| |||||||||||
[ <<< INDEX ]
|
POSTUP - ПОСТУП
|
| ПОСТУП У ЛЬВОВІ |
|
№ 46 (490), субота-неділя 11-12 березня 2000
року
|
| КІЛЬКА СЛІВ |
ЖИТЛОВЕ БУДІВНИЦТВО. Минулого року у місті Львові на житлове будівництво
було інвестовано 49,9 млн. грн., що на 15 % більше, ніж 1998 року.
Про це повідомив директор департаменту економічної політики та ресурсів
Львівської міської ради Іван Федів. За його словами, в експлуатацію введено
143,2 тисячі кв. м житла. У тому числі: УКБ департаменту землеустрою –
6,9 тис. кв. м, індивідуального житла – 49 тис. кв. м. Іншими замовниками,
зокрема, були: Управління Львівської залізниці (156 квартирний житловий
будинок на вул. Сяйво), ДП “Львівтрансгаз (74 кв., на вул. Скрипника),
ЗАТ “Харчобуд” (50 кв., на вул. Хвильового,14), ВАТ “Львівхім” (40 кв.,
на вул. Трильовського, 8а), Фірма “Колос” (70 кв., на вул. Підголоско,
19) тощо.
ВИКОНКОМ. Учора в Ратуші відбулося засідання виконавчого комітету
Львівської міської ради. Члени виконкому розглянули питання: про розвиток
телекомунікацій у м. Львові; про підсумки виконання міського та районних
бюджетів міста за 1999 рік; про затвердження Регламенту виконавчого
комітету Львівської міської ради, про розподіл орендованих площ між підприємствами
зв’язку у Львові. Розгляд питанння про надання в оренду МакДональсу приміщень
у будинку
№35 на проспекті Свободи перенесено на наступне засідання.
ТУРБОТА ПРО МОВУ. Голова облдержадміністрації Степан Сенчук пообіцяв
зустрітися 13 березня з керівників організацій, які зініціювали 9 березня
масові заходи на захист української мови. Представник ОДА Ярослав Климович
повідомив, що обласна влада поділяє стурбованість демонстрантів мовною
проблемою і наступного тижня разом із запрошеними на зустріч буде розроблено
план заходів для її вирішення.
ПРИВАТИЗАЦІЯ. 15 березня об 11-й годині в прес-клубі “Ринкових реформ”
відбудеться прес-конференція за участю представників регіонального відділення
ФДМУ у Львівській області та Міжнародної фінансової корпорації. Журналістам
запропоновано такі теми: проблеми приватизації, підбиття підсумків конкурсу
для працівників мас-медіа на краще висвітлення приватизаційних процесів
у Львівській області, демонстрація фільму МФК про об’єкти незавершеного
будівництва.
ГІРНЕ. Санепідемстанції області продовжують дослідження проб води
зі свердловин водозабору “Гірне”, резервуарів чистої води та водопровідної
мережі Дрогобича, Стебника та Трускавця щодо вмісту нафтопродуктів та фенолів.
Про це повідомила прес-служба обласної адміністрації. У жодній із проб
фенолу не виявлено. На водогоні Борислав-Трускавець проведено гідравлічні
випробування, промивання та знезараження.
ДЕМОГРАФІЯ. У період з 2 до 9 березня цього року ві Львові зареєстровано
99 одружень, 60 розлучень, 188 народжень і 135 смертей. Інформацію про
це подав Львівський міський відділ РАГСУ.У газеті від 3 березня 2000 року
була надрукована стаття “Де краще наливають?” З технічних причин у текст
закралася помилка. Насправді автозаправні станції на вул. Городоцькій і
на трасі “Чоп – Львів” біля села Солонка належать Спільному українсько-голландському
підприємству “Львів-Петроліум”, а не фірмі “Львів-Петроль”, як було зазначено
в матеріалі. Редакція просить вибачення за допущену помилку.
Андрій САЙЧУК
| ІНІЦІАТИВА |
У минулий четвер на фоні святкувань шевченківських роковин не надто помітно пройшла важлива для Львова подія – громадські слухання з питань регулювання підприємницької діяльності. Це нова ініціатива Асоціації роботодавців львівської області та Центру Підтримки Бізнесу “НюБізнет”. Подібні слухання відтепер проводитимуться регулярно, піднімаючи наболілі для підприємців теми оподаткування, ліцензування, реєстрації бізнесу, діяльності контрольно-дозвільних служб тощо.
Громадські слухання – практика, поширена у світі для вирішення проблем місцевого самоврядування, – надають, насамперед, можливість донести до органів влади думку громади щодо того чи іншого питання суспільного життя. Крім того, подібні акції дозволяють здійснити контроль над виконанням владою взятих перед громадою зобов’язань, зробити процес управління насправді прозорим і демократичним.
Покращити підприємницький клімат може лише громада, люди, зацікавлені у таких змінах. У цьому сенсі ми (даруйте) ніколи не діждемося Вашингтона. Саме ця думка була наскрізною на перших громадських слуханнях, присвячених проблемам ресторанно-готельного бізнесу – центральної складової успішного розвитку туристичної індустрії.
Про потреби цієї галузі, пріоритетної для нашого міста, “Поступ” уже неодноразово писав, тож повторюватись потреби немає. Їх чимало, і більшість із них, на жаль, виходять за межі компетенції міських органів влади. На жаль, оскільки нинішня каденція міської ради достатньо прогресивна та прагматична, щоб вести діалог з представниками бізнесу, не забувати про стратегічні пріоритети розвитку нашого міста, попри вічно дефіцитний бюджет. Це засвідчила і присутність та активна участь у громадських слуханнях багатьох представників місцевої влади. Зокрема заступника мера міста Валерія П’ятака (сам Василь Куйбіда не зміг прибути на перше слухання у зв’язку з урочистими церемоніями в Оперному).
На затвердження виконкому має піти проект зменшення готельного збору
з 20% до 10%, причому половина збору від моменту затвердження нормативного
акту на сесії міськради піде на розвиток готельного бізнесу: рекламу Львова
як туристичного центру, створення інформаційних центрів для туристів тощо.
Проте лише самі бізнесмени, об’єднуючись в асоціації, можуть лобіювати
свої інтер еси в Києві, у Верховній Раді. Громадські слухання – добрий
крок для такої консолідації.
Ірина БЖЕЗІНСЬКА
| ОЗЕЛЕНЕННЯ |
“Якщо за останні десятиліття ми й маємо втрати – в сенсі зелених насаджень, – то хочемо надолужити”, – заявила в розмові з кореспондентом “Поступу” Оксана Бура, інженер відділу благоустрою Департаменту інженерного господарства. “Такого варварства, як зараз, ще не було: дерева ламають, псують, малюють, – бідкалася вона. – У парку ім. І.Франка посадили 50 саджанців дубів – сьогодні жодного немає. Я навіть пропонувала, щоб у школах запровадили урок про довкілля, аби діти розуміли, що то наші легені, наше життя. Потрібно привити дітям уважне ставлення до дерева”.
Оксана Бура вважає, що треба заохочувати кожного мешканця посадити по дереву, бодай від кожної родини. Бажаючі можуть зголоситися в ЖЕКи, щоби ті визначили ділянку. Без застережень можна садити у парках. Як зазначила пані Оксана, на сьогодні є багато ділянок, що потребують озеленення – наприклад, нові масиви та вулиці, зокрема Сихівський масив, Рясне, центральна частина. Пані Бура планує підключати до цієї справи навчальні заклади, підприємства, військовиків. Минулого року було посаджено 7500 дерев, цього року планується посадити 4000 дерев. Львів має домовленість із “Львівлісом” про подарунок відповідної кількості саджанців.
Багатьох мешканців турбує незадовільний стан дерев у прибудинковій зоні. Як підкреслює Оксана Бура, у кожному районі діють райкомунгоспи, котрі – за скаргами мешканців – дають дозвіл або на формування крони, або на зріз дерева чи гілок (наприклад, якщо порушені інсоляційні норми). Взагалі, багато проблем виникає з хворобами рослин, на що відповідні служби зовсім не реагують. Найбільшою проблемою в нас є омела, від неї страждають дерева у цілому місті. Тому розробляється окрема програма “Омела”, але чи буде вона затверджена – невідомо, все впирається в кошти. Утім, мешканці можуть боротися з цією бідою самотужки: якщо омелою заражені внутріквартальні дерева, треба звертатися в ЖЕКи.
“Проблема в тому, що найчастіше ЖЕКи відмовляють людям, посилаючись на нестачу коштів, обіцяють виконати роботи через місяць або рік, – зазначила пані Оксана. – Тут уже мусить втрутитися райдержадміністрація – змусити ЖЕКи виконувати свої обов’язки. Тому варто подавати заяву одночасно у ЖЕК та райдержадміністрацію”.
Як кажуть, кожен чоловік за свого життя має збудувати дім, посадити
дерево і виховати дитину. Львів завжди вважався зеленим містом, тож, може,
навіть не заради якоїсь одноразової акції, а просто задля здоров’я наших
дітей кожному варто посадити по дереву.
Цими днями Львівська обласна асоціація “Жарт” провела соціологічне дослідження, метою якого було встановити поширення шкідливих звичок серед підлітків міста Львова. Було опитано близько чотирьох сотень підлітків. Зокрема, школярі відповідали на запитання, “чи вживали ви наркотики?”.
Згідно з опитуванням, наркотичного дурману вже встигли скуштувати 7 відсотків дівчат і 20 відсотків хлопців віком від 12 до 16 років. Підлітки не вважали це страшним гріхом, себто спробували раз-другий, але не надто переймаються подальшим вживаванням наркотиків.
Начальник відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УВС Анатолій Чемерис не зовсім згідний із такими цифрами. Він стверджує, що наркоманія і справді в місті зростає. Однак офіційно реєструються поодинокі випадки злісного вживання наркотиків. Хоча, за його словами, наркомани з кожним роком молодшають. І по школах підлітки курять “травичку”, інколи “коляться”. Найбільш поширеними вважаються легкі наркотики, зокрема, драп, марихуана. На дискотеках в обігу трапляється “екстазі”. Подейкують і про ЛСД, однак Анатолій Чемерис спростував інформацію про використання цього наркотику підлітками. По-перше, він надто дорогий і не завжди доступний навіть дорослому наркоманові, а по-друге, на ринку збуту ЛСД саме в нашій області не виявлено. Протягом останнього місяця рейд молодіжною “групою ризику” проводили львівські правоохоронні органи. Вони, зокрема, перевірили майже дві з половиною тисячі неповнолітніх, що перебувають на профілактичному огляді. Виявляється, у неповнолітніх щораз популярнішим стає нюхання клею, який дешевий та доступний.
Під час рейдів правоохоронці затримали за різного роду правопорушення
понад 1300 неповнолітніх, з них понад сто осіб вчинили злочини і притягуються
вже до кримінальної відповідальності. За адміністративні правопорушення
притягуються до відповідальності 158 дітей. 108 з них затримували за вживання
спиртного.
Майже триста дітей-волоцюг було спроваджено до притулку.
За останній місяць на облік у правоохоронні органи поставлено 230 неповнолітніх,
а також 91 неблагополучну сім’ю. За ухилення від виконання своїх батьківських
обов’язків до відповідальності притягнуто понад 280 осіб. Органами опіки
підготовлено 83 матеріали щодо позбавлення мешканців Львова батьківських
прав.
З. І.
Основними проблемами розвитку підприємництва в місті Львові є відсутність
коштів для фінансової підтримки малого бізнесу та надмірність перевірок
контролюючими органами, впевнений Департамент економічної політики. На
підтвердження цього подається статистика перевірок деяких підприємств.
“Чемпіоном” виявилося ТзОВ “Віденська кава”, яке зазнало минулого року
47 перевірок. Далі йде хімчистка ДКППО “Крокус” – 29, ТзОВ “Ярмарк” – 24,
ТзОВ “Біла чайка” – 15, КП “Дельфін-1” – 11, ТзОВ “Сервіспобуттехніка”
– 9 тощо. Серед проблем називалась також недосконалість податкової політики.
Л. П.
|
|