболу. Й у тому, що вiн укотре стане чемпiоном, нiхто вже не сумнiвається. Тим паче, що в мiжсезоння до лав динамiвцiв пристало кiлька вiдомих гравцiв. Серед них найбiльш iменитi – Деметрадзе, Максим’юк i Костюк. Тож команда Лобановського, напевно, вже може приймати вiтання з черговим званням чемпiона України. Причому кияни з їхнiм очковим запасом пiсля першого кола можуть навiть виставляти на матчi вищої лiги склад “Динамо-2”.
Набагато складнiше з другим мiсцем, яке дасть право грати у квалiфiкацiйних матчах Лiги чемпiонiв. Наразi фаворитом тут є “Кривбас”, який, незважаючи на чутки про фiнансовi негаразди, все ж змiг зберегти команду. Що бiльше, команду посилили такi гравцi, як Мiзiн, Гецко та Єзерський (останнiй – на правах оренди). Тож у Кривому Розi знову з’явиться феноменальна пара нападникiв Паляниця – Гецко. Втiм, багато фахiвцiв висловлює думку, що подальша доля команди Олега Тарана не така райдужна, як здається. По-перше, все ж у цьому клубi є певнi тертя помiж спонсорами. По-друге, там грає так звана збiрна з усiєї України: Мороз, Паляниця, Гецко, Мiзiн уже переживали розвал не однiєї команди (“Днiпро”, “Карпати”...). Тому якщо у Кривому Розi з’являться хоч якiсь фiнансовi проблеми, цi гравцi вiдразу пакуватимуть валiзи. Хоча, можливо, не варто забiгати наперед, – може, таки у Кривому Розi будуть i надалi крутитися великi грошi, й тамтешнє керiвництво не пiде шляхами Днiпропетровська чи Львова.

Другий претендент – “Шахтар”. Загалом, за добором гравцiв i спортивною базою вiн поступається лише “Динамо”. Та рiч у тому, що донеччани “завдяки” нововведенням колишнього тренера Анатолiя Бишовця втратили надто багато очок. Сьогоднi їхнiй вiдрив од “Кривбаса” складає аж 7 очок. Тому командi Вiктора Прокопенка потрiбно буде докласти просто-таки надсусиль, аби випередити криворiжцiв. Може не допомогти i те, що в команду повернувся Ателькiн, а з Росiї прийшли такi перспективнi гравцi, як Пестряков, Шмарко, а також прибалт Глевецкас.

Темною конячкою залишається “Ворскла”. Наразi важко сказати, чи зможе ця команда дати бiй “Кривбасу” та “Шахтарю”. Хоча вiд братiв Маковських, Володимира Мазяра й iнших полтавчан можна чекати чого завгодно.

Середняки

Тут ситуацiя не надто складна: “Металiст”, “Металург” (Запорiжжя), “Карпати”, “Металург” (Марiуполь) i “Металург” (Донецьк) i ЦСКА. Це саме тi команди, якi стали мiцними середнячками української першостi. Мабуть, найперспективнiша тут команда Мирона Маркевича запорiзький “Металург”. Тим паче, що тепер тут на правах оренди гратимуть Чижевський i Беньо. Втiм, набагато бiльшою проблемою цiєї команди є напад.
Трохи посилилися київськi армiйцi (Євтушок, Калитвинцев) i марiупольський “Металург” (Гайдаш). Щодо “Карпат”, то наразi важко сказати, чого чекати вiд сьогоднiшнього складу команди. I хоча керiвництво клубу поставило перед колективом завдання посiсти мiсце, не нижче за 6-е, проте, наскiльки це реально, покажуть уже першi матчi. Якщо ж вiдверто, то важко вiд зовсiм молодих хлопцiв – Донця, Даниловського, Кабанова – вимагати великих досягнень. А от те, що львiвському вболiвальниковi потрiбен буде час, аби звикнути до гри нинiшньої команди, – незаперечний факт. Нам треба на деякий час забути про те, що у нас грали такi виконавцi, як Полунiн, Єзерський, Микитин, Чижевський, Мiзiн, Паляниця, Беньо, Гецко, Євтушок. Такої команди у нас може не бути ще довго. Тому не треба вiдразу накидатися на сьогоднiшнi “Карпати”, – навпаки, потрiбно прийти й пiдтримати хлопцiв. Почекаймо трохи, i вони стануть для нас справжнiми кумирами.

Аутсайдери

Тут ситуацiя найбiльш заплутана. Найперше тому, що досi не вiдомо, скiльки ж команд залишить вищу лiгу: двi, чотири чи, може, взагалi одна. Бо в першiй лiзi не видно надто багато бажаючих грати у “вишцi”. Та й бiльшiсть стадiонiв команд першої лiги не вiдповiдає вимогам ПФЛ. Майже точно вiдоммо. що з класом найсильнiших розпрощається кiровоградська “Зiрка”: надто багато ця команда втратила в першому колi. Не далеко втекли “Прикарпаття”, “Нива” та “Чорноморець”. I жодна з цих команд серйозно не посилилася. Майже повнiстю оновленою постане перед нами “Таврiя”. Не вiдомо, чи зможуть молодi хлопцi вiдразу впоратися з хвилюванням i вiдсутнiстю досвiду. Найперспективнiше тут виглядає “Днiпро”, який сьогоднi складає доволi злагоджений колектив, готовий довести це набраними очками.

А тим часом вiдбулося жеребкування 1/8 фiналу Кубка України, яке визначило господарiв матчiв у парах. 29 березня: “Динамо” – СК “Херсон”, ФК “Львiв” – “Днiпро”, 30 березня: “Металург” З. – “Таврiя”, “Нива” – “Карпати”, “Металург” Д. – “Кривбас”, ЦСКА – “Ворскла”, “Зiрка” –ФК “Вiнниця”, “Шахтар” – “Борисфен”.


СПОРТ-БЛІЦ

ФУТБОЛ. За повiдомленням французьких ЗМI, український нападник французького клубу “Мец” Сергiй Скаченко, цiлком iмовiрно, змiнить футбольну прописку i захищатиме кольори грецької команди АЕК. Наразi керiвництво французького клубу вiдмовляється коментувати цю iнформацiю.

А Олег Блохiн iз його новим клубом “Iонiкос” здобув першу перемогу в чемпiонатi Грецiї. Команда українського наставника перемогла з великим рахунком 5:1 команду “Трикала”.

15 березня вiдбулося засiдання Професiйної футбольної лiги, на якому було повiдомлено, що ще двi команди другої лiги –”Верес” (Рiвне) та “Чорноморець” (Севастополь) – долучилися до “Шахтаря” з Горлiвки та ФК “Миргород” i через фiнансовi проблеми знялися з чемпiонату.

Нiколя Анелька може найближчим часом залишити “Реал”. Принаймнi вiн сам цього дуже хоче. Загалом же, слiд зазначити, що вiд цiєї горе-зiрки у мадридцiв однi проблеми. Тому президент команди Лоренсо Санс уже також мрiє чимшвидше позбутися цього гравцця. Та бiда в тому, що на Анелька наразi немає покупцiв. Сам футболiст вважає, що, найiмовiрнiше, вiн повернеться на Батькiвщину – до Францiї.

Наставник бiлоруської збiрної Сергiй Боровський назвав кандидатiв на товариський матч iз командою Болгарiї, який вiдбудеться 29 березня в Софiї (нагадаємо, що збiрна Бiлорусi – один iз суперникiв української команди у 5-й вiдбiрковiй групi першостi свiту). До складу бiлоруської команди ввiйшли голкiпери: Тумiлович (“Iронi”, Iзраїль), Шанталосов (“Динамо”, Росiя); захисники: Гуренко (“Рома”, Iталiя), Лухвич (Торпедо”, Росiя), Шунейко (“Днiпро-Трансмаш”), Яскович (“Анжi”, Росiя), Штанюк, Островський (“Динамо”, Росiя); пiвзахисники: Белькевич, Хацкевич (“Динамо”, Україна), Орловський (“Торпедо”, Росiя), Геращенко (ЦСКА, Росiя), Тарловський (“Аланiя”, Росiя), Баранов (“Спартак”, Росiя), Ромащенко (“Динамо”, Росiя); нападники: В.Маковський (“Ворскла”, Україна), Стрипейкiс (“Славiя”, Чехiя).

БАСКЕТБОЛ. НБА. Регулярний чемпiонат. “Бостон” – “Голден Стейт” – 121:104, “Детройт” – “Орландо” – 113:91, “Атланта” – “Iндiана” – 107:113, “Шарлотт” – “Чикаго” – 77:74, “Сакраменто” – “Клiперз” – 98:78.

ХОКЕЙ. НХЛ. Регулярний чемпiонат. “Нью-Джерсi” – “Даллас” – 2:3, “Вашингтон” – “Айлендерз” – 4:3, “Каролiна” –”Едмонтон” – 2:2, “Рейнджерз” – “Тампа-Бей” – 4:4, “Торонто” – “Чикаго” – 2:5, “Калгарi” – “Оттава” – 1:3, “Фiнiкс” – “Сент-Луїс” – 3:5, “Анагайм” – “Лос-Анджелес” – 2:2, “Сан-Хосе” – “Баффало” – 6:5.

ТЕНIС. TENNIS MASTERS SERIES. Чоловiки. Друге коло. Iндiана-Велс (США). Пiт Сампрас (США) – Вейн Феррейра (ПАР) – 3:6, 7:6, 7:6, Фабрис Санторо (Iспанiя) – Домiнiк Хрбати (Словаччина) –6:7, 7:6, 6:4, Томмi Хаас (Нiмеччина) – Густаво Куертен (Бразилiя) – 7:6, 7:6, Магнус Норман (Швецiя) – Майкл Чанг (США) – 6:4, 6:4, Себастьян Гросжан (францiя) – Тим Хенман (Великобританiя) – 6:3, 3:6, 7:5, Алекс Корретха (Iспанiя) – Патрик Рафтер (Австралiя) – 7:6, 5:7, 6:2, Байрон Блек (Зимбабве) – Лейтон Х’юїт (Австралiя) – 6:3, 7:6, Хiшам Аразi (Марокко) – Слава Доседел (Чехiя) – 6:4, 6:2, Нiколас Лапентi (Еквадор) – Арно дi Паскуаль (Францiя) – 3:6, 6::, 6:2, Нiколя Ескюде (Францiя) –Марат Сафiн (Росiя) – 6:2, 6:2, Шенг Схалкен (Голландiя) – Євген Кафельников (Росiя) – 7:5, 6:2, Максим Мирний (Бiлорусь) – Грек Руседський (Великобританiя) – 6:4, 6:4, Альбер Коста (Iспанiя) – Горан Iванiшевич (Хорватiя) –6:2, 6:7, 6:3, Марк Фiлiппусис (Австралiя) – Франциск Клавет (Францiя) – 7:5, 6:3.